danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Paulina1985    585
2 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Przecie spalinowa to raptem 9 kg, na dobrych szelkach nie czuć wagi 😆 A robota zupełnie inna, każde badyle wyrabie, o trawie wysokiej na metr nie wspomnę

akumulatorowa - 3kg...trochę różnica. Ja już stara jestem 🥴 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353

Nawet nie wiedziałem że są akumulatorowe. 

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Podpowie ktoś ile liczyć trawę na pniu od beli? Wuj był żeby brać bo zapas ma, chce tylko na siano, a teraz pierwszego nie dosuszy. Trawa siana, na polu, dobry towar. Ile to warte jak gotowe pełno ogłoszeń po 100?

70 to usługa zbioru. 

20 zł możesz dać od beli. 

Wcale nie jest to pewne że będą drogie. 

Duże mleczarze mają zapasy 

Mały znowu nie napłaci 

Jeszcze mam 20 do przywiezienia z tamtego roku 

70 zł bela 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

Nawet nie wiedziałem że są akumulatorowe. 

70 to usługa zbioru. 

20 zł możesz dać od beli. 

Wcale nie jest to pewne że będą drogie. 

Duże mleczarze mają zapasy 

Mały znowu nie napłaci 

Jeszcze mam 20 do przywiezienia z tamtego roku 

70 zł bela 

Nie no bez przesady Karol 🤪 20zł to za nawóz nawet po części się nie zwróci. 5 dych myślę minimum. 

Ja mam na rok zapasu, ale jeść nie woła. Tym bardziej, że dobra trawa nie byle szuwar

Jakieś 4 lata temu po 20 płaciłem

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7353

Sam sobie odpowiedziałeś. Przy 50 też nawozu nie odzyska 

No zależy jeszcze po ile kupił. 

Jak nie zdrożeją to też nic nie zarobisz. 

 

6 godzin temu, Paulina1985 napisał:

spalinowa dla mnie za cieżka 😪 

Co też Pani opowiada 

IMG_20220531_184633.jpg

@Łolek

Marek tak jest dziś 

IMG_20220531_185835.jpg

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29
martin0000 napisał:

Dnia 30.05.2022 o 11:00, boo45 napisał:

jak myślicie śruta rzepakowa będzie szła do góry? zamawiać na rok z góry? niby z Ukrainy ma wszystko iść bez ceł także może coś spadnie? na dzień dzisiejszy agrolok przy 24t 2000brutto.

To jest za luz czy w big bagnach? 

luz, big bagi w własnym zakresie lub mogą ci wydmuchać do silosa.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

@Paulina1985 jak coś więcej niż wspomniane krawężniki to odpuść akumulatorową,popatrz za małą huska albo Stihl. Uwierz że jej nie odczujesz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, Paulina1985 napisał:

To ja takie pytanie nie o krowach mam, ale może odpowiecie i mnie nikt nie zbanuje 🥴

Chce kupić podkaszarkę akumulatorową. nie chce badziewia co bedzie tylko kosiła krawezniki, ale taką co też twardsza starszą trawę na obrzeżu pokosi. To kwestia baterii? mocy? czy żyłki? 

a to ma być podkaszarka czy kosa akumulatorowa? Teraz zamówiłem mamie takie coś https://allegro.pl/oferta/yato-podkaszarka-akumulatorowa-do-trawy-18v-solo-11786891672 bo się uparła, że chce sobie wcinać zielsko koło kwiatków. Jednak to jest naprawdę małe(chociaż ocenię jak przyjdzie). Zaś jest też takie coś https://allegro.pl/oferta/yato-kosa-podkaszarka-akumulat-18v-tarcza-2x4ah-12171430313 . Ciekawe ile realnie bateria wytrzymuje???

Edytowano przez Leszy
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
14 godzin temu, Paulina1985 napisał:

akumulatorowa - 3kg...trochę różnica. Ja już stara jestem 🥴 

 może 30 lat ,,baba'' i stara ,raaaaattuuuuuunnnnnkkkuuuuu ,masz chłopa,niech kosi ,od czego on jest ,tylko by śniadanie do łóżka przynosić ?, powiedz mu niech  i z raz będzie przydatny🤷‍♀️😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Kto by tam przodem parkował, wyższa Szkoła leżenia😆

20220601_050153.jpg

Mawjali że psy d*pami szczekają , a że krowa d*pą je to nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jesc nie je bo to tylko legowisko ale się skubana tak nauczyła i ciagle tak się kladzie. Najgorzej jak nawali za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
1 godzinę temu, kizak napisał:

 może 30 lat ,,baba'' i stara ,raaaaattuuuuuunnnnnkkkuuuuu ,masz chłopa,niech kosi ,od czego on jest ,tylko by śniadanie do łóżka przynosić ?, powiedz mu niech  i z raz będzie przydatny🤷‍♀️😉

mam domek letniskowy, ktory wynajmuję. Czasem mam 4godziny na ogarniecie domku i ogrodu przed kolejnymi goscmi 😁 mąż robi wieksze roboty w tym czasie, albo nawet go nie ma w domu 😁 

Dziękuję wszystkim za rady ❤️

Już nie zaśmiecam 😁👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pal sześć podstawiać zeby mieć większe bialko czy tluszcz ale tu walki robili z rozcieńczaniem mleka wodą. U nas walki skonczyli jak bialko i tluszcz co odbiór badają. A som to odzwierciedlenie zdrowia stada, raz czy dwa może się noga poślizgnac czy na bakteriach ale jak ktoś normalny to szuka przyczyny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

@michal_19 mam to samo właśnie dwa dni temu krowa zamiast proso na łąkę poszła na płytę gnojową i przez murek przeszła i podobnie rozcięła 😐 też tym niebieskim psikam chyba pomaga bo już tak nie kopie przy dojeniu ale noga sznurkiem uwiązana.

A u mnie takie coś u krowy wylazło
Wczoraj zobaczyłem za uszami miała takie zgrubienie wielkości 🤔 baterii paluszka ale nic nie zauważyłem na szyji, a dziś przyszła z łąki patrze taka gula z jednej strony i szerść taka oblazła dosyć twarde i bolące. Był wet popatrzył stwierdził że nie wie co to dokładnie jest 🙁jakiś stan zapalny  podał dożylnie coś przeciwzapalne i przeciwbólowe dał maść ichtilową. Krowa 5 dni po wcieleniu apetyt ma. Co to może być? 

IMG_20220601_191206.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj