danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

pawelmf    238
Bercik92 napisał:

A ja od niedawna mam mocznik na poziomie 100.. Jakieś sugestie?

A napisz co dostają krowy to coś podpowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Kiszonka traw z beli około 500 kg 600-700 kg kukurydzy i 150 kg zboża (pszenżyto i owies) rzepak 7 wiaderek 10litrowych kreda (około 3kg) i soda (6)do tej pory było około 200 i dziwnym trafem spadło do 100 jak ograniczyłem pszenżyto... 🤔 Na 35 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 tutaj to temat rzeka,jak nie masz ,,normalnych '' parametrów ,a tylko z mleczarni to się możesz krowami zapiłować ,tak jak u mnie ,k**wa ,co by dał ,to i tak i tak to samo . Przepraszam za ku...... .ale kuzwa   . jak ?

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
3 godziny temu, Bercik92 napisał:

Kiszonka traw z beli około 500 kg 600-700 kg kukurydzy i 150 kg zboża (pszenżyto i owies) rzepak 7 wiaderek 10litrowych kreda (około 3kg) i soda (6)do tej pory było około 200 i dziwnym trafem spadło do 100 jak ograniczyłem pszenżyto... 🤔 Na 35 sztuk

Ale to na 24 godziny im starcza? Coś mało, chyba, że baloty suche? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, Bercik92 napisał:

Kiszonka traw z beli około 500 kg 600-700 kg kukurydzy i 150 kg zboża (pszenżyto i owies) rzepak 7 wiaderek 10litrowych kreda (około 3kg) i soda (6)do tej pory było około 200 i dziwnym trafem spadło do 100 jak ograniczyłem pszenżyto... 🤔 Na 35 sztuk

Jak oczekujesz pomocy to choć z łaski swojej byś podał te wszystkie wartości w przeliczeniu na jedną sztukę a nie ktoś będzie siedział i liczył ile ta krowa zezre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  Ja tam nje wiem ale jak mleczarnia dupi ,to możesz się zapiłować ,krowy potrujesz ,a parametry będą z ,,rozdzielnika ''. U sdiebie badam mleko ,i  biorę w końcu oprócz krów ,to ze zbiornika , i ja myślę że ktoś z mleczarni jak ma moje namiary z af ,i co ja piszę to może mnie namierzyc  , i kutwa  niech pomyśli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
lusjan napisał:

3 godziny temu, Bercik92 napisał:

Kiszonka traw z beli około 500 kg 600-700 kg kukurydzy i 150 kg zboża (pszenżyto i owies) rzepak 7 wiaderek 10litrowych kreda (około 3kg) i soda (6)do tej pory było około 200 i dziwnym trafem spadło do 100 jak ograniczyłem pszenżyto... 🤔 Na 35 sztuk

Ale to na 24 godziny im starcza? Coś mało, chyba, że baloty suche? 

Spokojnie, starcza. Daje tak od roku i głodu nie znają 😉 dawałem więcej to i dlatego zostawało. bele są dość suche teraz za żelem nowe zboże dawać (większość pszenżyto) to i narazie mocznik wzrósł do 160. Nie mamy "oceny" ale jeszcze nie słyszałem aby MLEKPOL rżnął na parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

u mnie podobna ilość paszy wagowo a prawie 10sztuk mniej i wyjada a ile mleka dziennie te sztuki dają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Zapytaj @aniadee czy mlekpol jest taki uczciwy co do parametrów. Jak masz dużo suchej masy to krowa nie będzie głodna, ale bakterie mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
9 godzin temu, Bercik92 napisał:

Spokojnie, starcza. Daje tak od roku i głodu nie znają 😉 dawałem więcej to i dlatego zostawało. bele są dość suche teraz za żelem nowe zboże dawać (większość pszenżyto) to i narazie mocznik wzrósł do 160. Nie mamy "oceny" ale jeszcze nie słyszałem aby MLEKPOL rżnął na parametrach

 swego czasu dałem mleko od krów do badania ,ale chyba o tym pisałem ,i od jednej mleko w 3 próbki ,czy będzie różnica ,i kutwa różnica  w parametrach na wydruku tak minimalna że nie ma co,jak np somatyka 178000,t0 w tych 2,i 3 może o jeden tysiąc różnicy,w ,,tłuszczach'' tak samo. Ale to jak dajesz sam ,alej jak sami biorą to się nie udzielam . A bywa że z ,,prywatnego '' somatyka większa niż od nich z tego samego dnia ,ale tłuszcz i białko ,to chyba czasem jak im pasuje ,bo różnica jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogę mówić tylko o sobie, ale w czerwcu miałam normalne parametry mleka chociaż były upały po trzydzieści kilka stopni dzień w dzień. Nic nie spadało przez cały miesiąc. Dopiero w lipcu zaczely bakterie rosnąć z dnia na dzień... 900 później 600, później znowu ponad 500 zeszło też do 150. Przyszła faktura przedwczoraj. Moja podwyzka poszła...😂 tylko nie do mnie. A miałam więcej litrów. Kombinacje są... bakterie już nagle zmieniły się na zwykle wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Słuchajcie mam jałówkę ponad 2 msc i  prawie nic nie chce jeść poza mlekiem. Wiecie co może pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Ja z kolei mam byczka co ma miesiąc i biegunkę prawie od urodzenia, antybiotyki nie działają ani węgiel, apetyt ma szalony, tabletki z węglem łyka jak cukierki. I jak go sprzedać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Słuchajcie mam jałówkę ponad 2 msc i  prawie nic nie chce jeść poza mlekiem. Wiecie co może pomóc?

A ile tego mleka pije? Próbowałeś zmniejszyć dawkę? Może jest zbyt najedzona mlekiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

tak jak Damian pisze zmniejszyć mleko bo jest zbyt ''syta'' głodniejsza będzie szukać innej paszy niż mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Spróbuję, ale to nie mały cielak powinien już coś wcinać.  nigdy jeszcze czegoś takiego nie miałem. 

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

a ile on tego mleka pije? a co do tego z cen mleka to obornika około 20ton na zielone i najlepiej późną jesienią a na wiosnę mniejsza dawka npk około 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
22 godziny temu, slawek74 napisał:

u mnie podobna ilość paszy wagowo a prawie 10sztuk mniej i wyjada a ile mleka dziennie te sztuki dają?

Ile dają to ja dokładnie nie wiem bo ja nie doje 😉 ale po ocieleniu dają od 15 do 20l a przed zasuszeniem schodzą poniżej 10l na udój. Nie mam wysokowydajnych krów zwykle ncb/ho dopiero od roku zacielamy sztucznie lepszymi sztukami. Kaliber krów też nie jest duży a daje jedna taka taczkę na jedną sztukę dziennie 🤔

IMG_20210818_172859.jpg

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
Dnia 17.08.2021 o 19:34, lusjan napisał:

Ale to na 24 godziny im starcza? Coś mało, chyba, że baloty suche? 

U mnie krowy wyły by z głodu po takiej ilości obietosciowej

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Od nas mlekpol zabiera mleko a ojciec krowom miesza żarcie ja robię co innego 😛 kilka dni temu piszczel złamał i mi przyszło się żarcie mieszać. Parametry wzrosły białko 3.2 na 3.4 a tłuszcz 3.8 na 4.2 💪☺️ znaczy lepiej mieszam a mlekpol na wynikach chyba w ch*ja nie leci no chyba że o wodę w mleku chodzi 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj