News
danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    759

To napewno 😛 a u nas w okolicy nic nie wiesz? 😛 masz jakoś opinie o szablach? 😛

Primula94    143
Napisano (edytowany)

Ojciec kilka lat temu bral holenderki, niemki, dunki i nawet dwie czeszki. Ogolnie u mnie najlepiej wypadaly holenderki, ale to moze dla tego że większy wybor i wydajnosci wieksze. Z niemkami zawsze bral ojciec takie co wczesniej wycielenia i to byl błąd , bo wielkie habety , slabe na nogi i malo mleka.. Dunki  mialem 4 to dobre do mleka , ale jedna szybko wypadla bo ronila, albo nie donosila ciazy, jedna miala blizniaki zrzucila i pozniej nie.moglem jej zacielic, a dwie mam do tego roku chyba ponad 10 lat, corki ich bardzo dobre.

Ogolnie sam teraz bym szukal w dobrych oborach w Polsce , bo z tymi z zagranicy to przyjezdza czesto pelno syfu, a te ich.niby badania na.choroby to okazuje sie ze lekarzy ktorzy je powystawiali nawet nie istnieją, choc kiedys u Konrada wstrzymali nam jedna holenderke , bo miala ibr czy bvd.

W okolicy to reganiak Modzelewski z sulecina wczesniej sprzedawal , a.kupowal z chodowli zarodowych . Ma wydajnosc gdzieś kolo 12 tys , ale teraz nie wiem czy ma coś na sprzedaż.

Edytowano przez Primula94

przezuwaczka    230
2 godziny temu, Sean napisał:

Ale co fajna sprawa? sprawdzić płeć?  zależy u kogo   :D czy być w ciąży?   :P    jak u kobiety sprawdzanie, to takie skutki uboczne mogą się pojawić.   :D

Oczywiście sprawdzenie płci cielęcia😜 Można się zorientować, co będzie i zaplanować remont stada.

Wiadomość z agroFakt.pl

leszek1000    316

Jak coś można zaplanować 2 lata do przodu. Przy porodzie zdechnie albo co najgorsze jako pierwiastka się rozjecie i tyle te plany. 

Chyba że jak jest byczek to robicie poronienia krów 

soltys48    4956
3 minuty temu, Paulina1985 napisał:

Oj oj oj...z kijowej firmy może :)

z całą pewnością

Na europejskich sexach byczek raz na ok 50szt

• Confused 1

Paulina1985    932

Seeeerio?  wszyscy z forum mają takie doswiadczenia??? znajoma kryje seksem i rzadko zdarza się, ze jest byk 🤷‍♀️ 

soltys48    4956

U znajomych mają spore stado , na pierwsze 2 krycia idą sexem (późniejsze powtórki konwekcjonalnie) i byczków jest sporo

Paulina1985    932

Dobra, przyznać się reszta jak to wychodzi z tymi seksami 😁 ja dopiero zaczelam seksem jalowki kryc 😁

mk9422    344

Miał ktoś przypadek grzybicy dookoła oczu? O ile to grzybica,  szare place,  niektóre większe inne mniejsze.  U kilku sztuk się to pojawiło 

Paulina1985    932

Na jesien przy zle wentylowanych oborach norma. Wilgoć sprzyja wszelkiego rodzaju grzybom, swierzbom... Imaverol jest Ok. 

soltys48    4956
6 minut temu, mk9422 napisał:

Miał ktoś przypadek grzybicy dookoła oczu? O ile to grzybica,  szare place,  niektóre większe inne mniejsze.  U kilku sztuk się to pojawiło 

Szczep wszystkie bo i tak będą miały

U mnie od kilku lat sprawdza sie to

http://biowet.pl/produkty/bovitrichovac/

• Like 1

mk9422    344

Cały czas są na pastwisku.  Jałówki zwłaszcza,  w oborze ostatni raz były w kwietniu. W tamtym roku wiosną przypaletala się brodawczyca a teraz to dziadostwo.  Trzeba będzie coś zadziałać.  Dzięki za podpowiedzi 

jarecki    1177
36 minut temu, Paulina1985 napisał:

Dobra, przyznać się reszta jak to wychodzi z tymi seksami 😁 ja dopiero zaczelam seksem jalowki kryc 😁

a co inseminacją nie łapały że sobie byczek radoche z sexu zrobi .B|

Primula94    143
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

U mnie chyba ponad 20 sexem i 1 byczek.

Paulina1985    932

Jakie macie srednie zuzycie slomek przy kryciu seksowanym nasieniem? jesli to nie tajemnica :)

Farmer6820    76

Za dobrego sexa z WWS 160 zł nam liczy. 

Sexem robimy 2 razy jak dalej nic to idzie normalne nasienie. 

damianzetor9540    1867
Napisano (edytowany)

U mnie z sexa około 10 sztuk i też jałóweczki. Ale tylko raz się próbuje, potem już konwencjonalne, średnio tak z połowa łapie za pierwszym

@KARGOKiedyś czytałem że ustawiałeś po kilka sztuk i robiłeś z jednej słomki chyba nawet 3 sztuki? Jak Ci to wychodziło i jak to robiłeś? 

Edytowano przez damianzetor9540
  • Thanks 1

przezuwaczka    230

My wszyskie jałówki za pierwszym razem seksem i niektóre pierwiastki. Cena 160 -180 zł. Na 25 urodzonych cieląt 2 byczki, więc spoko. Po Cyrano na 10 słomek 7 ciąż, w tym 6 jałóweczek z PF od 132 do 143. 3 najstarsze już cielne.

W tym roku Braveness trochę gorzej, ale po innych niesexach też dużo jałoszek, więc nie narzekam.

• Thanks 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj