danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

plati    105

Narazie to musi grunt umożliwić wjazd. 

A prędko się nie zapowiada  :(

radekz200    6842
21 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Kexxtony kupujecie gdzieś na internecie? 

Sami dajecie?

ja sam daje a kupuje u wetów 😛 sam nie kupisz na internecie bo to zawiera w sobie antybiotyk 

slawek74    12243
martin0000 napisał:

Ale watroba to by trzymała antybiotyk ok spoko, ale jakim cudem w synoluxie pokazuje tetracykline? stan wątroby chyba nie ma tu znaczenia. 

Dałem do badania dzisiaj do laboratorium, zobaczymy w poniedziałek czy to u mnie coś  nie tak czy mleczarnia wali w ch..a. 

jak wątroba chora to nie oczyszcza organizmu a anty z myko może pokazywać...

pedro2    7391
49 minut temu, plati napisał:

Narazie to musi grunt umożliwić wjazd. 

A prędko się nie zapowiada  :(

Wczoraj orałem, nie nadaje się.

W nocy doyebało deszczu to na 4kl po gruberze w rowkach stoi. 

Nieprędko ruszymy

..

dantur96    349

Ale na gorzowskie już czas żeby npk dać bo ładnie ruszyły i trochę azotu szkoda żeby głodowały a ciepło nadają cały czas teraz 

plati    105
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Dopiero połowa lutego

Oborniki im wcześniej tym lepiej 

Leszy    5204
2 godziny temu, radekz200 napisał:

ja sam daje a kupuje u wetów 😛 sam nie kupisz na internecie bo to zawiera w sobie antybiotyk 

Coś mówi wet, że z dawaniem samodzielnym problem będzie, bo będą musieli się rozliczać gdzie są w czasie dawania leków czy coś takiego. Może jeszcze im aplikacje jaką założą 🤔🤔

krzychu121    3967
11 minut temu, plati napisał:

Czy ja wiem. Znajomy wozi od jesieni do wiosny. Praktycznie co miesiąc jak mu się płyta uzbiera i nie ma mrozów. Wywozi i od razu orze. Twierdzi że różnicy praktycznie nie ma . Może deko lepiej i szybciej kukurydza startuje na orce wiosennej pod koniec marca. Ja u siebie też nie widzę różnicy na przyoraniu obornika jesienią a wiosną. 

46 minut temu, dantur96 napisał:

Ale na gorzowskie już czas żeby npk dać bo ładnie ruszyły i trochę azotu szkoda żeby głodowały a ciepło nadają cały czas teraz 

Tylko nie wiadomo jak to będzie z tą pogodą. Teraz ciepło a w marcu może śniegu dowalić i mróz. Gorzowskiej nigdy nie miałem bo u mnie ziemia nie może dać jednego solidnego plonu a co dopiero 2. Ja u siebie co roku pod kukurydzę rozwoze obornik koniec marca, początek kwietnia. Z jakimis tam wyjątkami. I jak pada to rośnie. Jak nie pada to nie rośnie. 

robert1226    1629
37 minut temu, plati napisał:

Na ten czas to koleiny głębsze niż uprawa.

dantur96    349
28 minut temu, krzychu121 napisał:

Czy ja wiem. Znajomy wozi od jesieni do wiosny. Praktycznie co miesiąc jak mu się płyta uzbiera i nie ma mrozów. Wywozi i od razu orze. Twierdzi że różnicy praktycznie nie ma . Może deko lepiej i szybciej kukurydza startuje na orce wiosennej pod koniec marca. Ja u siebie też nie widzę różnicy na przyoraniu obornika jesienią a wiosną. 

Tylko nie wiadomo jak to będzie z tą pogodą. Teraz ciepło a w marcu może śniegu dowalić i mróz. Gorzowskiej nigdy nie miałem bo u mnie ziemia nie może dać jednego solidnego plonu a co dopiero 2. Ja u siebie co roku pod kukurydzę rozwoze obornik koniec marca, początek kwietnia. Z jakimis tam wyjątkami. I jak pada to rośnie. Jak nie pada to nie rośnie. 

No może być zima jeszcze zawszę jest jakieś ryzyko.

plati    105
32 minuty temu, krzychu121 napisał:

Jeszcze na łąki trzeba wozić, na pole to pół biedy 

dantur96    349
Napisano (edytowany)

Kukurydza po gorzowskiej w tych latach na słabszych ziemiach to ryzyko duże. Na wsi rok temu gość posiał qq po gorzowskiej jakoś w połowie maja to zaczęła dopiero wschodzić jakoś w lipcu i urosła na 3 m tyle że nwm czy wogle była tam jakaś kolba. Miał farta w tamtym roku że tak późno mu wzeszła bo jak by zaraz po siewach miała trochę wilgoci i by wzeszła to by uschła w czerwcu bo nic nie padało a później zaczęło w lipcu padać i rosła w oczach masy naciol ale kolby jakieś normalnej tam nie widziałem 

Edytowano przez dantur96

pedro2    7391
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Dopiero połowa lutego

No ta. Najlepiej to w kwietniu pod owiesek orać. 

Gdyby nie debilne wymysły z okrywami to w listopadzie bym zaorał i jeszcze półtora miesiąca miał w pompce robotę w polu. Teraz jeszcze jest nadzieja, że w tą orkę napada i choć trochę ta ziemia utworzy jakąś strukturę na sezon. W puchu urobisz to nic z tego nie będzie 

• Like 3

..

krzychu121    3967
1 godzinę temu, plati napisał:

Jeszcze na łąki trzeba wozić, na pole to pół biedy 

Nie zaryzykował bym teraz wożenia obornika na łąki. Nie ma szans żeby się rozłożył do pierwszego pokosu. 

Optimus    76
Napisano (edytowany)

Jakimi szczepionkmi  szczepicie  stada na ibr bvd itp... nazwy

Edytowano przez Optimus

plati    105

Nie zaryzykował bym teraz wożenia obornika na łąki. Nie ma szans żeby się rozłożył do pierwszego pokosu. 

Jak dobrze roztrzesiony i nie grabisz po samej ziemi to nic złego się nie stanie.

Jesienią się nie dało wjechać, zimą nie wolno, wiosną też się nie da wjechac

🤷‍♂️

Marco98    8
8 godzin temu, Optimus napisał:

Jakimi szczepionkmi  szczepicie  stada na ibr bvd itp... nazwy

Biobos respi 4 i biobos ibr

Samcik03    14

Witam używał ktoś z was foli silozet jakie opinie o niej macie ?

semos    84

jaki żel/maść polecacie na mega opuchnięte wymie? Stosuje Alta Derm ale jakoś chyba słabo działa, bo dojarke to trzeba miec cztery ręce aby podłączyć, bo strzyki idą na boki

ubogiwladek    199

Jak strzyki idą na boki to już po wiązadłach. Jak w takim stanie to szkoda się bawić w te maści. Dzwon po weta da zastrzyki i za dzień zejdzie. 

Nintendo    356
Napisano (edytowany)
18 minut temu, semos napisał:

jaki żel/maść polecacie na mega opuchnięte wymie? Stosuje Alta Derm ale jakoś chyba słabo działa, bo dojarke to trzeba miec cztery ręce aby podłączyć, bo strzyki idą na boki

Ja mam taką sztukę, po wycieleniu wymie się unormowlalo, opuchlizna zeszła. A po okolo 2mc zaczęła jej nachodzic opuchlizna, że skóra wydaje się być mega gruba.

Daje jej tylko pół szufelki sruty dwa razy dziennie, bo wymie by było tak spuchniete przy normalnej ilości że wcale bym nie mógł jej podłączyć. Niestety ma krótkie strzyki co potęguje problem. 

Edytowano przez Nintendo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj