danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz2623    22
Dnia 26.06.2023 o 10:52, robert1226 napisał:

Co takiego zdrowy ty jesteś? 

Oczywiście najszybciej tyle że kolega by chciał na nowe wymienić.

Tak ale chyba będę musiał kombinować tym sposobem wyżej.

RusiL    304

Żeby nie wypaść z kabiny😉 chyba że nożyki przytępione to mus wolniej. Dyskówki tolerują duże predkosci

Kierownik    436

Znalazłem u siebie elektroniczny wykrywacz ruji od draminskiego. Może ktoś potrzebuje lub chciałby używać to mogę to oddac

Pawel29    76
16 godzin temu, niesamowity90 napisał:

Poleci ktoś jakąś firmę która modernizuje stare/buduje nowe obiekty inwentarskie nie za miliony? Północ podlasia lub wschodnie warmińsko-mazurskie ? Tak jak jest plecy długo nie wytrzymają, albo likwidacja, albo cokolwiek lżej zrobić...

Straduny koło Ełku rol brat Adam Zawadzki. Budują nowe i przerabiaja stare. 

@Kierownik ile byś chciał za ten sprzęt?

szymek    75
Kierownik napisał:

Znalazłem u siebie elektroniczny wykrywacz ruji od draminskiego. Może ktoś potrzebuje lub chciałby używać to mogę to oddac

jak to się sprawuje?

MKrajes    133
1 godzinę temu, szymek napisał:

jak to się sprawuje?

Miałem kilka lat temu porażka

niesamowity90    597
4 godziny temu, Pawel29 napisał:

Straduny koło Ełku rol brat Adam Zawadzki. Budują nowe i przerabiaja stare. 

@Kierownik ile byś chciał za ten sprzęt?

Właśnie tam pytałem i nie wiem, może tylko ja myślę, że 2000 netto za metr bez wyposażenia hali udojowej i zbiornika to przy tych cenach mleka...ciut drogo?

Eliot    109
5 godzin temu, kizak napisał:

A Ty myślisz że jesteś jedyny do golenia ? . Tam aby łeb . ,,Rozsądek '' nachodzi jak duże bezrobocie w branży i brak zamówień .Tam budowy zaklepane nie na miesiąc czy pół roku ,lecz jak fachowcy na lata . I tam stawka wywalona ,a jak nie to znajdż sobie kogoś innego . Jak on ma zamówienia to niby Dlaczego ma robić Tobie taniej ,ma zapylać według niego w czynie społecznym ,tam wolna sobota ważna i uj że ci przez ten czas coś nie spika . W latach osiemdziesiątych na budowie zapylałeś od 7 do 19 ,żarcie miałeś przez cały dzień a zarobiłeś na litra i zagrychę ,o wolnych sobotach mogłeś pomarzyć ,czasem majster zarządził pół godziny wcześniej.   I wtedy wszystko ręcznie ,plantowanie terenu ,wykopy fundamenty ,zaleanie fundamentu betoniarką ,a nawet i ten żwir ,to szuflowałeś na furę ,noszenie zaprawy ,pustaków ,a rękawic nie było .A trza było i na zabawę  .   Tylko pokłon teraz majstrom ,.Bo wtedy majster miał poziomicę ,żyłkę kielnię ,betoniarkę i czasem jak miał to rusztowań kilka . Teraz majster ma narzędzi do tego za kilkadziesiąt tysięcy ,a jak większy to za kilkaset . Nie mówię o firmach . I teraz nie zastanawiasz się skąd ,kabli ,węży ,mieszadeł ,wierteł ,zacieraczek ,wiertarek czy tam otwornic . A na te narzędzia czy samochody ,czy księgową musi zarobić .  

Przeczytaj co napisałeś i napisz mi czy jesteś zdrowy 

Matmen    53

Potrzebuje około 500 kg mieszanki gorzowskiej i myślę żeby kupić 'rynkowa' jest po 7-9 zł a orginalna 13-18. Pytanie czy warto? Może ktoś ma sprawdzonego sprzedawcę 

pawlak2507    255
7 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Wczoraj zebrałem lucerny, cale 5 przyczep z 10ha. Pierwszy pokos dal 13. Może 3 bedzoe lepszy bo coś deszczu dostanie albo i nie.

Jaka prędkością kosicie trawy?

Ile fabryka dała🤪 tak na spokojnie to około 15 na godzinę

Eliot    109
26 minut temu, pawlak2507 napisał:

15 na h to musi być pole równe jak stół albo oska przednia miękka 

gregor1284    14113
20 godzin temu, kizak napisał:

trochę pośmiałem się . czyli co ? ,mieli by szczęście swoich rodzin  ,i lepszy byt ,i czas ,oddać wam ,w imię czego ? w imię waszego widzimisię . No te lata minęły . Teraz masz szybko ,iiiii ,najlepiej jakbyś z gotówką tylko pokazywał się ,a wszystko dostarczone na czas  . I zamknij ryj jak ich na placu nie ma  . Czas honoru minął . Nikt ci deski nie będzie dobierał z gromady zużytych  jak zapłata za całą robotę . Wezmie ,ale z gromady nowych . Ot tamte czasy minęły jak dziesięciu stało za bramą i chętnie by parę groszy zarobiło , A ten z pod sklepu wywali ci  teraz stawkę prawie jak ten co ma fach .  

Chociaż jeden co rozumie 

17 godzin temu, Leszy napisał:

@roni9411 u nas siali kukurydzę 180 FAO po truskawce i podobno na kiszonkę plon dała. Ogólnie to chyba wszystko kwestia opadów. 

Jak po truskawce

RusiL    304
Eliot napisał:

nic nie da ośka bo kosiarka będzie skakała i kij z takiego koszenia. a na równej łące to i 25 można lecieć😆

• Like 2

gregor1284    14113
1 godzinę temu, Matmen napisał:

Potrzebuje około 500 kg mieszanki gorzowskiej i myślę żeby kupić 'rynkowa' jest po 7-9 zł a orginalna 13-18. Pytanie czy warto? Może ktoś ma sprawdzonego sprzedawcę 

Wiesz ze takiej niepewnej to lepiej siać ponad normę i ta różnica w cenie robi się mała?

• Thanks 1

szymon09875    9911
1 godzinę temu, Matmen napisał:

Daj sobie spokój, kupiłem w tym roku mieszankę traw z lucerna na olx się gościu ogłasza na całą Polskę. Numer gdzieś mi zginął bo bym wstawił który to taki cwany co do trawy dosypał rzepaku i facelii. 4 czy 5 zł była tańsza od oryginalnie zapakowanej. Ostatni raz. 

• Thanks 1

slawek74    12184
Eliot napisał:

https://youtu.be/EBzOB95y9hI

Zibifarmer    217
1 godzinę temu, Eliot napisał:

Ja kosze około 15kmh, ale myślę że i 20 mógłbym lecieć. 

Edytowano przez Zibifarmer

Leszy    5007
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Jak po truskawce

Rosła truskawka, zebrali ostatni owoc, skasowali i zasiali kukurydzę. 

plati    105

Ja kosze kuhn  gmd 602  przy MF 6190 i prędkość 20 wydaje mi się kosmiczna. 10-12 to jest max . Nie wiem z czego to wynika, ale mam wrażenie że szybciej kosiarka by nie przerobila

ChiquitaB    754

No ja w sumie pierwszy raz dyskową kosilem to tak 13km/h. Znajomy mówi że samaszem 20 lata ale jak jest stojące wszystko i nie ma króciutkiej trawy w tym. Bieg wyżej to już też u mnie kolo 20 powinno być. Hektar w pol godziny robilem

szymon09875    9911

Splendimo z c385 ostatnio na sianej trawie 4 szosowa i 1800 obrotów. Czyli około 20 na godzinę. Ale za krótka łąka na takie prędkości. 10-15 kosi się przyjemnie. Aczkolwiek są i takie łąki co 5-6 ciężko ujechać 🤭

Gość   
Gość
9 godzin temu, kizak napisał:

A Ty myślisz że jesteś jedyny do golenia ? . Tam aby łeb . ,,Rozsądek '' nachodzi jak duże bezrobocie w branży i brak zamówień .Tam budowy zaklepane nie na miesiąc czy pół roku ,lecz jak fachowcy na lata . I tam stawka wywalona ,a jak nie to znajdż sobie kogoś innego . Jak on ma zamówienia to niby Dlaczego ma robić Tobie taniej ,ma zapylać według niego w czynie społecznym ,tam wolna sobota ważna i uj że ci przez ten czas coś nie spika . W latach osiemdziesiątych na budowie zapylałeś od 7 do 19 ,żarcie miałeś przez cały dzień a zarobiłeś na litra i zagrychę ,o wolnych sobotach mogłeś pomarzyć ,czasem majster zarządził pół godziny wcześniej.   I wtedy wszystko ręcznie ,plantowanie terenu ,wykopy fundamenty ,zaleanie fundamentu betoniarką ,a nawet i ten żwir ,to szuflowałeś na furę ,noszenie zaprawy ,pustaków ,a rękawic nie było .A trza było i na zabawę  .   Tylko pokłon teraz majstrom ,.Bo wtedy majster miał poziomicę ,żyłkę kielnię ,betoniarkę i czasem jak miał to rusztowań kilka . Teraz majster ma narzędzi do tego za kilkadziesiąt tysięcy ,a jak większy to za kilkaset . Nie mówię o firmach . I teraz nie zastanawiasz się skąd ,kabli ,węży ,mieszadeł ,wierteł ,zacieraczek ,wiertarek czy tam otwornic . A na te narzędzia czy samochody ,czy księgową musi zarobić .  

Bez przesady firmy może i biorą kosmiczne ceny ale pojedyńczy lepak weźmie poniżej połowy za to samą robotę.

Gość   
Gość
7 minut temu, szymon09875 napisał:

Splendimo z c385 ostatnio na sianej trawie 4 szosowa i 1800 obrotów. Czyli około 20 na godzinę. Ale za krótka łąka na takie prędkości. 10-15 kosi się przyjemnie. Aczkolwiek są i takie łąki co 5-6 ciężko ujechać 🤭

Tylko musi być rowniutko jak na stole 🤔

Eliot    109
34 minuty temu, Zibifarmer napisał:

Ja kosze około 15kmh, ale myślę że i 20 mógłbym lecieć. 

Kto da więcej??słucham;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj