News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kr9292    456

Józefa ma jakieś nowe drożdże? Bo jak te co 2 lata temu to porażka

slawek74    1602
tumiwisizm napisał:

W jaki(i czy w ogóle) sposób prowadzicie ewidencję leczenia zwierząt? Weterynarze zostawiają wam druczki tego typu:? http://www.gdansk.wiw.gov.pl/images/stories/gospodarstwa/farmacja_wet/ksiazka-leczenia-zwierzat.pdf

Ja na swój użytek prowadzę tabelki ale ta książka a przynajmniej obowiązujący wzór jest bez sensu 

U mnie wet prowadzi ksiażkę i wystawia gotowe karty leczenia tylko podpisuje się

Paulina1985    903
3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

W jaki(i czy w ogóle) sposób prowadzicie ewidencję leczenia zwierząt? Weterynarze zostawiają wam druczki tego typu:? http://www.gdansk.wiw.gov.pl/images/stories/gospodarstwa/farmacja_wet/ksiazka-leczenia-zwierzat.pdf

Ja na swój użytek prowadzę tabelki ale ta książka a przynajmniej obowiązujący wzór jest bez sensu 

Oczywiście. Nasi lekarze mają coś na podobę, wypisują przy kazdej wizycie, ja podpisuję. Oryginał idzie dla mnie, kopia dla nich. Ja skladuję te kartki w teczce. Z kazdego roku mam kolejną teczkę :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    5048

Za jakiś czas prawdopodobnie to lekarze będą przetrzymywać karty. Wtedy nikt nie ukryje, że zwierzę leczone poszło do sprzedaży zwłaszcza jak wejdą obowiązkowe umowy z lecznicami.

Optimus    12
2 godziny temu, kr9292 napisał:

Józefa ma jakieś nowe drożdże? Bo jak te co 2 lata temu to porażka

Od Józefa nic nie biorę 😁a drożdże to derty pilot najkrócej mówiąc 😄

kr9292    456

Aaaa no tak. Telefon wie lepiej co chcę napisać 😒 wrzucilbys kiedyś skład tych drożdży?

Primula94    140
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Jak przejmiesz gospodarstwo to przybędzie Ci wolnego czasu?  Raczej nie, więc pora zorganizować to sobie. Zdoić mleko, zbadać, wyleczyć na swój koszt i udowodnić, że można lepiej. Majątku to nie kosztuje.

Mozna powiedziec ze juz przejelem , bo ja zalatwiam 90%spraw, ostateczna decyzje ja podejmuje. Tylko problem tkwi w tym ze trzymam bydlo w 5 budynkach i jest od cholery roboty fizycznej i cala jesien prawie sam na polu , bo wszystkie maszyny dokupilem do  najwiekszego ciagnika i nim prawie wszystko robie sam. I uwierz, ze ostatni miesiac to na nic kompletnie czasu nie mialem. A mam tez narzeczona ( za 9 msc  sluub)  i tez nie moge jej zaniedbywac😉 a planuje budowe obory na rusztach , wiec mam badzieje ze to sie zmieni i bede mial lzej i wiecej czasu. A o pieniadzach to nie ma o czym mowic, bo już dawno mam takie same prawo / dostep jak i rodzice.

Jak mialem wiecej czasu to oddawalem na anrybiogram. A od rodzicow oczekuję tylko wiekszej dbalosci i skrupulatnosci w doju i odpajaniu cieląt i tyle.

Juz nie zbadam mleka bo sam gil . Cwiartke kazalem nie ruszac, zeby sie zasuszyla. I mam nadzieje ze z reszty jej przybedzie.

Tuńczyk    9

@poziomka a jak u Ciebie z bvd kiedyś miałem podobne problemy z przedwczesnymi porodami nieżywych cieląt i okazało się że ten syf siedział

Optimus    12
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Aaaa no tak. Telefon wie lepiej co chcę napisać 😒 wrzucilbys kiedyś skład tych drożdży?

Ok może jutro 

poziomka    17
20 godzin temu, Paulina1985 napisał:

@poziomka takie rzeczy się zdarzają, pasza to jeden z mozliwych powodów, ...Ja bym ją zbadała juz tego dnia kiedy była niespokojna, czy ktoś ja wtedy zbadał przez pochwę? Mogł też cielak się obkrecić, zerwać pępowinę 🤷‍♀️ 

Nikt niestety nie badal 

LSpotkal sie ktos z takimi wyplywami z macicy?Nie wiem co to ale co 2-3 krowa po porodzie to ma czy lozysko odejdzie samo czy wet odejmie to sie pojawia i macica duza twarda.bardzo duzo tego wypływa, wet robi te pomaranczowe plukanki po 11 dniach i po jakimś czasie znika . Co to moze byc? od q czy jakies inne cholerstwo..

IMG_20191107_075828.jpg

kizak    229

Według mnie ,to rzecz normalna,krowa sama się ,,doczyszcza'',i może to trwać i ze dwa tygodnie z mniejszymi lub większymi wypływami.

• Like 1

intel    4

Przechodząc do spółdzielni mleczarskiej pobierana jest opłata wpisowe. Orientuje sie ktoś ile ona wynosi? Czy jest to uzależnione od ilości litrów?

Xawier    59

Lyder 1000zł było

• Thanks 1

Paulina1985    903

ktos korzystał dzis z IRZ?  niby wszystko wpisuję i pol godziny się weryfikuje ....😡

plati    13
1 godzinę temu, intel napisał:

Przechodząc do spółdzielni mleczarskiej pobierana jest opłata wpisowe. Orientuje sie ktoś ile ona wynosi? Czy jest to uzależnione od ilości litrów?

W każdej spółdzielni to jest indywidualnie. 

Mogą odbijac w formie udziałów przez jakiś czas 

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj