danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12185
robert1226 napisał:

Odrobina ziemi na foli by się balon nie robi,  ma siatce opony.

na siatkę tylko opony i worki i bez bolona...

• Like 1

krzychu121    3897
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Zamiast petard proponuje zainwestować w pistolet startowy 

Fajnie robi PORZĄDEK nawet z żurawiami. Zasięg spory 🤭

Polecasz jakiś model? :)

1 minutę temu, Troker1979 napisał:

Ale tam po pincet

Wkleiłem przykładowo link z tą folia bo kolega chciał. W sumie już nie aktualna ta cena. Pewnie niedługo będzie nowa. W danexie dobre jaja były. Wystawili z miesiąc temu też power stretcha za 395 zł. Dzwonie i pytam o paletę. A gośc mi mówi że 480 zł. Powiedziałem że wolę jednak po kilka sztuk kupić na ich stronie po 395 zł. Za.pare minut już cena była 495 zł :) zostaną z towarem 

• Thanks 1

DanielFarmer    1379

https://www.google.de/maps/d/u/1/viewer?mid=1AHxdquBlWsAtRDT4WVqBQCzRUyMsqYU&ll=52.01443895257169%2C19.145136500000028&z=5

robertrolnik27    226
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

jak siatka to nie ziemia ....😁

Przy ziemi po bokach i na końcu jest 🫡

• Like 2

soltys48    19709
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Polecasz jakiś model? :)

Bez znaczenia,ważne żeby można było STRZELAĆ z rac

robert1226    1587
36 minut temu, slawek74 napisał:

mam was .... 😁🤪 jak kto lubi 😁

No właśnie jak kto lubi jak kto może jak kumu lepiej pasuje nie mogą wszyscy robić tak samo I niema co komuś  narzucać. 

michal_19    181
23 godziny temu, robert1226 napisał:

Koło  silotitte to nawet ich nie stawiaj a co dopiero przyrównywac,  silotitte to wytrzymała nie taka bibuła jak te z agroloku , a teraz power strach jeszcze lepsza .

To może jakieś lepsze partie trafiłeś przy silotite  u mnie później folia latała dużo mniej kleju ma, przy tej barbier jak bele postawi się to folia przyklejona nic nie fruwa potem.

slawek74    12185
robert1226 napisał:

36 minut temu, slawek74 napisał:

mam was .... 😁🤪 jak kto lubi 😁

No właśnie jak kto lubi jak kto może jak kumu lepiej pasuje nie mogą wszyscy robić tak samo I niema co komuś  narzucać. 

jak wyrażam swoje zdanie to nie znaczy że narzucam a jak ktoś ma problem ze zrozumieniem to już jego problem 😁🙋‍♂️

pawlak2507    255
4 godziny temu, krzychu121 napisał:

Wkleiłem przykładowo link z tą folia bo kolega chciał. W sumie już nie aktualna ta cena. Pewnie niedługo będzie nowa. W danexie dobre jaja były. Wystawili z miesiąc temu też power stretcha za 395 zł. Dzwonie i pytam o paletę. A gośc mi mówi że 480 zł. Powiedziałem że wolę jednak po kilka sztuk kupić na ich stronie po 395 zł. Za.pare minut już cena była 495 zł :) zostaną z towarem 

Dokładnie też do nich dzwoniłem a tą cenę poniżej 400 będzie miał każdy kto zamówi towar do sprzedaży teraz a nie kto ma jeszcze ze starych dostaw

krzychu121    3897

Niektórym ciężko stracić parę groszy aby wypchnąć towar i zarabiać na kolejnym. Jak mieli stare zapasy to nie przeszkadzało nikomu podnosić cen z dnia na dzień bo przecież w fabryce cena rosła. Zamiast 10 % marzy każdy chciał zaraz 100%. I wszystko było ok. Teraz zrobił sie problem bo cena spadła i kto wyczyścił się z towaru może bez strat handlować dalej. Okoliczny sprzedawca chciał mnie uraczyć ensibalem za 470 zł. Kazał brać bo będzie tylko drożej a mi zrobił promocje z 500. Widać jaka ta promocja jak teraz można prawie 100 zł taniej kupić niż te 470

• Like 2

michal_19    181

Zakładał ktoś gumki kastracyjne dla byczków? Jak z przyrostami i kiedy je zakładać?

PolandOnion    147

Ładnie ukiszona trawa, nie za młoda ale pocięta. Łąka stara, pierwszy pokos koszony pod koniec maja, później jako pastwisko. Ani krowy ani starsze jałówki nie chcą tego ruszyć, kilkumiesięczne cielaki jedzą. W czym problem ? Pleśni brak. Szło tam wapno ze dwa miesiące przed koszeniem, może być od tego?

IMG_20240122_155617.jpg

kampl    99

Miałem takie same przypadki pół roku temu. Zielonka od sierpnia i pokos od sierpnia poprzedniego roku nie chciały za nic jeść. Nie wiem czy to wina gnojowicy, czy tego że łąki stare. Dziwny temat. Dla mnie nowośc. Zwykle było ok

alfa    1191
19 minut temu, PolandOnion napisał:

Ładnie ukiszona trawa, nie za młoda ale pocięta. Łąka stara, pierwszy pokos koszony pod koniec maja, później jako pastwisko. Ani krowy ani starsze jałówki nie chcą tego ruszyć, kilkumiesięczne cielaki jedzą. W czym problem ? Pleśni brak. Szło tam wapno ze dwa miesiące przed koszeniem, może być od tego?

IMG_20240122_155617.jpg

Zapewne oszczędności nawozowe wychodzą 

Troker1979    566

To wygląda jak "ptaszkowe". Do tego skład runi pewnie też słaby a i nawożenie na takim użytku też pewnie bez szału.

PolandOnion    147

Edit wapno szło jednak na jesieni. Nawożenie to obornik co rok i saletra raz w roku.  Także nie z załowania na nawożeniu bo na tym nie żałuję. Mam za mało pół na ilość bydła i nie mogę pożałować nawozów.  Ptaszkowe też nie jest bo kiszone pod koniec maja, mazury to nie Radom że 10 mają wjade kosić jak ma 10 cm. Rowów nie ma, ziemia czarna ala torf. Zastoisk wodnych też tam nie ma bo to 1 ha na górce.

Troker1979    566
Napisano (edytowany)

Ja też Mazur i Masz rację ostatnimi laty to nie ma co kosić i 20 maja przez zimne wiosny. Sypię też solidnie a różnie to wychodzi przez braki wody, zimno czy zbyt niskie ph. Mam trochę takich torfów a tam naturalnie jest kwaśno. Myślę że siano lepiej na tym robić jak są  warunki. Najgorzej jak ta pasza wpada pomiędzy czymś lepszym bo jak by tylko to szło to by bydło żarło nie mając wyjścia. Proponuję to jednak przesiewać mieszankami dedykowanymi na takie stanowiska po płytkich uprawach typu talerzówka płytka podorywka.

Edytowano przez Troker1979

alfa    1191
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, PolandOnion napisał:

Edit wapno szło jednak na jesieni. Nawożenie to obornik co rok i saletra raz w roku.  Także nie z załowania na nawożeniu bo na tym nie żałuję. Mam za mało pół na ilość bydła i nie mogę pożałować nawozów.  Ptaszkowe też nie jest bo kiszone pod koniec maja, mazury to nie Radom że 10 mają wjade kosić jak ma 10 cm. Rowów nie ma, ziemia czarna ala torf. Zastoisk wodnych też tam nie ma bo to 1 ha na górce.

A polifiska lub inne npk ? Saletra raz w roku to też mało . Obornik niestety tego nie da a mało tego znajduje się później w kiszonce . Nie ważne czy torf czy nie ale trzeba po te 250 kg Poli na wiosnę i z 300 350 kg saletry na pierwszy pokos i na kolejne po jakieś 150 dac . Wiem co mówię bo mam 3 ha na torfie trawy i zawsze dowalalem nawozu nawet na 3 pokos jeszcze 100 kg soli do saletry jak trzeba młodo koszone  ludzie kupowali i chwalili w ostatnich latach mały zbyt był na bele to przy oszczędziłem na nawozach to teraz nikt tego nie chce jeść 

Edytowano przez alfa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj