danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

przezuwaczka    446

Najbardziej mi się jako wykładowca podobał ten dr z MCB od simentali😆 Siedział przede mną na pierwszej połowie i wszystko zasłaniał. Póżniej wstał na swój wykład i błyskotliwością zaświecił😊

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Mi też  w ankiecie go zapisałam jako najlepszego wykładowcę. Uzmysłowił mi , że parę sztuk muszę sprzedać.;) To siedziałaś przede mną ja na "pięterku" obok profesora Kamińskiego.

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
19 godzin temu, norbert098 napisał:

Jaka cena?

72zl 25kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
Dnia 14.11.2019 o 12:56, Thomas2135 napisał:

U mnie była z Provimi, ale poza wizytówką nic nie zostawiła. Nie wiem czemu, ale miałem nieodpartą ochotę ją uściskać, choć widziałem ją pierwszy raz na oczy. 😂😍Bystara dziewczyna i rozumiała o czym mówię. @radekz200 gdzieś w Twoich stron z Ostrowii przenieśli ją na moją okolicę.  @Adamqq3 stawiałbym na przykwaszenie z lekkim przebiałkowaniem. Ja się przekonałem, że mocznik daje często fałszywy wynik. Nawet we krwii będzie prawidłowy, ale badając poziom związków watrobowych widać czarno na białym.

Andżelika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Eeej  ! tez znam jedną Andżelę ! Pracowała w Specdrobie 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
Dnia 16.11.2019 o 11:03, danielhaker napisał:

Póki nie zmieszam, to zjedzą kukurydzę i treściwą, a po zmieszaniu z Prenatą nie chcą wcale tknąć i jest jeszcze gorzej bo nawet kukurydzy nie ruszają...

 

Przez około tydzień powinny się przyzwyczaic 

 

Czy ktoś odpowie na moje pytanie odnośnie zasuszeniu ćwiartki rywanolem ? Jak to zrobić żeby biedy nie narobić 

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

"Te czteronożne kosiarki do trawy są czymś więcej niż tylko naturalnymi roztrząsaczami obornika". 😂

https://www.telemagazyn.pl/serial/sekretne-zycie-wiejskich-zwierzat-2608377/odc2/

Przed chwilą na TVP1 było. Jutro można po Agrobiznesie jeszcze obejrzeć.

"Weterynarze z sercem" teraz oglądam. Dziś wieczorem oczywiście lepsze programy😆

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
28 minut temu, poziomka napisał:

Przez około tydzień powinny się przyzwyczaic

Ja robiłem kolejne podejście z Prenatą i niestety bez paszowozu nie da rady. Minął tydzień, później kolejny a one nadal nie ruszają tego. W międzyczasie spróbowałem z Prelą 3,5 i ta sama historia. Wracam na wit z Nutreny, tutaj tak dużego problemu z pobieraniem nie miałem.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dlatego wprowadzam stopniowo swoje gorzkie sole z Alltech(są bardzo niesmaczne). Przez tydzień 1:10 z osypką w dwóch odpasach po 0,5 kg. Jeśli się przyzwyczaji zwiększam do 2:10 i podaję analogicznie aż do porodu. Niektórych nie przekonam, ale 4 na 5 się udaje.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
6 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Tak a co? 😁

Myślałem że może jest jeszcze inna

 

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, poziomka napisał:

 

Czy ktoś odpowie na moje pytanie odnośnie zasuszeniu ćwiartki rywanolem ? Jak to zrobić żeby biedy nie narobić 

Wystarczy kliknąć na lupkę w aplikacji i POSZUKAĆ, bo temat z rywanolem był walkowany kilka razy leniuszku.

100ml na kazdy udój do cwiartki co najmniej 5 udojów z rzędu.

4 minuty temu, przezuwaczka napisał:

Dlatego wprowadzam stopniowo swoje gorzkie sole z Alltech(są bardzo niesmaczne). Przez tydzień 1:10 z osypką w dwóch odpasach po 0,5 kg. Jeśli się przyzwyczaji zwiększam do 2:10 i podaję analogicznie aż do porodu. Niektórych nie przekonam, ale 4 na 5 się udaje.

A wy macie woz paszowy? u nas idzie premiks z Agrocentrum na przgotowanie i nie wybrzydzają, a pH pieknie spada 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
39 minut temu, przezuwaczka napisał:

"Te czteronożne kosiarki do trawy są czymś więcej niż tylko naturalnymi roztrząsaczami obornika". 😂

https://www.telemagazyn.pl/serial/sekretne-zycie-wiejskich-zwierzat-2608377/odc2/

Przed chwilą na TVP1 było. Jutro można po Agrobiznesie jeszcze obejrzeć.

"Weterynarze z sercem" teraz oglądam. Dziś wieczorem oczywiście lepsze programy😆

Oglądałem :P Jak nie cierpię przyrodniczych filmów, tak ten odcinek obejrzałem do końca xD 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
43 minuty temu, Paulina1985 napisał:

 

A wy macie woz paszowy? u nas idzie premiks z Agrocentrum na przgotowanie i nie wybrzydzają, a pH pieknie spada 🤔

mam katalog ich, VITAgro przygotowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
18 godzin temu, czesio1612 napisał:

Ja właśnie całe życie na radialkach i jakieś mam opory przed tymi diagonalnymi, obecne w turze 9 lat zanim się poddały

radialne wolniej ścierają się na bierzniku, ale przy ponad 6 tonach na 2 przednie koła ( gdy tył ciągnika w górze) niewiele z tych opon radialnych zostaje a 600 mth rocznie robimy turem na 11,2 / 24 . Radialne super w polu, transporcie, a słabe na budowie, lesie czy ekstremalnie w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@Paulina1985  stosujemy Somifix i Repro max z karotenem , i Finezję 22 w trakcie testów 

2 badał mi wet wczoraj kryte 40 dnia po porodzie i obydwie mają zarodek "na razie"  35 i 39 dni po kryciu po Gilmour ze shiuz, może od tej paszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
5 godzin temu, Paulina1985 napisał:

 

A wy macie woz paszowy? u nas idzie premiks z Agrocentrum na przgotowanie i nie wybrzydzają, a pH pieknie spada 🤔

Mam wóz, ale dla 2-3 zasuszonych gorzkie z ręki muszę dawać. Nie zapominajmy, że mam 22 dojnych😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jooo, wybacz 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to są TRAWY W UPRAWIE POLOWEJ jeśli chodzi o ustawę azotanową?

Czy to są wszystkie pola na których zakładamy użytek zielony wysiewając nasiona traw do 4 lat od momentu założenia czy jak to rozumieć bo szukam w necie i dalej nie wiem.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj