News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Mateusz6340    30

Dam jej znowu ze 3 dni na stanowisku a jak się nie przyzwyczai to pewnie spowrotem do kojca i do porodu tam będzie a potem znowu na stanowisko i może wtedy się położy jak będzie zmęczona 🤔

Paulina1985    272

A nie masz możliwości odpuszczenia jej zeby wycieliła się w kojcu, a po wycieleniu jak nie ma presji to zeby ja ustawić ??

Mateusz6340    30

Możliwe że tak zrobię ale mam problem z kojcami dla malchow na ten moment wszystkie urodzone cielaki trzymam w jednym miejscu a dodatkowo ten kojec jest narazie zajęty przez 2 miesięcznie sztuki i nie mam gdzie ich, wepchnąć dlatego kombinuje nawet nie mam zabardzo gdzie postawić pojedynczego kojca zbitego z palet

Wiadomość z agroFakt.pl

Damianek20    115

Wiecie kto świadczy usługi korekcji racic powiat Hrubieszów lub Zamość ewentualnie od kogo można wypożyczyć poskrom?

14 minut temu, slawek74 napisał:

inwest życie czasem jeździ w tamte strony

To oni jeszcze istnieją ?

1 minutę temu, slawek74 napisał:

przyjeżdżają do mnie dwa razy do roku

A jest jeczcze taki dość nerwowy gość co tylko tnie a drugi taki z kręconymi włosami dopowadza mu sztuki ?

slawek74    2356

jest u mnie zdjęcie w galerii i tam na bluzie jest numer da się odczytać

Supersebusiek napisał:

1 minutę temu, slawek74 napisał:

przyjeżdżają do mnie dwa razy do roku

A jest jeczcze taki dość nerwowy gość co tylko tnie a drugi taki z kręconymi włosami dopowadza mu sztuki ?

przyjeżdżają we dwóch szef co w samochdzie kebaba je taki 150kg i Przemek co tnie i niezaduży ale sprytny

• Haha 1

4 minuty temu, slawek74 napisał:

jest u mnie zdjęcie w galerii i tam na bluzie jest numer da się odczytać

przyjeżdżają we dwóch szef co w samochdzie kebaba je taki 150kg i Przemek co tnie i niezaduży ale sprytny

To chyba jakaś inna firma bo w inwest życie szefem (właścicielem) była kobieta , chyba , że firma została sprzedana .

rolas360    23

Dzisiaj kolejne wycielenie,  chciałem jałoszke, a co dostałem-2 byczki😂😂 Od października na 13 wycieleń 2 jałoszki. Chyba dokupię z 5 jałówek cielnych i przestanę odchowywać swoje.  

slawek74    2356

Kobieta to żona tego grubego i siedzi w domu coś chorowała i nie jeździ był kiedyś jeszcze jeden z nimi ale już ze dwa trzy lata nie jeździ

Ona nigdy nie jeździła tylko telefon odbierała i umawiała robotę , robili u nas pare lat ale zakończyliśmy wspólpracę bo oni to by tylko w niedziele chcieli przyjeżdżać a w tygoniu to nie , a rolnik to chodziż nieniele musi mieć wolną (pare godzin ).

4 minuty temu, rolas360 napisał:

Dzisiaj kolejne wycielenie,  chciałem jałoszke, a co dostałem-2 byczki😂😂 Od października na 13 wycieleń 2 jałoszki. Chyba dokupię z 5 jałówek cielnych i przestanę odchowywać swoje.  

A z jakiej firmy nasienie i jaka półka cenowa ?

1 minutę temu, rolas360 napisał:

Głównie genomix i wws przedział to od 60 do 110 zł.

I co nawet z wws nie ma jałoszek ? 

A cena którą podałeś to po upustach czy katalogowa ?

rolas360    23

Jedna po wws po mayflower i jedna po genomix Ale po limousone. A ceny takie jakie bierze inseminator. 

Paulina1985    272
13 minut temu, rolas360 napisał:

zacznij we wcześniejszych godzinach kryć  ;) zawsze to jakaś metoda 😁

rolas360    23

Kryte było różnie i rano i w południe i raz nawet w nocy i nie ma reguły na to zbytnio.

2 minuty temu, rolas360 napisał:

Jedna po wws po mayflower i jedna po genomix Ale po limousone. A ceny takie jakie bierze inseminator. 

Bierz swój kontener z firmy abs albo wws , cena katalogowa byków to bierz od 100 do 200 nawet oni i tak zejdą z tego na połowę , i będziesz miał jałoszki aż nadmiar .

slawek74    2356

Superebusiek przyjeżdżała i kobieta ale to ponad 5 lat wstecz w niedzielę u nas nikt nie chce i nie robili ale pytali ogólnie to 15 lat temu u mnie byli pierwszy raz i trochę im roboty załatwilem

Farmer6820    92

U nas od 7 marca wysyp 16 porodów z tego jeden był byczk i 15 jałoszek. Rolas 360 zastanow sie nad własnym kontnerm i nasieniem. Insmunator bierze takie nasienie żeby najwięcej na nim zarobić

rolas360    23

U mnie 3 rok po kolei tak sam. W 2018 na 26 porodów 19 byczków,  w 2019 na 28 porodów 21 byczków i w tym narazie na 7 porodów 6 byczków. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj