danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

I to wszystko z "drogiego" ukraińskiego zboża 😉

norbert098    70
dabrowskit napisał:

Ale kasują was za delicje . Na worki u nas po 3300 można dostać

juz lepsza cena 😀 dalej ją stosujesz?

z nutreny mi proponują rozdojeniowke za 86 złotych worek ale skład nie podoba mi sie bo pszenżyto pierwsze

lusjan    249

Odkąd mówię o eutanazji krowy jest coraz bardziej żwawa... Przyszedł mi podatek rolny, ładny skok... 

Paulina1985    585
43 minuty temu, lusjan napisał:

Odkąd mówię o eutanazji krowy jest coraz bardziej żwawa... 

przestraszyła się 🤣 Powiedz jej na ucho, że lekarz w drodze ;) A tak poważnie to super 👍 

Nintendo    358
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Ostatnio finezja 2327 brutto. Ta delicja warta stosowania?

Może i jest drogo, ale przynajmniej mleko będzie za pół darmo. 

😅

Jeśli nie spadnie im ilość zamówień, to mleko będzie po 1.5zl a oni cenę i tak utrzymają. 

Edytowano przez Nintendo

Troker1979    585

Delicja kiedyś miała 7,8 mj nel ale teraz nie piszą na worku energii. Nie jest to chyba jakiś szał. Dać trochę więcej solidnej pełnoporcjówki swojej czy kupnej i na to samo wyjdzie.

krzychu121    3971
6 godzin temu, Eliot napisał:

Może zasadownica ??

Nie mam pojęcia. Ale dziś pogadaliśmy o sprzedaży żeby za dużo kg nie straciła i zaczęła jeść, nawet 4 litry mleka dała  😄

Eliot    112
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Nie mam pojęcia. Ale dziś pogadaliśmy o sprzedaży żeby za dużo kg nie straciła i zaczęła jeść, nawet 4 litry mleka dała  😄

To koty się może najedzą;)

michalcium    1370
3 godziny temu, Kierownik napisał:

dokładnie delicja na pewno nie jest warta teraz swojej ceny

Moj mix 30% sucha qq 30%soja 30%tofii i 10 % tłuszcz chroniony 99 wychodzil ostatnio po 2950 także równie drogo tyle że skład mam pewny

norbert098    70
michalcium napisał:

3 godziny temu, Kierownik napisał:

dokładnie delicja na pewno nie jest warta teraz swojej ceny

Moj mix 30% sucha qq 30%soja 30%tofii i 10 % tłuszcz chroniony 99 wychodzil ostatnio po 2950 także równie drogo tyle że skład mam pewny

ile energii tu jest ? ja daje 440kg sucha qq 440 kgsoja 75kg tłuszcz i 45 kgwitaminy to niby 9.45 MJ jest wedlug żywieniowca

michalcium    1370

U mnie kiedyś to było liczone na starym programie zywieniowca to coś nie chciało wyliczyć z tydzień temu nowe oprogramowanie dostali zadzwonię później żeby to wklepał i co mu pokaże 😉

Domiś10    32
19 godzin temu, robert1226 napisał:

Od dziś też rezygnacja z delicji  na rzecz paszy stw tempo start po ok3000/ t.

Czasami ta oszczędność na tonie potrafi bokiem wychodzić zwłaszcza jeżeli jest mowa o stw 

Domiś10    32
11 minut temu, robert1226 napisał:

Biorę of nich inna pasze i jest ok,niewiem o co chodzi jak masz jakieś nowinki to się podziel. 

Niestety już od września pasza ma coraz gorszą jakość a listopadowa dostawa to już był szczyt wszystkiego 

Ps po zbadaniu próbki paszy nawet nie miała swoich parametrów więc w bajki handlowców nie ma co wierzyć jaką to oni mają dobrą jakość 

Edytowano przez Domiś10

tumiwisizm    443

Zacząłem używać mokrych ręczników ze środkiem do dezynfekcji i ostatnie 2 wyniki somatyka o 80 w dół ale za to bakterie o 20 w górę. To raczej przypadek czy co? Jak myślicie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj