danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelmf    238
slawek74 napisał:

konktetna kicha 😁 tylko czemu ,,cysty,, 🤔

a wy jakie nawozy stosujecie i kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

wczoraj gnojówka dzisiaj npk coś o składzie poli 8 w ilości około 300kg i w kwietniu pójdzie saletra zależnie od pogody i prognoz w ilości około 250kg lub wiecej jest jeszcze opcjia rozlać w przyszłym tygodniu po 100L rsm a potem mniej saletry ale to takie gdybanie 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    147

Jak to jest z wyrejestrowywaniem z irz ? Będę za kilka dni sprzedawał cialaka facetowi który nie wie że nie ma już fizycznych paszportów. Ja zrobię przemieszczenie a on nie i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Z tym mocznikiem to też się trochę cykam, a na pewno nie polski tylko wschodni na łąki jak coś. Siać by było trzeba już a i deszczu juz brak na następne 2 tyg ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, zgłoszenie urodzenia cielaka, czy trzeba dodać 2 środki identyfikacji ( 2x zwykły kolczyk ), czy jeden wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
11 minut temu, MajsterMarian napisał:

Pytanko, zgłoszenie urodzenia cielaka, czy trzeba dodać 2 środki identyfikacji ( 2x zwykły kolczyk ), czy jeden wystarczy ?

Dwa razy musisz bo wyskakuje błąd. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
slawek74 napisał:

Dodi napisał:

3 minuty temu, slawek74 napisał:

gdzie mocznik... 🤦‍♂️

Mocznika nie stosuje ten w tym roku, który nie umie liczyć.

tylko potem nie pisz i nie pytaj że krowy się źle zacielają ..... azotany....

sławek to jakich nawozów nie stosować na łąki a jakie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114

Słowo klucz karencylja. Co z tego że wysiejesz ten nawóz a z rośliną go przywieziesz w pryzmę? Nawóz potrzebuje jakiegoś czasu żeby się rozłożyć i zasilic roślinę a w momencie zbioru nie ma prawa go w roślinie być. Ale się rozpisałem 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518

Praktykuje ktoś zakładanie wkładek hormonalnych drugi raz u innej sztuki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013
18 minut temu, pawelmf napisał:

sławek to jakich nawozów nie stosować na łąki a jakie można

Ja tam stosuje tylko obornik i saletrę. Po pierwszym pokosie oprócz azotu, Korn Kali albo jakiś pk o wysokiej zawartości potasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie wiem aż takie słabe ziemię macie że tyle nawozu idzie czy co? Przy obecnych cenach gdzie jest sens i logika sypać 300 kg npk i 250 saletry? To jest gdzieś 2 tys zł na hektar dosyć sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013

Bez przesady. Nie każdy tyle sypie. Jednak o trawy trzeba dbać jak się chce wykarmić bydło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
1 godzinę temu, Ursusc385 napisał:

Nie wiem aż takie słabe ziemię macie że tyle nawozu idzie czy co? Przy obecnych cenach gdzie jest sens i logika sypać 300 kg npk i 250 saletry? To jest gdzieś 2 tys zł na hektar dosyć sporo 

Nie czytałeś wcześniej jak pisze ze mu bela sianokiszonki dwie stówy wychodzi koszt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    147

Ja w tym roku dałem obornik, gnojowicę i pójdzie ze 150 kg saletry na hektar. Na resztę gdzie nie starczyło naturalnych będzie trzeba sypnąć z 220-250kg. A na drugi pokos się zobaczy w jakich cenach będą nawozy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
gregor1284 napisał:

Słowo klucz karencylja. Co z tego że wysiejesz ten nawóz a z rośliną go przywieziesz w pryzmę? Nawóz potrzebuje jakiegoś czasu żeby się rozłożyć i zasilic roślinę a w momencie zbioru nie ma prawa go w roślinie być. Ale się rozpisałem 🤔

aleś mnie zaimponował 👍😁 powiem jaśniej jak się kosi młode to saletrę bo szybko działa znaczy się rozkłada 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
Ursusc385 napisał:

Nie wiem aż takie słabe ziemię macie że tyle nawozu idzie czy co? Przy obecnych cenach gdzie jest sens i logika sypać 300 kg npk i 250 saletry? To jest gdzieś 2 tys zł na hektar dosyć sporo 

jeden zbiera 5ton zboża i mówi że za cholerę więcej się nie da a drugi że 8ton to słaby rok bo standardowo kolo 10 kosi do tego dochodzi jakość podobnie jest z trawami i krowami... a wszędzie to samo że jdk nie dasz to nie da jak krowa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

podsiewal ktoś lucerne sama lucerną? Bo słyszałem że średnie efekty i z lepiej kończyną??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    314

O co do podsiewu. Mam to podsiania jedna łąkę. Co myślicie jak bym po niedzieli spróbował nie za wcześnie będzie? nadają niby ciepło to może by się udało bo w połowie kwietnia to już za późno Chyba będzie 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
39 minut temu, roni9411 napisał:

podsiewal ktoś lucerne sama lucerną? Bo słyszałem że średnie efekty i z lepiej kończyną??? 

Ani jedno ani drugie nie daje zadawalajacych efektów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5013

Słyszałem, że trawą próbowali i się udawało, ale osobiście tego nie potwierdzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj