danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Mateusz1q    1826
Napisano (edytowany)
38 minut temu, kampl napisał:

Mnie w tych protestach bardzo nurtuje jeden temat. Dlaczego akurat dzisiaj, zaraz po wyborach? Gdzie byli jak zaczynały się problemy ze zbożem z Ukrainy rok temu? Bo chyba o to ten cały protest? Czy o politykę unijna? Bo polityka też od dawna wchodziła. 

Wiadomo PiS te protesty wznieca i to w całej Europie. 

Ślepy jesteś ze tydzień temu podpisała UE rozporządzenie że bez limitu import do UE? Przetworzone produkty też w ostatnim czasie się pojawiły 

Cukier też od września praktycznie jedzie na pełnej 

Edytowano przez Mateusz1q

logan3512    140
Dnia 8.02.2024 o 11:44, niesamowity90 napisał:

Ja mam alupex puszczony do porodówki z powietrzem.

Jaki rozmiar

Jaki rozmiar

plati    105
8 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Wiadomo PiS te protesty wznieca i to w całej Europie. 

Ślepy jesteś ze tydzień temu podpisała UE rozporządzenie że bez limitu import do UE? Przetworzone produkty też w ostatnim czasie się pojawiły 

Cukier też od września praktycznie jedzie na pełnej 

Jarosław ma taki Power że jest w stanie protesty w całej Europie rozkręcić? 😁

slawek74    12185
logan3512 napisał:

Jaki rozmiar

Jaki rozmiar

bez różnicy aby kurek zrobić do podłączenia 🙋‍♂️ znajomy ma przewodówkę puszczoną po płocie do starej obory bi tam z 10 albo i więcej doi....

niesamowity90    597

16stka alupex na pojedyńczy aparat starcza, na kilka aparatów to już nie wiem, ale na pewno grubszy trzeba. Nad porodówką już normalna rura z kurkami wisi, alupexem doprowadzone powietrze od dojnych tylko.

Nintendo    354
14 godzin temu, kampl napisał:

Mnie w tych protestach bardzo nurtuje jeden temat. Dlaczego akurat dzisiaj, zaraz po wyborach? Gdzie byli jak zaczynały się problemy ze zbożem z Ukrainy rok temu? Bo chyba o to ten cały protest? Czy o politykę unijna? Bo polityka też od dawna wchodziła. 

Bo jest coraz gorzej i nie widać poprawy? Do tego doszły duże protesty na zachodzie które zmobilizowaly też naszych rolników. 

ThePerkins    934

W przypadku wirusowej biegunki na oborze mogę zwiększyć słomy z 0,5kg na np 1-1,5/szt?

W dojarce przewodowej syczą mi zawory odwadniejace na rurociągu. Czy idzie je jakoś wyczyścić ? 

slawek74    12185

raczej tak są rozbieralne tylko czy to na pewno wina brudu ? czasem uszczelka w środku się zużywa....

Zagzagel    1
15 minut temu, tomislawwitow napisał:

W dojarce przewodowej syczą mi zawory odwadniejace na rurociągu. Czy idzie je jakoś wyczyścić ? 

Niektóre można rozebrać i wyczyścić a niektóre są jednym elementem nierozbieralnym, wykręć go  przeplucz woda i docisnij go tak jak by był w pozycji zamkniętej i pokrec za ten pręcik który wystaje jeżeli jakiś drobny brud to się wytrze i powinno działać 

• Like 1

michal_19    181

Taka rolka pójdzie w prasie czy nie bardzo? kupiłem prasę i pierwszy raz będę miał styczność z siatką 

IMG_20240213_102804.jpg

Baron95    0
Napisano (edytowany)

Edytowano przez Baron95
Kasuje, już znam odpowiedź, przepraszam za kłopot

plati    105

To chyba zależy od aparatu. U mnie tylko leży i się obraca wiec bez pproblemu by poszła. 

Doradzi ktoś jakie ziarno qq na kiszonke przy klasie 3b?

Zawsze brałem pionier ale chce coś zmienić 

• Thanks 1

Przemoooo    22

Codizouk miałem w tamtym roku i ładna była cała roślina jak i kolba 

Ursusc385    1565
1 godzinę temu, michal_19 napisał:

Taka rolka pójdzie w prasie czy nie bardzo? kupiłem prasę i pierwszy raz będę miał styczność z siatką 

IMG_20240213_102804.jpg

Pójdzie, w większości pras siatkę kładziesz na prasę a ta papierowa rolka jest prawdę mówiąc zbędna 

• Like 1
  • Thanks 1

plati    105

Dokładnie. Ja to czasem musiałem lekko obciąć tą rolke  bo mi obcierała, to też ją czasem zmasakrowalem tapeciakiem 

michal_19    181

Kupiłem br6090, jeszcze nie patrzyłem jak tam rolka wchodzi. może ktoś ma taką prasę i podpowie? Reklamacja zgłoszona.

SamaPrawda    412

Może nie być problemu, a może się rwać, ta rolka nie powinna być uszkodzona, w br chyba trzeba ją nałożyć na pręt, więc to się nie uda, lub bedzie trzeba mocno kombinować

ubogiwladek    198
Napisano (edytowany)

Biobos pod skórę:d

3 godziny temu, michal_19 napisał:

Kupiłem br6090, jeszcze nie patrzyłem jak tam rolka wchodzi. może ktoś ma taką prasę i podpowie? Reklamacja zgłoszona.

W new holland się chyba przez rolkę wsuwa taka rurkę ale nie znam szczegółów:d u mnie w fendt rotana się nabija na taką podstawkę a z drugiej strony podpiera się kłem takim. Raz miałem problem jak siatka leżała na deszczu i rozmiękła ta rolka nie chciało się zcisnac bo się zgniatala. Niech Ci wymienia na inną. Komuś do claasa nie będzie przeszkadzało bo tam leży 

Edytowano przez ubogiwladek

SamaPrawda    412

Ja czasem musiałem młotkiem wbijać bo była zagięta w środku, i niechciała przejść, mówił mi w sklepie, że bez problemu to by wymienił, tylko nikt nie będzie jechał gdy siatkanpotrzebna na polu, trzeba jakoś sobie radzić

rotofper    6
Dnia 13.02.2024 o 12:26, michal_19 napisał:

musisz poprzewijać przez te rurki i i później wsadzić siatke do "kaczego dziobu" tą płaską patelnią. Prąd powinien być puszczony od razu z akumulatora bo duże obciążenia robi siłownik od wpuszczania siatki do komory 

• Haha 1

michal_19    181

To jak założyć wiem 🤣🤣,  temat już nieaktualny reklamacje przyjęli wymiana na inną będzie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj