danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
11 minut temu, Paulina1985 napisał:

szalony mel z niego 😆  idzie po krawędzi 😆

Nie wiem , u nas w mieście wety od piesków i kotków 

To co szkoda kasy , nic nie pomoże 🤔

Paulina1985    585
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Nie wiem , u nas w mieście wety od piesków i kotków 

To co szkoda kasy , nic nie pomoże 🤔

nie no dobrze dobrze :) szkoda, że od razu nie działał ogólnie. Trzymamy kciuki.

@Karol6130 dlaczego nie Halocur? to zapobiegawczo? czy leczenie?

jarecki    3274

badanie cielnosci z 20 zł na 30 zł przez wet a był i tak przy okazji .

Edytowano przez jarecki
  • Haha 1
  • Confused 1

Karol6130    7586

Zapobiegawczo 

16 minut temu, Paulina1985 napisał:

nie no dobrze dobrze :) szkoda, że od razu nie działał ogólnie. Trzymamy kciuki.

@Karol6130 dlaczego nie Halocur? to zapobiegawczo? czy leczenie?

leszek1000    1816

Rękawie zdrożały 😂😂. Możesz z federacji badać, coś 10zł . To jak zrobisz po 30dniach i powtórzysz np. w 90 to 10zł oszczędności. Na 3 bułki i masło starczy🤣

• Haha 1

artek27    358
1 godzinę temu, jarecki napisał:

badanie cielnosci z 20 zł na 30 zł przez wet a był i tak przy okazji .

U mnie 10zl sztuka za zbadanie. 

Troker1979    583
5 godzin temu, Ursus932 napisał:

Chłopaki te szczepionki to dobre na masową produkcję jak wasze fermy , u mnie tyle lat nikt nie szczepił 

A zapomniałem napisać , smaruję maścią Elemi z overa 

Apetyt ma , żre i żuje 

Paulina to co jechać jeszcze raz do weta i pogadać może poda jakiś pen-strep do tego jeszcze z raz mastijet fort ??

Z mastijet to zgrywa się oxytet. Substancje prawie bliźniacze. Jak te połączenie nie da rady to trudno będzie znaleźć coś mocniejszego. Bardzo szerokie spektrum minus długa karencja. Kilka tubek i butelka oxytet na 4 razy to czasami miesiąc karencji.

3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Wizyta weta i teraz zmienił , do wymienia Synulox a ogólny będzie penicylina z czymś jeszcze czyli to sam co pen-strep 

Do tubki synolux'a dałbym synolux domięśniowo. Takie mieszanie antybiotyków nie koniecznie zwiększy spektrum działania a wręcz przeciwnie może na siebie nie wiem jak to nazwać brakuje mi słowa: Po prostu wzajemnie negatywnie.

Gość   
Gość

A ten oxytet do psów też się stosuje 🤔 , bo jak nie to nie będzie miał 😛 

Paulina1985    585
44 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

To coś jak halocur? Na ile sztuk starczy 

To jest antybiotyk. Halocur to nie jest antybiotyk.

36 minut temu, Troker1979 napisał:

Z mastijet to zgrywa się oxytet. Substancje prawie bliźniacze. Jak te połączenie nie da rady to trudno będzie znaleźć coś mocniejszego. Bardzo szerokie spektrum minus długa karencja. Kilka tubek i butelka oxytet na 4 razy to czasami miesiąc karencji.

Do tubki synolux'a dałbym synolux domięśniowo. Takie mieszanie antybiotyków nie koniecznie zwiększy spektrum działania a wręcz przeciwnie może na siebie nie wiem jak to nazwać brakuje mi słowa: Po prostu wzajemnie negatywnie.

niektórych antybiotykow łączyć nie można, ale skoro nie było posiewu i antybiogramu to prawdopodobnie lekarz działa na ślepo, więc chce jak największe spektrum drobnoustrojów "pokonać", jesli użyłby Synuloxu domieśniowo to jechałby ciągle z jedną sunstancją. 

Taki był tego cel ;) chyba ;) ale co siedzi w głowie lekarza - zagadka 😁

Edytowano przez Paulina1985

Troker1979    583

Amoksycylina to też bardzo szerokie spectrum działania a podwójne uderzenie wzmaga działanie. Karencja mija praktycznie do 4 dni przy leczeniu na grubo.  Paciorkowce,bakterie coli ok gorzej z gronkowcami. Na gronkowca lepszy ten pierwszy zestaw na bazie tetrakcyliny.

krzys111    107

Urodziła mi się piękna jałoszka i niestety od urodzenia nie widzi, na oczach ma plamy o kolorze fluorescencyjnym. Miał ktoś taki przypadek i czy to przejdzie a wzrok wróci? Dzięki za odpowiedź.

Supersebusiek    337

U mnie kiedyś przed terminem jak się urodziła to nie widziała , ale potem wszystko było ok , także może i u Ciebie będzie widzieć , tu czas gra znaczącą rolę .

Edytowano przez Supersebusiek

Primula94    373
1 godzinę temu, krzys111 napisał:

Urodziła mi się piękna jałoszka i niestety od urodzenia nie widzi, na oczach ma plamy o kolorze fluorescencyjnym. Miał ktoś taki przypadek i czy to przejdzie a wzrok wróci? Dzięki za odpowiedź.

U mnie też jakiś czas temu z takimi plamkami się urodziła i tak jakby nie widziała. Wgl przez kilka godzin leżała z głową do tyłu i tak jakby sztywniała jej szyją tak do tyłu, ale ja układałem tak jak powinna leżeć i tylko głowę trzymała do góry, a teraz śmiga z innymi cielakami,  ale nawet nie wiem jak ze wzrokiem u niej. Jakbym ja tak zostawił jak się wyciągała to pewnie nic by z niej nie było.

20220326_195828.jpg

Strongman    3287

A u mnie ostatnio jakieś czerwone pyski mają.

Edytowano przez Strongman

Supersebusiek    337

@Primula94 Ona miała chorobę cielaka patrzącego w gwiazdy , jest to potężny niedobór witaminy E , dla tego tak się wyciągała , u mnie też raz był taki przypadek , w tej chwili jest to jedna z najlepszych sztuk w oborze . 

20200607_170952.jpg

Pjotereł    48

Witam, kupował ktoś cieliczki zagraniczne od tomasza marcinkowskiego? Polecacie go czy lepiej omijać gościa? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj