News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przezuwaczka    328

Mądry człowiek jest świadom, że to nie jest w jego interesie. Reszta to parapety😒

A temu co tyle pozdychało, to pewnie ten życzliwy, co opwiada, w złości wyprosił. Wołał u nas sąsiad na sąsiada do nieba pare lat temu😆 :"Żeby cię Bóg pokarał i weterynarz z obory nie wychodził!"

Tylko u nas to rykoszetem krzykaczowi wróciło.

przezuwaczka niektórzy nie wierzą  w taki rzeczy tego typu , że ktoś nam źle życzy ale ja w to wierzę po częsci .

przezuwaczka    328
Napisano (edytowany)

Coś w tym jest. Ja wierzę, że wszysko do nas wraca. I te złe i te dobre czyny i życzenia.

Edytowano przez przezuwaczka

Wiadomość z agroFakt.pl

chuck00    78

Skoro temat RW ostatnio często się tutaj przewija... Taka sytuacja z początku roku, 2 dziewczyny - póki co wszyscy zdrowi aż miło ;) (trochę kiepska jakość)

20200111_125408.jpg

• Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

chuck00    78

Lebrek Red, zresztą u mnie prawie wszystko jest "czerwone" ;)

• Like 1

chuck00    78

Póki co średnio 27l/doba, ale lada moment będzie 28l. Zostało jeszcze trochę genów SM i MO ale zrezygnowałem z nich. Zanim stado będzie 100%RW to jeszcze trochę ☺ Weterynarze mówią, że zdrowsze ale trzeba tak samo dbać jak o HF, a warunki mam przeciętne. 

Mikruss    354

Poprawisz wentylacje i juz bedzie lepiej. Krowy jak krowy ale te byczki rw juz zawsze lepiej  wyglądają po samym kolorze hehe.

dabrowskit    35

Jestem po zebraniu federacyjnym. I powiem coś na temat najlepszej wydajności za tamten rok. To najlepszy był Maciej Pohl 16.6 tyś wydajność ze stada.

damiano12332    20

Dzis slyszalem, ze jeden gosc dawał Valbazen normalnie do tmr i ze nic mu nie wykazalo w mleczarni.

Paulina1985    291

no to gratulacje dla tego pana👏👏👏  po pierwsze ten lek ma karencję. A po drugie przy podaniu do tmr skad wiesz ile ktora sztuka pobrała leku??? zbyt mala dawka jak i przedawkowanie jest nieodpowiednie. Delikatnie mówiąc...bezmyślnie...dobranoc 🤦‍♀️

grucha18    5
27 minut temu, dabrowskit napisał:

Jestem po zebraniu federacyjnym. I powiem coś na temat najlepszej wydajności za tamten rok. To najlepszy był Maciej Pohl 16.6 tyś wydajność ze stada.

Były od nowego roku podwyżki cen za ocenę czy od lipca spokój?

norbert098    22

Czy zostawiacie zapalone 1 lub 2 lampy na noc krowom żeby jadły lepiej?

• Like 1

Napisano (edytowany)
10 minut temu, norbert098 napisał:

Zwiększyło się pobranie paszy?

Może  trochę ale jest bezpieczniej dla krów bo jeżeli odepnie się z łańcucha to widzi gdzie idzie .

Edytowano przez Supersebusiek
  • Haha 1

marcinffff    188

Lepiej jedzą w nocy i nawet ruje troszkę wyraźniejsze. jedna żarówka led 10W wystarczy

Troker1979    21

Ja velbazen w laktacji daje ze 3 razy w roku jak mają tasiemca i motylicę. Nie ma nic innego na to. Mleko idzie do Mlekpolu. Wlewałem nawet do próbki na badanie i nic nie wyszło. Z tym że badanie standardowo jest na antybiotyk a nie wiem czy badają np na substancje hamujące. Próbkę puszczam opisaną swoim numerem z mleczarni plus imię i nazwisko

semos    25

dajecie w kazdym okresie bo mi vet mówił żeby nie stosować Velbazen-u w początkowych miesiącach zacieleń, bo może porzucić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj