danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

michalcium    1367

Ceny wróciły do normy to wiercą dalej jeśli komuś mocno zależy żeby dobić wszelką produkcję w PL i tyle. Że ta qurewska stacja ma prawo bytu jeszcze w Polsce...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Krowiarka napisał:

Czy macie jakieś info na temat "nowej bomby TVN" ? Nie radzę nikomu sprzedawać sztuk z karencją i już nie sprzedamy żadnych leżaków nawet bez karencji. TVN pogrąży polską wołowinę chociaż to w sumie ona sama się pogrąża...

a sprzedawałaś wcześniej krowy z antybiotykiem w mięsie? 😳😳😳😳😳  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Paulina już nie ma firm które biorą takie krowy. Teraz jest ubój w gospodarstwie albo uśpienie zwierzaka 

Nie siejcie paniki. Ja takich rzeczy nie robię i myślę że nikt nie robi. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie o to mi chodzi. Tylko o w ogole sprzedaż takich sztuk z antybiotykiem...rozumiem, że wolowinę, mcdonalda i wszelkie hamburgery omijacie szerokim łukiem... i jeszcze ubolewacie, ze nie bedzie mozna sprzedać. No i bardzo k... dobrze!!!! co z wami??? wiem, ze kazda zlotówka się liczy, ale kosztem trucia innych?? brawo brawo brawo wielcy hodowcy. Pfffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

U mnie antybiotyk się skończył 4 dni temu, jutro mają przyjechać po nią a jak nie przyjadą to ubój z konieczności trzeba będzie zrobić i do powiatu dzwonić... ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

@Krowiarka nie napisała że sprzedawała sztuki z sztuki z antybiotykiem porostu radziła innym żeby się opamiętali napisała też że leżacej bez antybiotyku czyli zdrowej lecz np odwapnionej nie sprzeda więc nierozumiem wzburzenia @Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Nigdy nie sprzedawałam krowy z antybiotykiem, leczę zawsze do końca. Niestety często mi padnie, bo nie doczeka końca karencji taki to los rolnika związanego z weterynarią. ;) Już tu pisałam, że mam syna i synową Vet. Zawsze walczymy do końca o każdą sztukę. Mam gabinet Vet w podwórku jeszcze, by tego brakowało, żebym z karencją sprzedawała. 👀

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To przestańcie panikować jak wszystko robicie dobrze. Trzeba się cieszyc, ze proceder się skonczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

spokojnie , jest ubój z koniecznosci i to mieso jest dopuszczone do obrotu , a jak kiedyś co tvn nakrecił to nie z mcdonalds takie numery .a tvn powinniśmy być wdzieczni chyba że z racji wiedzy co produkujecie nie spożywacie miesa wołowego .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Właśnie zjadłam kotlet wołowy na obiad. :P To nie o to chodzi, oni mają nowy materiał, proceder nadal kwitnie i są rolnicy i rzeźnie w to wplątane. Ten reportaż ma być 20 grudnia. Już ktoś na forum o tym pisał, a ja dzisiaj mam dosyć pewne info. :S

Edytowano przez Krowiarka
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli1357    0
koks napisał:

Są dostępne na rynku sole gorzkie w postaci bolusa ?


Bolus wapniowy lub wapniowy plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
26 minut temu, koks napisał:

Są dostępne na rynku sole gorzkie w postaci bolusa ?

Nie sądzę, a jeżeli są to nie polecam.  Tego nie stosuje sie w określonych dawkach, tylko w każdym stadzie indywidualne ilości zależnie od potrzeb. U mnie np idzie pół dawki tego co polecają na worku bo tyle akurat krowom potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, koks napisał:

Są dostępne na rynku sole gorzkie w postaci bolusa ?

Szukaj bolusów z chlorkiem wapnia, np.Bovikalc. Poza tym robią teraz sole gorzkie otoczkowane, ktore nie mają tego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

taka informacja kosztuje !!!!

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Agrocentrum...

20191014_141710.jpg

Zaraz ktoś mnie posądzi o reklamowanie Agrocentrum 🤔 trudno 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15
2 godziny temu, Krowiarka napisał:

Właśnie zjadłam kotlet wołowy na obiad. :P To nie o to chodzi, oni mają nowy materiał, proceder nadal kwitnie i są rolnicy i rzeźnie w to wplątane. Ten reportaż ma być 20 grudnia. Już ktoś na forum o tym pisał, a ja dzisiaj mam dosyć pewne info. :S

Ja pisałem ;) i miałem info o premierze na ubiegły piątek jak widać nie odbyła się... Znajomy mówił o nagraniach z ukrytej kamery z czterech ubojni (jedna z nich okolice Dobrej pow. Turek w wlkp.) a co z tego wyjdzie zobaczymy. Styczniowa afera też miała być podobno emitowana przed świętami ale z jakiś powodów ją wtedy opóźnili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Mielismy ubój z konieczności. Porażenie nerwu i rozjechanie wyszło mi za krowę 800 kg 2000 tys , jałówka 600 1600 zl

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepszy rydz niż nic. Krowa to musiała być ladna. Ja ostatnio sprzedawalam 770kg hfkę po 5zł 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ja się właśnie zastanawiam czy nie sprzedać paru obdojonych grubasków bo jak coś wywali to dużo na nich stracę. Muszę jutro pogadać z moją panią Doktor 😉 może coś podpowie. Ja nie wiem czy władza im pozwoli na emisję i czy nie szykują jakiejś ustawy. Tak czy siak to w nas uderzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Bolus wapniowy dawałem dla 12 i 13 letniej krowy ,profilaktycznie, jednak mają swój wiek,  w trakcie bólów przed porodem. SOle gorzkie miały i wszystko Ok . Agrocentrum zamówię te zasuszeniowe

hf 745 kg po 5,2 zł :/  

odnośnie kryptosporydiozy u cieląt

 https://ekrowa.pl/Wiedza/kryptosporydioza-najczestsza-przyczyna-biegunek-u-mlodych-cielat?fbclid=IwAR16j-ZysPKA5cSkinK9-JGpsqhviveY9xEmVMW7WG5FqsB-gLhRJ5bOBmo

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj