danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Optimus    71

Rzepak właśnie chcę zastąpić mocznikiem wiadomo dużo taniej a podobno bezpiecznie w umiarkowanej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928
3 godziny temu, slawek74 napisał:

Poplony to jako dodatek 🤔 a nie ratowanie w ostatniej chwili kukurydzy to trzeba siać by bylo minimum na pół roku zapasu a sianokiszonki do lipca by ta zebrana miala czas ukisnać

Tak o ile masz dużo ziemi. U mnie zapasu traw nie było już z 5 lat , wszystko na styk max do czerwca. QQ tylko jednego roku starczyło do grudnia, teraz kończy się przeważnie w sierpniu, zboże też na styk niestety...

 

Co do mocznika , się śmiejecie ale ja co raz więcej słyszę jak krowom dosypują i to tacy ponad 10tyś bo więcej doi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

U mnie taki gospodarz na wsi był. Przesadził i x sztuk wyjechało do utylizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

ThePerkins pola mam mało swojego to już całkiem mało🙁 nie sieję zboża tylko znikome ilości bo zboże jest łatwo dokupić to nie pasza objetościowa która jest droga i klopot z transportem do tego intensywnie nawożę i racjionalnie zbieram/koszę łąki a mocznika to max 50grm na krowę a cieląt jałówek to szkoda truć bo to przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Dla mnie to zwykle chemiczne trucie 😉

Jakoś nie jestem przekonany i nie daje. Mój świadomy wybór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
leszek1000 napisał:

Wszystko z umiarem. Jeden w okolicy stosuję i nic złego nie słyszałem. 

Nie każdy chwali się swoimi bledami?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

mój sąsiad też idealnie, 60 doi, a jalowek na remont 80-100 i non stop dokupuje Cieleta i cielne, łażą po łące pod gołym niebem 1,5 roku a Stan dojnych taki sam. Ręce do ziemi Ale jak pytam o coś to też luks 😂🙈😂🙈


mocznik paszowy 50-80g dla dojnych w tmr jest Ok, moje mają 60, nawet lepiej "z " niż bez Tak z moich obserwacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
3 godziny temu, ThePerkins napisał:

Co do mocznika , się śmiejecie ale ja co raz więcej słyszę jak krowom dosypują i to tacy ponad 10tyś bo więcej doi ...

Używałam i nigdy szkody nie było. Warunek jest taki, żeby w paszach objętościowych nie było nadmiaru amoniaku. Niestety większość ma przez tamtoroczną suszę. Druga sprawa, to potraktować mocznik jako dodatek(korektor), a nie całkowite zastępstwo rzepaku czy soi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy jeśli ojciec zakończył numer agencyjny A nie zostały mu wypłacone jeszcze dopłaty to nie będzie miało wpływu na wypłatę pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
21 godzin temu, vat napisał:

Potrzebuję porady: wzrosły komórki somatyczne w zbiorniku, szczerze mówiąc rosły systematycznie od tygodnia, więc zacząłem szukać (płytka i płyn) i okazało się, że to krowa 2msc po wycieleniu daje 35l/dobę.

Niestety wszystkie 4 strzyki na płytce fatalnie i psuje trochę średnią. Żadnych widocznych oznak choćby lekkiego zapalenia brak.

Coś poradzicie? 

Zaszczep Biotropina

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@leszek1000 chodzi Ci o Sensiblex??? nie musisz dawać na badanie mleka. Jest 24h karencji na mleko, a przeciez nie dasz mleka do basenu zaraz po porodzie. To nie jest antybiotyk, tylko zwiotczakacy miesnie z jakichs hormonów.

P.S. dlaczego piszesz w.temacie KORONAWIRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

O Jezu pomyliłem się. Już zmieniłem post. Dzięki za poprawę .Kupiłem ostatnio jedną buteleczkę. Łatwiej się cielą. Od pierwiastek to 4-5 dzień do zbiornika daje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To spokojnie nie musisz dawac probki do badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

to dobrze , bo myslałem że to tak nie oficjalnie do wątku który w koronoweirusie był , se pomyslałem może ginekolog :D  [ pomyłka leszka  ]

Edytowano przez jarecki
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
Dnia 27.03.2020 o 08:56, damiano12332 napisał:

Doszły wyniki, obawialem sie o zelazo ale chyba jest ok. Wypowie sie ktos?

 

Paulina zerkniesz, najbardziej mi chodzi o AST I GLDH, czy jest sie czym martwic?

 

Screenshot_20200327-085031_Drive.jpg

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4670   i   6918 maja nieciekawe wyniki jesli chodzi o wątrobę...co na to Twoj lekarz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj