danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chuck00    207

Dobrze, TVN "zrobi porządek" z leżakami, antybiotykiem w mięsie itd. Myślicie, że co nam przywiozą w zamian z UE? Wołowinkę "pierwsza klasa"? Przyjeżdżała do nas wieprzowina z rezerw państwowych z Belgii, mięsko w chłodni leżało 23 lata, a w Polsce takie coś to prima sort! Gdzie wtedy był (niemiecki) TVN? Za krowy płacą u mnie do 5zł netto, czekam na transport.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, maxler napisał:

 

IMG_20191216_105646.jpg

Lanflox przecież ma karencje 12 dni po podaniu podskornym. Zresztą to jest enrofloksacyna i wychodzi szybciej. Ostatnio podałem dla krowy Marbovet i Vetaflunix, do ćwiartki poszedł Mastijet. Wieczorem brat poszedł ja doic i podoil z separatorem a z trzech pozostałych poszło do schladzalnika. Akurat tego wieczoru był odbiór mleka, więc szybko wrzucił próbkę mleka do inkubatora i wyszło czysciutko. Całe mleko pojechało normalnie do mleczarni. Jeśli nie widać poprawy to trzeba uśpić żeby więcej się nie męczyła. Lepiej na forum teraz nie pisać o tych sprawach. 

Skład mocno przeciętny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, GrzesiekAgro napisał:

Mielismy ubój z konieczności. Porażenie nerwu i rozjechanie wyszło mi za krowę 800 kg 2000 tys , jałówka 600 1600 zl

 

 

 

To super masz, u mnie z konieczności robi tylko jedna firma, 500 zł za sztukę do 1000 zł max. Przed afera było kilka firm, oczywiście legalnie bez żadnych antybiotyków, tak jak być powinno, ale po aferze zrezygnowali nawet z tego. A wy k**wa mówicie że TVN robi porządek???? Brak słów

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
16 minut temu, Thomas2135 napisał:

Skład mocno przeciętny. 

Co polecasz lepszego? Sporo pasz testowałem i w praktyce ta jest jedną z lepszych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

To moja mieszanka dla krów w szczycie na tonę :300 kg mielonej kukurydzy 300kg wysłodek tofi 300kg sruty sojowej 100kg tłuszczu chronionego to przy tym kw 21 to bomba energetyczna ☺ oczywiście podstawa że sruty zbożowej rzepakowki sojowej oraz otrąb witamin drożdzy i buforu też idzie dla wszystkich i tylko rozdział tego na dwie mieszanki zapewnia bilans bialka i energii w szczycie wcześniej robilem tresciwa na kukurydzy suchej to te w szczycie i tak miały niedobór a te pod koniec laktacji się zatuczały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
12 minut temu, kr9292 napisał:

To super masz, u mnie z konieczności robi tylko jedna firma, 500 zł za sztukę do 1000 zł max. Przed afera było kilka firm, oczywiście legalnie bez żadnych antybiotyków, tak jak być powinno, ale po aferze zrezygnowali nawet z tego. A wy k**wa mówicie że TVN robi porządek???? Brak słów

Karol, czyżby u Ciebie też Onyśk działał? Odległość widzę na mapie że podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
1 godzinę temu, ubogiwladek napisał:

Slabe ceny coś tam macie. Tydzień temu poszła hfka 790 kg po 6 zł

Kluczowe słowa "tydzień temu"... Ważne co jest dzisiaj, a nie to co już było.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Dokladnie to w czwartek czyli nie caly tydzień. Watpie ze za 4 dni stamiały o zł. Cena krów od długiego czasu jest stabilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Co robicie jak krowa ma rope/brzydki biały śluz z pochwy(czy raczej macicy bo jest on tylko gdy jest ruja)? Kryjecie czy antybiotyk? U mnie 2 szt dostały jakieś wstrzykiwane do środka ale nie ma poprawy, jedna już pojechała a z drugą się męczę ale już 100 dni się doi i jeszcze nie kryta... Coś polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

U mnie w ubieglym tygodniu dwie 100 hf, 827 x5.7zl a druga 834x6.2zl

Takze waga ta sama, odbiorca i dzień tez a cena sporo może sie roznic... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Thomas2135 może skład przeciętny ale ważniejsze to jak wygląda w praktyce. Krowy chętnie pobierają. Mocznik ostro poszedł do góry, to teraz z wozu zdjelem trochę sruty rzepakowej i zawsze to jakieś oszczędności. W tamtym tygodniu też sprzedałem 2 hfki. Jedna 860kg, druga 810kg. Po 6.5zl brutto wyszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Nigdy tego nie przerabiałeś? Musisz weta wezwać on poda fatroximin, metricure, metrisan, jodofoam pewnie któryś z tych leków i raczej na jednej wizycie się nie skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Stosuje ktoś z was bolusy przed wycieleniem ? Dużo to pomaga ? Jeśli tak to jakie bolusy stosujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Nie przeravialem, zawsze w takim przypadku wet dawał ten środek do pochwy ake nie znam nazwy. Możliwe że to któryś z tych które wymieniłes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

@maxler podnosi mocznik i w nazwie ma energia coś tu nie gra chyba że ktoś tak sobie nazwał  bo z tego co wiem energetyczne komponenty  obniżaja mocznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
3 minuty temu, martin0000 napisał:

Nigdy tego nie przerabiałeś? Musisz weta wezwać on poda fatroximin, metricure, metrisan, jodofoam pewnie któryś z tych leków i raczej na jednej wizycie się nie skończy

Trzeba zrobić USG i zobaczyć jak macica wygląda. Mam teraz sztukę że po inseminacji zaczął wyplywać biały śluz. Teraz ja badalem, okazało się że jest cielna, a ten biały śluz jest dlatego bo ma infekcje pochwy. 

1 minutę temu, michalcium napisał:

@maxler podnosi mocznik i w nazwie ma energia coś tu nie gra chyba że ktoś tak sobie nazwał  bo z tego co wiem energetyczne komponenty  obniżaja mocznik 

Nic innego w dawce nie było zmieniane. Wcześniej ciężko było dobić mocznik do 200. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Dokładnie usg wyjaśni sprawę, ale jak kolega pisał to się pokazuje dopiero jak ma ruje czyli siedzi gdzieś głębiej i pewnie bez płukania się nie obejdzie szczególnie że jeszcze nie jest cielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
24 minuty temu, rolnik115 napisał:

Stosuje ktoś z was bolusy przed wycieleniem ? Dużo to pomaga ? Jeśli tak to jakie bolusy stosujcie

Ja daje tylko wapniowe bezpośrednio po porodzie, obibaca i obicalc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tumiwisizm napisał:

Co robicie jak krowa ma rope/brzydki biały śluz z pochwy(czy raczej macicy bo jest on tylko gdy jest ruja)? Kryjecie czy antybiotyk? U mnie 2 szt dostały jakieś wstrzykiwane do środka ale nie ma poprawy, jedna już pojechała a z drugą się męczę ale już 100 dni się doi i jeszcze nie kryta... Coś polecicie?

zrobić USG. Czasem nawet brudzą jak jest cysta na jajniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, maxler napisał:

Thomas2135 może skład przeciętny ale ważniejsze to jak wygląda w praktyce. Krowy chętnie pobierają. Mocznik ostro poszedł do góry, to teraz z wozu zdjelem trochę sruty rzepakowej i zawsze to jakieś oszczędności. W tamtym tygodniu też sprzedałem 2 hfki. Jedna 860kg, druga 810kg. Po 6.5zl brutto wyszło. 

Gdzie sprzedajesz? 

Za żywa tyle dostałeś czy poubojowo tak wyszło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj