danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelmf    238
slawek74 napisał:

10ha 😁🤪


pawelmf napisał:

DANDYS napisał:

ile trzeba kukurydzy na 30krow dojnych na cały rok ?

5ha

pawelmf napisał:

DANDYS napisał:

ile trzeba kukurydzy na 30krow dojnych na cały rok ?

5ha

chcesz by głodowały ?

sławek mam dojnych 25 i 20 młodzieży i z 4ha im wystarcza na rok z miesięcznym zapasem . jedzą ok. 500 kg kuku i 600 kg sianokiszonki. żywienie tmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

to już zależy od zaplecza magazynów i pola


pawelmf napisał:

sławek mam dojnych 25 i 20 młodzieży i z 4ha im wystarcza na rok z miesięcznym zapasem . jedzą ok. 500 kg kuku i 600 kg sianokiszonki. żywienie tmr

jakiexklasy ziemi ? i jak z opadami susze sie zdażają ? są miejsca że deszcze omijają a są że pada na zawołanie... novi zależy ile doimy od krowy i ile mamy sianokiszonki... i jakiej jakości ja mam zawsze zapas na pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
slawek74 napisał:

to już zależy od zaplecza magazynów i pola


pawelmf napisał:

sławek mam dojnych 25 i 20 młodzieży i z 4ha im wystarcza na rok z miesięcznym zapasem . jedzą ok. 500 kg kuku i 600 kg sianokiszonki. żywienie tmr

jakiexklasy ziemi ? i jak z opadami susze sie zdażają ? są miejsca że deszcze omijają a są że pada na zawołanie... novi zależy ile doimy od krowy i ile mamy sianokiszonki... i jakiej jakości ja mam zawsze zapas na pół roku

klasa ziemi 3-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

ciekawe jak by była 5 do tego rozdrobnienie działek nie sprzyja dużym plonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

skoro kolega pyta ile potrzeba kukurydzy to to raczej chce zacząć z produkcją mleka na wyższym poziomie to myślę że na początek 5 ha wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
slawek74 napisał:

a ile kg dajesz na sztukę dziennie?

tak jak pisałam 500 kg do paszowozu na dzień i 25 krów i 20 młodzieży to raczej taki pmr bo treściwe idą z ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
29 minut temu, slawek74 napisał:

niecłap za słówka o ubiegły sezon chodziło ... pryzmy jeszcze nie otwierałem...

 

to zależy jakie stado z wydajnoscią 5kg średnio na łeb policzyć na dzień

 

ale nerwowy dzis jesteś 😛 mi tez chodzilo o ubiegły rok, u nas kukurydze były tragedia 

599D06BA-1AEE-44B0-AA79-582B6CAFBBEF.jpeg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185
pawelmf napisał:

slawek74 napisał:

a ile kg dajesz na sztukę dziennie?

tak jak pisałam 500 kg do paszowozu na dzień i 25 krów i 20 młodzieży to raczej taki pmr bo treściwe idą z ręki

te 500kg to z młodzieżą ? mnie interesuje ile dorosła krowa dostaje ? moja 30kg minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
slawek74 napisał:

pawelmf napisał:

slawek74 napisał:

a ile kg dajesz na sztukę dziennie?

tak jak pisałam 500 kg do paszowozu na dzień i 25 krów i 20 młodzieży to raczej taki pmr bo treściwe idą z ręki

te 500kg to z młodzieżą ? mnie interesuje ile dorosła krowa dostaje ? moja 30kg minimum

tego to nie wiem. kiedyś mi dawkę układał żywieniowiec ale jak pamiętasz miałem problem z mocznikiem i jak sam zmniejszyłem proporce poszczególnych produktów tak teraz mam na poziomie ok. 250 tłuszcz 4,4 białki 3,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

obecnie doję 18 krów i 900 l. w późniejszym okresie laktacji te dojne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185
pawelmf napisał:

obecnie doję 18 krów i 900 l. w późniejszym okresie laktacji te dojne

zasuszone jedzą pmr? pchasz palce między drzwi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
DANDYS napisał:

chęci są. brak odwagi 🤣😄

do kogo ta uwaga


slawek74 napisał:

pawelmf napisał:

obecnie doję 18 krów i 900 l. w późniejszym okresie laktacji te dojne

zasuszone jedzą pmr? pchasz palce między drzwi....

tak ale dostają trochę mniej nie do woli bo mam taką możliwość. wiem że może małe mam wydajności ale udał po się ograniczyć wizyty weta do minimum . nie chodzi tu aby tylko dużo doić aby jak najwięcej został po z wypłaty.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

Na 30-35 dolnych to 9ha kukurydzy. Jedzą około 30 kg na sztukę. I jałówki 3 kg na sztukę. Tutaj 9 ha to z zapasem mam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    313
26 minut temu, pawelmf napisał:

obecnie doję 18 krów i 900 l. w późniejszym okresie laktacji te dojne

To ładnie ci doją a jakie treściwe Jeszcze dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

4 kg oscypki ok. 0,2 kg rzepaku. 1 kg. koncentratu energetycznego (energii far z ekoplonu)i 2 kg porcjówki z agrocentrum agro18 . wit. 150 gr wit. 100 gr drożdze i 50 gr. bufor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114
1 godzinę temu, DANDYS napisał:

chęci są. brak odwagi 🤣😄

Kolega mój zbiornik sprzedaje jak byś miał zaczynać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

9ha to w dobrym roku starczy. A przy  suchszym juz nie. Przy dawce 28-30kg i skrobi 30+/-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

5ha na tyle sztuk to można sobie siać jak ma się już zapas i niezawodne ziemie... 7-10 ha na dzień dobry i jak masz pryzmy do skarmiania to dopiero myśleć o zmniejszaniu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj