danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

leszek1000    1816
34 minuty temu, ChiquitaB napisał:

Leszek1000 masz u siebie legowiska tylko po środku czy pod ścianą tez? Jakie proporcje wapna ze sloma robisz?

Tylko po środku. 150kg słomy czyli jedna belka 120cm, 50-100l wody i do tego 500kg zwykłego wapna( im bardziej sypkie tym lepiej się wymiesza) 

A i jeszcze dezosan około 5kg. U siebie robię 2 takie wozy, jedno mieszanie na jedną stronę. Mam mamy paszowóz i tylko jedna belka wejdzie 😐😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To mocno suche. Ja dawałem 200kg slomy Ok tez jeden balik 130. Do tego z 300 wody i 500-600 wapna ale węglanowe kupiłem. Najdłużej schodzi mycie paszowozu od wapna😅 No w 8m3 tez jeden balik slomy wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ogólnie te zwykłe wapno jest samo w sobie wilgotne. Po wymieszaniu robi się lekko wilgotna struktura, a przy słoneczniej pogodzie już po 30minitach górna warstwa ładnie wysycha i krowy chętnie kładą się na świeżą warstwę. Wozu nie musze myć, tylko zeskrobać ranty i to co na ślimaku się przykleiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

użytkuje ktoś hale łukowa do trzymania bydła? Jeśli tak to poszycie z izolacją czy bez jak to jest w praktyce? jak macie materace slomiano wapienne to jaki wymiar jest zagłębienia w legowisku? jaka szerokość murka od korytarza spacerowego bo nie wiem czy będzie to dobrze działać jak bym przerobil zwykle legowiska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Tłuszcz znowu w górę więc stąd ta cena. Dystrybutorom ok 8.5 tys za tonę. Myślę czy nie przerzucić się na mydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

U mnie nie ma opcji albo rezygnacja z tłuszczu albo muszę kupować czysty biały bo tluszcz idzie do premii dostają z ręki i nie sądzę żeby chciały pobierać to z mydlanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
planter5202    0
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Tłuszcz znowu w górę więc stąd ta cena. Dystrybutorom ok 8.5 tys za tonę. Myślę czy nie przerzucić się na mydła

Da się doić średnio dyszke ze stada i bez tłuszczu, nie wierzcie żywieniowcom w każde słowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

No trochę można spróbować ale teraz mam dużo wycielonych i jeszcze sie cielić będą to ryzykował nie będę bo z jednej strony wysokie zapotrzebowanie na energie i duże pobranie a z drugiej dam pod pysk coś co im nie podpsuje i problemy gwarantowane także z tymi do pierwszych 100 dni laktacji wole nie ryzykować 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Niby racja. Ale myślę że jak trochę wymieszam widłami to jakoś zjedzą. Miesięcznie to nie jest gigantyczna różnica ale może się uda trochę oszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja murek mam 18cm przy 30m oborze. Im dłuższą tym wyższy teoretycznie. W praktyce zalezy jak często się wygarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Dnia 21.11.2021 o 17:02, Paulina1985 napisał:

😆 Tyle czasu minęło, a tu stara gwardia się trzyma 😆

No trochę się zdziwiłem jak Cię  spotkałem dzisiaj w innym temacie 

Zawsze miła odmiana 🤗 nie same chopy 

Coś dla cb bo wiem że lubisz 

IMG_20211123_164729.jpg

Edytowano przez Łolek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

normand? o to ciekawe 😆 Ja mam jedna jałowkę, ktora wygląda jakby cos miala z normanda, ale nie ma takiej opcji 😁 trochem się rozmazała

20211116_072756.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ręki uciąć nie dam ale 99% po normandzkim

Może lacanau bądź descrates buhaj?(nwm czy dobrze nazwy napisałem)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
15 minut temu, Paulina1985 napisał:

@Łolek  czy to mieszanka z NRFem???? 😁😁😁😁   

Czerwone jest piękne 😆 nawet nrfowe 😆👍

75 % normand 

 

9 minut temu, michalcium napisał:

Ręki uciąć nie dam ale 99% po normandzkim

Wygrałeś👍 talon😉😁

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Fajna! ciekawe jak z wydajnością. Masz jakies mieszanki z normandem.w doju? pamietam, ze ktoś z forum też z normandem.chciał krzyżować 🤔🤔🤔

11 minut temu, michalcium napisał:

Może lacanau bądź descrates buhaj?(nwm czy dobrze nazwy napisałem)

nie wiedzialam,ze Ty taki znawca tej rasy. Też kryłeś nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Kryłem trudniejsze sztuki lepiej łapią niz po LM jest to pierwotna rasa  i cechy mocno mięsne nie zostawiałem mam obecnie miesięczną po descratesie wydaje się bardziej w typie hf wąski zad cienkie nogi mała głowa może zostanie do zacielenia bo bo po lacanau to giganty rekordziska 83 kg po urodzeniu jalowka teraz była by do krycia i czuję że do wycielenia byłby bardziej hipopotam niż jalowka🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
26 minut temu, Paulina1985 napisał:

Fajna! ciekawe jak z wydajnością. Masz jakies mieszanki z normandem.w doju? pamietam, ze ktoś z forum też z normandem.chciał krzyżować 🤔🤔🤔

nie wiedzialam,ze Ty taki znawca tej rasy. Też kryłeś nimi?

Mam dwie sztuki hf/normand to tak średnio ok6, 5 może trochę więcej tak do 7 w pierwszych laktacjach teraz ta czarna w 2 a biała na dniach 

IMG_20211123_173617.jpg

IMG_20211123_173641.jpg

Edytowano przez Łolek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

W galerii chyba powinno coś być wielkością była spora ale największe zdziwienie było jak we dwóch wzięliśmy zanieść do kojca podnieślismy i we dwóch w jedym momencie "o kur.." i zanim do kojca poszlismy na wagę 

Sorry 71,5 kg jebnąłem się 

83 kg to rekord o jakim mówił mi wet wyciągniete bez cesarki

Edytowano przez michalcium
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj