danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    590
44 minuty temu, Luki99 napisał:

Macie szczęście że nie wk***iacie mnie na żywo bo jak bym wam przy******lił to byście orła wywinęli i zęby zbierali z podłogi.Eksperci się znaleźli. 

Chcesz to podam Ci adres na priv. Choć zamiast mordobicia lepiej jak byś podjechał i zobaczył ile mleka dają krowy dobrze żywione.

P.S.  A już myślałem że ironia i delikatny sarkazm nie dociera

• Like 4

slawek74    12287
dantur96 napisał:

Co może być przyczyną że jałówka po wycieleniu wcale nie chcę jeść kukurydzy sianokiszonkę zjada chętnie a kukurydzy nie chcę . Przed wycieleniem pobierała normalnie 

przykwaszenie

Luki99 napisał:

1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Luki i delicje jedynie na mikołaja.

Panowie czy miał a raczej korzystał z porad żywieniowiec Łukasza z agocentrum.???

1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

luki to jeszcze tą delicje podkręcił wykorzystując wiedze zdobytą w szkołach w których się kształcił a przede wszystkim swoje doświadczenie "hodowcy"

2 godziny temu, Nintendo napisał:

Ten sąsiad to daje finezje a luki ma delicje. 

21 minut temu, Domiś10 napisał:

Czyli luki ma dobre żywienie 🤣🤣

Macie szczęście że nie wk***iacie mnie na żywo bo jak bym wam przy******lił to byście orła wywinęli i zęby zbierali z podłogi.Eksperci się znaleźli. 

folguj...

• Like 1

Domiś10    32
1 godzinę temu, Luki99 napisał:

A może wreszcie pierz z jajek byś zgubił 🤣🤣🤣

• Haha 1

robert1226    1659

Cycu łola łola .

PRIMO    8096

Eksperci się znaleźli. 

Napewno mają więcej lat doświadczenia jak Ty. 🤨

Z tymi tekstami to do kolegów ze wsi o ile ich masz więc folguj język. 

plati    106
1 godzinę temu, Nintendo napisał:

Doje już kilka miesięcy. Ładnie trzyma mleko, dlatego wstrzymałem się z zacieleniem . Jak brałem to pokazywał mi matki i wyglądały na bardzo dobre. 

Zrobiłem krzyżówki hf z mo i scenariusz w dwóch przypadkach był podobny. Przy 5 miesiącu ucinały mleko drastycznie

• Thanks 1

Domiś10    32
19 minut temu, PRIMO napisał:

Napewno mają więcej lat doświadczenia jak Ty. 🤨

Z tymi tekstami to do kolegów ze wsi o ile ich masz więc folguj język. 

Mówiąc w jego języku trzeba powiedzieć "hamuj bajere kmiocie" 

• Like 1

slawek74    12287

mo i sim bardzo często po zacieleniu ostro tnie mleko niestety ale bydło dla oka ładne

Maciektaski    8

Kto stosuje delicje z agrocentrum? Jak wrażenia? Warta tych 3200 za tonę? Bo mój wcześniejszy dostawca premii z**bal skład w tym miesiącu, że mu podziękowalem i szukam nowej, do tej pory za 7,7 mj i 20 białka płaciłem 2300 brutto, ale zamiast tluszczu palmowego wpadł jakiś rybny czy coś że muszę wszystko przez wóz puścić bo w smaku dno

Nintendo    358
14 minut temu, plati napisał:

Zrobiłem krzyżówki hf z mo i scenariusz w dwóch przypadkach był podobny. Przy 5 miesiącu ucinały mleko drastycznie

Mam jedną taka krzyżówkę co w szczycie dawała 65l mleka i nawet po roku dojenia daje dużo mleka. Trochę boję się ją już zacielac, bo porażenie ja brało już po dwóch ostatnich porodach, chociaż ogólnie zdrowo się trzyma. 

Najlepsza krowa w moim stadzie, została jeszcze po ojcu. Reszte mam same hfy. 

Troker1979    590

ten palmowy to też było raczej dno

14 minut temu, plati napisał:

Miałem takie krzyżówki max do 50 % MO ale po dobrych matkach. Mleko ok przez całą normalną laktację, zdrowotność trochę lepsza ale mam  wrażenie że charakter do d*py. Różne cuda z nimi miałem

Troker1979    590
3 minuty temu, Nintendo napisał:

Mam jedną taka krzyżówkę co w szczycie dawała 65l mleka i nawet po roku dojenia daje dużo mleka. Trochę boję się ją już zacielac, bo porażenie ja brało już po dwóch ostatnich porodach, chociaż ogólnie zdrowo się trzyma. 

Najlepsza krowa w moim stadzie, została jeszcze po ojcu. Reszte mam same hfy. 

Ja zacielam tylko od razu po porodzie wapno dożylnie jak jest na czarnej liście zalegań. Wiadomo opcja jak nie czeka jałówka w kolejce.

plati    106
40 minut temu, Troker1979 napisał:

ten palmowy to też było raczej dno

Miałem takie krzyżówki max do 50 % MO ale po dobrych matkach. Mleko ok przez całą normalną laktację, zdrowotność trochę lepsza ale mam  wrażenie że charakter do d*py. Różne cuda z nimi miałem

Pełna zgoda. Głównym powodem była poprawa zdrowotności. 

Zdecydowanie bardziej agresywne w porównaniu do hf

ChiquitaB    793

A dziś w racji żywnościowej 🤭taki okaz. Chyba rynek izraelski. Ciekawi mnie to 100%

20230222_050452.jpg

Krzysztof81    4041

"Ściśle koszerne z błogosławieństwem godziny dojenia"

Pisze że z Izraela.

Edytowano przez Krzysztof81

Paulina1985    585
11 minut temu, ChiquitaB napisał:

A dziś w racji żywnościowej 🤭taki okaz. Chyba rynek izraelski. Ciekawi mnie to 100%

20230222_050452.jpg

Od nas biorą na Izrael 😁 co jakis czas przyjezdza pan od nich na "kontrolę" :) to Mlekpol? 

ChiquitaB    793

Tak mlekpol. Krzysztof wiem tyle że masło, u nas na wsi co drugi tylko zna hebrajski. Mi przypadło że nie znam ale żona czyta lepiej jak polski🤣

Krzysztof81    4041

W tłumacza wrzuciłem, tak tam napisane, że z Izraela.

Miałem kiedyś sporo doczynienia z tym koszernym towarzystwem, przy uboju, rozbioru bydła, drobiu i produkcji konserw koszernych. Do Polski przyjeżdżali żydzi z RPA, Argentyny i Izraela żeby robić u nas geszeft. Mają swoje wymagania ciężkie do spełnienia np przy produkcji nie mogą być kobiety, u drugich mogą być ale stare po menopauzie, a u trzecich nie mogą być te które mają teraz okres. Wymyślają różne takie w zależności od rabina.

Edytowano przez Krzysztof81

slawek74    12287
ChiquitaB napisał:

Tak mlekpol. Krzysztof wiem tyle że masło, u nas na wsi co drugi tylko zna hebrajski. Mi przypadło że nie znam ale żona czyta lepiej jak polski🤣

pejsy Ci czasem nie rosną 🤣🤭

• Haha 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj