danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12168

pisz pw ostatnio trochę przerabiałem i opanowane ... chyba 😁


leszek1000 napisał:

Takie rzeczy się zdążają a szukacie przyczyny jest bez sensu. Chyba że co 3 krowie wypada macica, to wtedy można działać.  

czemu bez sensu? nie wszystko da się włożyć i jest ok trzeba zacząć od profilaktyki


vat napisał:

Pytałem dwóch wetów i obaj nie znają czynników wpływających na wypadanie macic, ta ostatnia wyszła zaraz za cielakiem. Krowy  wolnostanowisko, bo plotki chodżą, że zbyt duży spadek stanowisk może być przyczyną

czasem jeden dobry starczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12168

rek lepszy ale i tym coś nieco zrobi


Matmen napisał:

Przy padnięciu trzeba odsyłać paszport do agencji? Czy tylko zgłoszenie?

na pamiątkę zostaje 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 godzinę temu, danielhaker napisał:

Pisałem maila do agencji i kazali oddać

A mi kazali zatrzymać. Pisałem maila WOR ARiMR i osobiście rozmawiałem w BP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

To rozwieliscie wszystkie moje wątpliwości 😁😁, zostawię sobie paszport w domu najwyżej się upomną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Matmen napisał:

Przy padnięciu trzeba odsyłać paszport do agencji? Czy tylko zgłoszenie?

Mi też padła , jutro będę w mieście to podejdę do ARiMR dopytać . Ale z tego mówili mi wcześniej w BP nawet przy sprzedaży nie ma obowiązku oddawać paszportu

4 godziny temu, danielhaker napisał:

xD ale pier&**lnik tam mają

Halo to Polska 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303
To u was wzięli opłatę za całą pulę paszportów? Ja musiałem płacić za każdy osobno przez ostatnie 1.5 roku, przynajmniej teraz problemu nie mam😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369

No właśnie tak było jak zamawiało się kolczyki to i od razu płaciło się za wszystkie paszporty u mnie też tak było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1584

Już w 2021 w lipcu zamawiałem kolczyki to już kasy , dopiero przy odbiorze paszportu się płaciło 1zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

No jak dobrze pamiętam to chyba we wrześniu 2021 zamawiałem nowe kolczyki to już nie chcieli brać hajsu za całość bo zostało zmienione rozporządzenie (tak to tłumaczyli). Wcześniej też opłacałem wszystkie paszporty z góry. Ale jak widać w naszej kochanej Polsce każdy urząd ma swoje papiery i roba jak chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gringo1984    90

Mała krowa 9 msc 17 dni i nadal się nie cieli, jest bardzo gruba i ciężko oddycha  a cielak aż się przewala dosłownie jakby był bokiem ułożony. Czy istnieje możliwość, że w przypadku wadliwego ułożenia bania nie pójdzie i nie ma parcia? Mieliście taki przypadek?, bo nie wiem, czy czekać dalej , czy wołać weta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Dzwon do weta a nie się głupio takoe rzeczy na forach pytasz, sprawdzi i sprawa się rozjaśni, jak będzie miała skręt szyjki macicy to zaraz ani krowy ani cielaka nie będziesz miał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2190

 Tocz chlop tylko pyta . u mnie bywalo 9 miesięcy i dobre 3 tygodnie ,ale takich porodow nie polecam ,ale cielęta pyszne. ogólnie stach jest ,ale tak jak kolega podpowiedzialłwizyta weta100 złi mniej nerwów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gringo1984    90

Zadzwoniłem. Kazał cierpliwie czekać, musi iść śluz bania bez względu na okoliczności, bo co z tego że przyjedzie jak nic nie zrobi. Dopiero jak się będzie coś dziać wtedy wołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

jak widać że oznaki porodu już są lub były a nie ma parcia to dzwon do innego weta niech sprawdzi. sam miałem przypadek że po podaniu hormonu na wywołanie porodu krowa sie nie wycielila i nie było parcia żadnego, okazało sie ze właśnie był za szyjkowy skręt i tylko cesarka.


A jak nie jesteś pewien to najlepiej podać na wywołanie porodu bo to grosze kosztuje i za 3 dni będziesz wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj