danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

logan3512    140

Jałówka w 6 lub 7 miesiącu ciąży dostała zapalenia w jednej ćwiartce ,wątpię aby ktoś ją śsal . Co radzicie z tym robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102
Dnia 4.05.2022 o 06:04, kizak napisał:

Rzucisz kwity z urzędu  miar koło zbiornika  [jak ja zrobiłem] ,to od razu litry znajdą się [ jak kręci] ,a to to dla twojego mniej więcej . Litr wody to kilogram,tu może minimalnie ,ale to minimalnie różnić się zależnie od temperatury ,składu wody  ,przy mleku już różnice są i nigdy nie wyjdzie litr za kilogram 

Pracuje z mlekiem 20 lat litr mleka waży 1,023 kg. Minimalne odchyły w zależności od tłuszczu. Mozna powiedzieć 1 kg.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
59 minut temu, krzys111 napisał:

Pracuje z mlekiem 20 lat litr mleka waży 1,023 kg. Minimalne odchyły w zależności od tłuszczu. Mozna powiedzieć 1 kg.

 

 o tej wadze wiem ,lecz przy wodzie mniejsze różnice . Tylko że rzucając kwity  z urzędu ,są one  nie do podważenia ,i jak powiedział mierzący ,nikt nigdy tego nie kwestionował ,po prostu nikt nie chce na łeb po wkurwieniu  ,,instytucji'' ,lawinowej kontroli wszystkiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
5 godzin temu, logan3512 napisał:

Jałówka w 6 lub 7 miesiącu ciąży dostała zapalenia w jednej ćwiartce ,wątpię aby ktoś ją śsal . Co radzicie z tym robić?

leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Zdoić syf, podać antybiotyk tyle ile wskazuje ulotka, tak często jak ona wskazuje. z reszty strzyków nie doić. Po wyleczeniu podać antybiotyk zasuszeniowy i czop keratynowy najlepiej. 

Tak masz przynajmniej szansę na ćwiartkę w laktacji. Jak nic nie zrobisz to ją prawdopodobnie zauszy i nie będzie jej miała. 

Co do leków domiesniowych nie wiem, moze chociaż coś przeciwzapalnego. 

Najlepiej poradzić się lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Kup sobie odrazu sandezin i daj jej na uspokojenie zastrzyk jak będziesz zdajal i tuby podawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

trzeba się też liczyć że zrzuci ciążę przy mocnym leczeniu antybiotykowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

 Ciażę może zrzucić z toksemii lub podania duzej dawki sterydu. Raczej nie od antybiotyków, inaczej bysmy nie leczyli krów cielnych z mastitis ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

miałem przypadki po leczeniu antybiotykami a sterydów nie dostawały. Zabójcza mieszanka mastjet w strzyk plus oxytet domięśniowo. Ostatnio jałówka zrzuciła po 4 strzałach po 25 ml penstrepu. No ale może to przez to jak Piszesz toksemia plus spóźnione bądź nie trafione leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Gronkowca złocistego z sukcesami się leczyło(odmiana MRSA chyba). Dawno nie stosowałem bo nie mam tego już w stadzie(mleku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Był wet i powiedział że ma 40 gorączki i że to ecoli dał pyralgivet i chyba enroxil w szyje a do strzyka trzy tuby co 12 godzin cefalosporyny nie kazał zdajać i zasuszeniowego nie dał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jeżeli e coli to bym zdajal, chyba że stwierdził że już za późno i dlugo z tym chodziła i po ćwiartce. Tu tylko szybką reakcja pomaga

Działamy z podgarniaczem do tmr, na razie koszt 240zl ślimak i 50zl reszta pierdół

20220506_200045.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018

@ChiquitaB Na jakiej zasadzie to będzie działać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
8 godzin temu, logan3512 napisał:

Był wet i powiedział że ma 40 gorączki i że to ecoli dał pyralgivet i chyba enroxil w szyje a do strzyka trzy tuby co 12 godzin cefalosporyny nie kazał zdajać i zasuszeniowego nie dał

powodzenia :) trzymamy kciuki 👍

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Wpisz w google slimakowy podgarniacz tmr. Jeszcze dospawam takie łapki na wstęgach zeby teoche podrzucało. Będzie podgarniało I napowietrzało przy okazji zeby się nie grzał tmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018

Ja podgarniam oponą. Fakt, podgarnie ale nie napowietrzy, a raczej ściska jeszcze. Twój będzie bardziej nowoczesny. 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Jakbym miał oborę przejazdową to łopatą bym podrzucił i byłbym happy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018

To nie jest wcale tak lekko zwał TMR przerzucać łopatą.  Szufle do śniegu zresztą zbyt szybko się łamały od tego ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
Napisano (edytowany)
Dnia 6.05.2022 o 00:38, logan3512 napisał:

Jałówka w 6 lub 7 miesiącu ciąży dostała zapalenia w jednej ćwiartce ,wątpię aby ktoś ją śsal . Co radzicie z tym robić?

Ja w takich przypadkach , najczęściej zaczynałem laktacje czyli doiliśmy całą , plus antybiotyk w strzyk i domięśniowo , i ładnie się to leczyło o ile nie jest za późno , warto też zrobić posiew z mleka , jaki antybiotyk działa .

Edytowano przez Supersebusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

i taka jałówka co jeszcze wymienia nie nabrała się rozdoi? Ile tego mleka w szczycie da jak w 6,7 miesiącu zacznie się doić a dojarki na początku nie ma do czego podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj