danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wysoki1122    43

Ta krowa to mieszaniec z LM i mleka nie daje dużo około 10 l i dzisiaj normalnie dała tyle samo. Jest 8 tyg po wycieleniu. Cały czas pobiera paszę teraz dostaje same siano. Od jakiegoś czasu dostawała marchew ale teraz tylko same siano.Wstaje i kładzie się zachowuje się normalnie , odrobaczana jakieś pół roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jedzie ktoś na Zagrodę do Ostródy 26-27.10  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Taki towar znika najchętniej u mnie. Też wam czasami tak pleśń na lucernie wychodzi? Tylko powierzchownie to jest a dziurek nie widziałem

20191013_160515.jpg

20191013_173027.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jest nowością, że lucerna się gorzej zakisza niż trawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ensibala jak uzywam to nie przebija no chyba ze drewno sie kosi juz. Mialem folie z granitu jakas i z ampol merol to przebijalo je byle co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Daje ktoś koncentrat białkowy krowa w ktorym jest mocznik ? Bo cos mnie zastanawia odnosnie maksymalnej dawki samego mocznika która rozne zrodla okreslaja jako 150 gram dziennie. A w koncentracie mam zawartosc do 10 %. To dajac 3 kg przekraczam ta norme o 100 %. Szkodzi czy nie szkodzi ?;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ta plesn to tylko z wierzchu byla reszta ok. Zapach ladny, krowy tez chetnie wcinaja, widze tez jak taka daje to mleko jest a jak dawalem suchsza to mleko spadalo. Bede dawal qq do zbadania to i lucerne dam

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Mocznik przy zaspokojonych potrzebach energetycznych, nie zaszkodzi krowom w takiej ilości. Jeśli się go obawiasz, kup droższą mieszankę z mniejszą ilością mocznika. Bez to chyba nie ma gotowców😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Nie obawiam ale zmieniam firme od pasz i przedstawiciel z tej do ktorej przechodze zwrocil na to uwage. Tetaz bede miał 5 % i automatycznie bedzie drozsza.  To czemu nigdzie nie pisza o tym bilansowaniu z energia tylko gorna granica i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

No to niezla jazda :d wg goscia stosowanie dawki 60 gram na sztuke wymaga bilansowania energia i jeszcze kilku rzeczy a gdzie tam 300 g :d 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo mocznik to nie brokat jednorożca, którym można sypać bez opamiętania 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Eeee ee to w protamilku jest . Ja sam nic nie dosypuje. Wczesniej mieli do 5 %. A pozniej zrobili do 10 i nikomu nie powiedzieli. Cene tylko obnizyli

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W koncentracie z Nutreny nie ma mocznika i jest 40% białka (Onyks chyba się nazywał). Nie stosowałem i nie zamierzam póki co ;)


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Mocznikiem najtaniej podbic bialko no i mleko tez w gore idzie, aktualnie nie stosuje ale stosowalem 50gram na dzien na sztuke i roznica w mleku byla i soji i rzepaku mniej dawalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co zrobić gdy kupujący nie wpłaca pieniędzy za sprzedane bydło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sporo osób na forum pisało o większej liczbie urodzeń byczków.Czy nie jest to spowodowane tym ,że po segregacji chromosomów  X, te pozostałe Y są mieszane z nasieniem  nieseksowanym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj