danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ChiquitaB    771

I mamy zestawik do włączania lampy na wifi na ciemne wieczory co by krowy dłużej światło miały do jedzenia a ja zebym nie musiał chodzić wylaczac (tak mam wifi w oborze)

20221021_164428.jpg

roni9411    30

jest mi ktoś wstanie powiedzieć jakie są terminy na stosowanie obornika i gnojowki na grunty orne i łąki? jestem z łódzkiego. bo coś czytałem że jeśli są niesprzyjające warunki to można do końca listopada? 

Xawier    223
Dnia 20.10.2022 o 17:43, Leszy napisał:

Myślicie, że da się tam cielaka odchować??? ;) 

IMG_20221020_131634.jpg

U mnie około miesiąc są w takim, później ciasno

czesio1612    102
ChiquitaB napisał:

I mamy zestawik do włączania lampy na wifi na ciemne wieczory co by krowy dłużej światło miały do jedzenia a ja zebym nie musiał chodzić wylaczac (tak mam wifi w oborze)

A nie masz lampy nocnej w oborze? całe życie jedna lampa wisi na środku obory i święci się całą noc żeby było coś widać w oborze

• Like 1

ChiquitaB    771

Mam takie wisieć lampy awaryjne i w sumie robotę by załatwiła jedna czy dwie ale żeby się dostać do niej to bym musiał rusztowanie załatwić i rozłożyć. Więc tak będzie szybciej

ThePerkins    943
20 godzin temu, plati napisał:

Aby był sprawny. Jedni wolą na 6 pił, drudzy na 3. Oby nie był trioliet na 4 siłowniki ( 2 z tyłu ) to model zk bo straznie ciężko to ustawić żeby działało a tak póki co wycinak śmiga 

• Thanks 1

slawek74    12245

zdjęcie tylko poglądowe cześć już wycielona tylko dwie zistały na grudzień

radekz200 napisał:

Dla Bogdana to daj jako bez ogona 😛

on to jedynie może gnój po wąchać 🤭🤪

a jest taka metrowa rurka od wody 😁

Bogdan_ja    3032

Za małe masz stopy żeby ci rurka pomogła 😁

Wielki postępowy a bydło w gnoju mokre  obsrane stoi 🤕

danielhaker    6955
22 godziny temu, plati napisał:

Dolna rama wygląda na nie wybitą, brakuje tylko ramki do wypychu kostki. Jeśli sprawny to jest ok.

Dnia 21.10.2022 o 09:27, Qwazi napisał:

Daj namiary na człowieka 

Na FB Przemo Znawca sprzedaje używane wyposażenie obór z Danii. 10km od Sokołowa Podl. Budki, zagrody, poidła, drabiny paszowe, milk taxi, mini paszowozy itd. Całe podwórko zawalone gratami. Dysponuje transportem

Pjotereł    48
Dnia 20.10.2022 o 17:43, Leszy napisał:

Myślicie, że da się tam cielaka odchować??? ;) 

IMG_20221020_131634.jpg

Da ja tak trzymam zero problemów 

Dnia 20.10.2022 o 19:24, Ikyps napisał:

Jakimi bykami kryjecie aktualnie ktoś coś poleci :)?

Bon bini z top genu,kryje nim już drugi rok, ładne cielaki po nim, przewaga jaloszek,bardzo łatwe porody ,świetna płodność mi lepszy byk nie potrzebny 

Qwazi    8210
27 minut temu, danielhaker napisał:

Na FB Przemo Znawca sprzedaje używane wyposażenie obór z Danii. 10km od Sokołowa Podl. Budki, zagrody, poidła, drabiny paszowe, milk taxi, mini paszowozy itd. Całe podwórko zawalone gratami. Dysponuje transportem

Dzięki wielkie. Trzeba będzie małżonkę jakoś udobruchać, żeby pozwoliła na swoim FB popatrzeć 🤭😱. Ach te baby i ich alergia na trunki😉

slawek74    12245

te na foto dopiero zacielane ale częś możliwe że będzie na sprzedaż

Bogdan_ja napisał:

Za małe masz stopy żeby ci rurka pomogła 😁

Wielki postępowy a bydło w gnoju mokre  obsrane stoi 🤕

na twoje plecy wystarczy...

lemik    213
33 minuty temu, slawek74 napisał:

te na foto dopiero zacielane ale częś możliwe że będzie na sprzedaż

Może od razu  swoją gębę mogłeś wstawić- co za różnica... Jak dajesz zdjęcie w ogłoszenie to tego co sprzedajesz a nie robisz jak handlarz. Czemu to ma służyć to ja nie wiem🤕

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj