danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

marcianjargit    156

Ostatnio pisałem że wypadły 3 macicę z.krowy dzisiaj k**wa czwartej po porodzie co jest do ch*ja ? Nigdy tego u mnie nie było,co im dawać mało fosforu i wapnia ?

A może ktoś zauroczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Jeśli urok to tylko czerwone wstążki do ogonów czepiaj😜, a tak na poważnie zmieniałeś coś w okresie zasuszenia? jak żywisz zasuszone? gdzie się cielą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
9 godzin temu, marcianjargit napisał:

Ostatnio pisałem że wypadły 3 macicę z.krowy dzisiaj k**wa czwartej po porodzie co jest do ch*ja ? Nigdy tego u mnie nie było,co im dawać mało fosforu i wapnia ?

A może ktoś zauroczył 

Wlewaj wodke po wycieleniu dla bezpieczeństwa. Z własnego doświadczenia wiem że otłuszczone mają do tego tendencje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Tak ,by otępiała , najlepiej jakbyś wyczuł i na 10 min przed wywaleniem macicy [ z tym wyczuciem to niby żart ,ale jakbyś tak utrafil ,to wóda by zaczęła ,,brać'' na chwilę przed  wyrzuceniem]. I to kużwa tak może być ,że łożysko już leży za ,już jakiś czas ,a za chwilę ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Słoma za obornik..

Pytanie bo jeszcze czegoś takiego nie praktykowałem. Mam propozycje wymiany słomy z około 20ha za obornik. Jak to liczycie w waszych rejonach?Oczywiście moje prasowanie i transport do znajomego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IbisLS    1

Za 3 ha słomy daję obornika na 1 ha.

Sam prasuję i zbieram słomę a sąsiad sam sobie rozwozi obornik

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

To takie niemiarodajne. Mogę nawalić 10 swoich tandemów na ha 

IMG_5245.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IbisLS    1

30-35 t/ha

Tak jak unia pozwala a nie 100 t/ha🤪

Edytowano przez IbisLS
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Zibifarmer napisał:

Dnia 2.06.2023 o 05:39, slawek74 napisał:

nie zebranie....

I co tam ustalono? Jak z cena? 

nie dotyczyło...


IbisLS napisał:

Za 3 ha słomy daję obornika na 1 ha.

Sam prasuję i zbieram słomę a sąsiad sam sobie rozwozi obornik

 

 

a ile tego obornika na ha 10 a może 100ton na ha 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Macie w oborach swoich wentylatory? Szukam czegoś zeby powiesić przy stole paszowym i nie wiem czy 2szt wystarcza na długości 30m? Myślę tez ogarnac system zraszania więc by musiały dmuchać 3ms . Ktoś coś podpowie? Na olx można fajne używki kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1769
21 minut temu, ChiquitaB napisał:

Myślę tez ogarnac system zraszania więc by musiały dmuchać 3ms

może stare dysze wirowe od termitów i wode podpiąć ale cisnienie sieci wodociągowej bedzie za słabe  do tego chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dysze ezektorowe wystarcza. Musi być pompa zwiększająca i wyrównującą ciśnienie to jest największy koszt. Można też dostać same dysze miedziane za 60zl do typowo zraszania w oborze Bo z samej sieci nie było by problemu bo i nas 4.5atm non stop woda daje z sieci, ale mamy swoją studnie i tu od 3-5 jest ustawione na pompe głębinowa

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Dnia 4.06.2023 o 22:48, Kamil20151 napisał:

Panowie dostałem ofertę na słomę 3200 za 4,18 ha żyta. Żyto 1.8m wysokości warto brać ??

1,8 metra 🙆‍♂️ i stoi, czy to aby żyto jest 🤔, chyba trochę kolorujesz 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102

Cena bardzo dobra, w moich stronach gdzie nikt zboża nie skraca jest to normalna wysokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130
2 godziny temu, Łolek napisał:

1,8 metra 🙆‍♂️ i stoi, czy to aby żyto jest 🤔, chyba trochę kolorujesz 

Nie wiem mam ci zdjęcie z miarą zrobić??mam 183 cm wzrostu i jest równe ze mną .To nie hybryda że będzie nie dużo wyższa od pszenżyta.

Edytowano przez Kamil20151
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Tylko jak pójdzie jakaś nawałnica to może przyklepać to równo z ziemią a wtedy zależy czym ten ktoś będzie to kosił bo widziałem takie akcje u ludzi to w takich sytuacjach połowa słomy na polu zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130

J

1 minutę temu, pawlak2507 napisał:

Tylko jak pójdzie jakaś nawałnica to może przyklepać to równo z ziemią a wtedy zależy czym ten ktoś będzie to kosił bo widziałem takie akcje u ludzi to w takich sytuacjach połowa słomy na polu zostaje

Tego to akurat nikt nie przewidzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Nie widziałem nigdy takiego wysokiego zboża a zjechałem całą Polskę I pół europy, chodź ojciec mówił kiedyś że stare polskie odmiany były wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130
1 godzinę temu, Eliot napisał:

Nie widziałem nigdy takiego wysokiego zboża a zjechałem całą Polskę I pół europy, chodź ojciec mówił kiedyś że stare polskie odmiany były wysokie.

No proszę cię nie rozbrajaj mnie ...Taka wysokość w życie to nic nadzwyczajnego. Chociaż w tym roku jeśli chodzi o zagęszczenie łanu i wysokość to ma najlepsze na okolice. Ale plonu ziarna to tam raczej dużego nie będzie.

Edytowano przez Kamil20151
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj