danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kris31    5

spróbuj popchnąć w górę strzyka, jak to coś jest lużne to się przesunie. Czasami jest taka jakby torbiel wielkości 5mm, to pomoże jak ją wyciśniesz, a czsem śluzówka wewnątrz lużna i potrafi robić się zawór jak w wętylku.

Nintendo    362
26 minut temu, Dodi napisał:

Wywołujecie porody u sztuk, które już są nawet kilkanaście dni po terminie? Jakieś wady czegoś takiego? 

Do dwóch tygodni po terminie jest w normie. 

Ja nie wywołuje. 

pawlak2507    275
1 godzinę temu, Nintendo napisał:

Mam problem z pierwiastka. Zrobiło jej się coś w jeden ze strzykow i za nic nie chce się doić dojarka. Ręcznie mleko leci. Jakiś pomysł jak jej to rozblokowac? Wcześniej doiła się szybko aż tu nagle wcale nie chce lecieć... 

Nie widać żeby był uszkodzony w jakiś sposób. 

Włóż kaniule może uda się udrożnić kanał strzykowy

Może ktoś wie co to może być ? Miesięczny byczek,  w dotyku średnio twarde , wielkość prawie jak piłeczka golfowa , pojawiło się w dość krótkim czasie .

20230208_190207.jpg

pawelmf    242

na pewno ropień spróbuj to igłą przekuć powinna ropa wypłynąć

• Thanks 1

slawek74    12331
zycietoniejebajka1 napisał:

Może ktoś wie co to może być ? Miesięczny byczek,  w dotyku średnio twarde , wielkość prawie jak piłeczka golfowa , pojawiło się w dość krótkim czasie .

20230208_190207.jpg

do weta wytłumacz mu o co chodzi antybiotyk na to da zapomniałem jak to jest określane miałem tak u cielaka wchłonie się

• Like 1

Gość   
Gość

U mnie też ma coś takiego na szyi, wet stwierdził, że to ropień kazał smarować maścią ichtiolową i jak po 2 tyg sam nie pęknie to trzeba przeciąć., po 2 dniach smarowania guz pęk i wypływa ropa. Także proponuje maść i nie ma na co czekać bo guz będzie coraz większy. Ze względu na to że na szyi są tętnice samodzielnie nie radze przebijać.

WitekRolnik    3329
1 godzinę temu, zycietoniejebajka1 napisał:

20230208_190207.jpg

Wg mnie na 80% to wygląda na zapalenie ślinianek jedz do weta opowiedz mu o tym da odpowiedni antybiotyk i po zastosowaniu antybiotyku powoli się wchłonie i nawet śladu po tym nie będzie. U mnie 2 lata temu też u jednego to było wet dał antybiotyk i po 2-3 tyg nie było śladu po tym.

• Like 1

Ślinianka nie wychodzi po obu stronach. ?  

Jeśli ropień lepiej nakłuć , a jeśli nie ropień to się można pogorszyć . Jakiś tydzień wcześniej zanim to wyszło dostawał 3 dni antybiotyk , bo coś go kaszel męczył .

GrzesiekAgro    288
Napisano (edytowany)

Biotyl 200 załatwi sprawę 😀

jak tego nie poleczysz to zostawanie zgrubienie 

Edytowano przez GrzesiekAgro
  • Like 1

WitekRolnik    3329

@zycietoniejebajka1 U mnie było z jednej strony, na tym portalu nawet czytałem o tym ale sam nie chciałem ryzykować więc po prostu wezwałem weta i jak to obejrzał to powiedział, że to zapalenie ślinianek, dał odpowiednie zastrzyki i po czasie przeszło. Ja bym na Twoim miejscu wezwał weta niech obejrzy i tyle w temacie bo czasem ze swojej niewiedzy działając samemu można gorszy skutek zrobić.

• Like 1

Troker1979    591

Vetaprofen (ketaprofen przeciwzapalny) nie zaszkodzi a może pomóc.

Kryjecie krowy 30 -33 dni od porodu?

Troker1979    591

Pierwsza ryja była po 10 - 12 dniach teraz te 30 -33 dni(nie zapisałem wycielenia) to chyba ok z macicą(kryje inseminator a nie lekarz). Oprócz skrócenia laktacji nie ma innych przeciwwskazań np utrzymanie ciąży?

krzychu121    4052

Wydaje mi się że chyba nie. Zawsze sprawdza mi weterynarz lub gość od USG czy wszystko w porządku i jeśli tak to się inseminuje. Są 4 takie sztuki w stadzie że jak się ich od razu nie zacieli to potem robi się problem. 

Troker1979    591

No właśnie u mnie to się często zdarza. Przepuszczę bo za wcześnie a później nie wychwycę rui raz czy dwa, nie zacieli się później za pierwszym razem i zaciela się jak ma 5 - 6 miesięcy od wycielenia. Pewnie w szczycie trochę im brakuje energii a i warunki bytowe w starej oborze uwięziowej mają na to wpływ

krzychu121    4052

Dlatego do każdej sztuki trzeba podejść inaczej. Wolę żeby miała krótsza laktację ale znowu dała cielaka i się normalnie doiła niż później ma być tak jak piszesz. Biorąc lepsze nasienie po 80-100 zł i zmarnować 5 słomek to też szkoda. 

Xawier    225

Z Overa 2760zł brutto za beczkę 250kg ale w małych to nie wiem po ile mają

tumiwisizm    443

Ktoś ma oborę że stropodachem ale z drewnianymi krokwiami? Zastanawiam się już jakiś czas nad dobudowaniem na 40szt dla młodzieży ale nie chcę się pakować w kredyt. Mam dużo swojego materiału tzn cegły, pustak, kilka ha lasu. Budowałem w tym roku garaż i tartak wyszedł jak za darmo jeśli policzyć materiał. Tylko dach nie daje mi spokoju, dużo się naczytałem o skraplaniu blachy i sam nie wiem ile to wytrzyma .2 lata trzymam 30 szt jałówek i byków po kojcach, nie chce już taczkować i poić wiaderkami bo ani to wygoda ani przyrosty.

Troker1979    591

ile kosztuje takie piankowanie? Trzyma się to dobrze i blachy i drewna?

Edytowano przez Troker1979

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj