danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12297
ChiquitaB napisał:

Niektóre sztuki piją mi gnojowke, Wit dostają po 100g i drożdże 150, buforu 100 i kredy 100 . Czego gamonia może brakować?

u mnie wit to 200 idzie...

ciekawe czy analiza krwi by nie pomogła 🤔

Paulina1985    585
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Niektóre sztuki piją mi gnojowke, Wit dostają po 100g i drożdże 150, buforu 100 i kredy 100 . Czego gamonia może brakować?

niekoniecznie czegoś musi im brakować. Może z nudów, stresu (przepełnienie), może podkwaszenie lub ketoza podkliniczna. 

Moje zasuszone gryzły i lizały ściany, witamin pod dostatkiem, analizy krwi robione. Wystarczylo je wypuścić na dwór 🤣 Wiem wiem, dojnych nie wypuścisz. Tak tylko sobie gadam ;) Jak nic nie znajdziesz we krwi to czochradła i sól w oponach żeby się bawiły 🤷‍♀️ 😁

Edytowano przez Paulina1985
  • Like 1

ChiquitaB    793

Z poidel korzystają też normalnie

No właśnie ketoza I stan podketozowych nie ma wogole. Czochradło maja, miejsca pełno. Ta krew musze zbadać. I w sumie zmobilizować się na te opony z solą zeby powiesić

Edytowano przez ChiquitaB

slawek74    12297

może jakieś lizawki witaminowe w wiaderkach postawić przy stole

• Like 1

GrzesiekAgro    288

@ChiquitaB

moze trzeba odrobaczyc stado ?

Druga sprawa doradźcie mi jakaś dobra pile spalinowa 3.5 km 

Edytowano przez GrzesiekAgro

Gość   
Gość

Husqwarne odradzam w ciągu dwóch lat się zaterła schińszczone są teraz hyba że mi się tylko taka trafiła

GrzesiekAgro    288

Mieliśmy husqvarne 350 kupę lat ale remont nieopłacalny . Mam takiego rezerwowego naca ale ona ma jakieś słabe obroty, a niby 3,5 konia do startej husqvarny nie ma polotu. Średnia się nią ścina większe drzewa. 

Gość   
Gość

Niecały rok temu przyjechał do mnie jakiś cygan i chciał mi sprzedać nowego stihla na początku 700 potem 600,500, 300 ale nie brałem bo coś podejrzane tak tanio a teraz szkoduje bo husqwarna się zaterła

ChiquitaB    793

Plan jest taki ze na tydzień zwiększamy witaminy do 250g i sol wprowadzamy i zobaczymy co wyjdzie, pozniej będziemy myśleli o odrobaczeniu bo też było wzięte to pod uwage

soltys48    19865
5 minut temu, Luki99 napisał:

Niecały rok temu przyjechał do mnie jakiś cygan i chciał mi sprzedać nowego stihla na początku 700 potem 600,500, 300 ale nie brałem bo coś podejrzane tak tanio a teraz szkoduje bo husqwarna się zaterła

Nie stihla a steela sprzedają 🤭

• Like 1

Nintendo    358
1 godzinę temu, Luki99 napisał:

Cygan sprzedaje chińczyki z markowa naklejka. 

• Like 1

tumiwisizm    443
Luki99 napisał:

Miałem bodajże 6 takich pił przez ostatnie 10 lat, jedna przeżyła nawet całą budowę domu. Jak ktoś mało tnie to się nada ale one są strasznie problematyczne w obsłudze, ciągle coś się pierdoli jakaś podróbka. Tata przy nich grzebał, jak już były 4 zajechane to części zamiennych nie brakowało 😂 i mało mocy, kiedyś mieliśmy stara Husqvarne 40 i miała więcej kopa. a tej jesieni się spieniezylem i kupiłem nowiutka Husqvarne i nie narzekam. Może troche chińszczyznę czuć w porównaniu do tej wcześniejszej ale jest petarda w porównaniu do tych chinoli

Leszy    5327
1 godzinę temu, Luki99 napisał:

Na szczęście dawno nie widziałem tych cyganów. Teraz byli parę razy jacyś pseudobudowlańcy i chcieli kostkę sprzedawać.... 

Edytowano przez Leszy

gregor1284    14335
5 godzin temu, robert1226 napisał:

Jak dobra to huskwarna albo sthil ewentualnie makita .

huśka już nie jest dobra. mówię o seri xpg czyli to na czym w lesie się pracuje, nowa miesiąc wytrzymała

slawek74    12297
Luki99 napisał:

Husqwarne odradzam w ciągu dwóch lat się zaterła schińszczone są teraz hyba że mi się tylko taka trafiła

😁😁😁🤦‍♂️

ChiquitaB napisał:

Plan jest taki ze na tydzień zwiększamy witaminy do 250g i sol wprowadzamy i zobaczymy co wyjdzie, pozniej będziemy myśleli o odrobaczeniu bo też było wzięte to pod uwage

nie mają lizawek z soli? u mnie idzie kilo soli na tonę pmr i lizawki u wszystkich i widać że sporo pobierają...

Dzikusss    199

ROLNICY szukałem tematu ale informacji nie znalazłem.  Chciałem się dowiedzieć w jakiej cenie kupujecie pasze treściwą dla krów bo chodź tych krów już mało to jednak dwie tonynna miesiąc jeszcze kupuje . Kosztuje teraz pasza Mastermilk 26 białka 7 Energi 2400zl tona brutto wydaje mi się drogo . Dlatego chcę poznać wasze ceny waszych pasz . Wiem nie ten dział i tak dalej

vat    304

Jak przez internet wnioskować o wydanie djp  do zwrotu akcyzy? W irz jest ale tylko na potrzeby kowr

soltys48    19865

Pisałem już. Wypełnić wniosek,podpisać i scan wysłać mailem do swojego bp 

• Like 1

RusiL    308

Musisz osobiście się pofatygować. Przez neta się nie da, podobno pracują nad tym i może w przyszłym roku się da

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj