danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ChiquitaB    754

Kiedyś facet przyjedzie co to wozi to go wypytam.

Co na biegunkę u cielakow polecacie i jakie elektrolity? Czasem się trafią i bym chciał mieć cos pod ręką. Muszę pomyśleć o czymś nowym dla najmniejszych bo stare kanciapy tragiczna wentylacja i warunki nie sprzyjające ich zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
52 minuty temu, ChiquitaB napisał:

Kiedyś facet przyjedzie co to wozi to go wypytam.

Co na biegunkę u cielakow polecacie i jakie elektrolity? Czasem się trafią i bym chciał mieć cos pod ręką. Muszę pomyśleć o czymś nowym dla najmniejszych bo stare kanciapy tragiczna wentylacja i warunki nie sprzyjające ich zdrowiu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
ChiquitaB napisał:

Kiedyś facet przyjedzie co to wozi to go wypytam.

Co na biegunkę u cielakow polecacie i jakie elektrolity? Czasem się trafią i bym chciał mieć cos pod ręką. Muszę pomyśleć o czymś nowym dla najmniejszych bo stare kanciapy tragiczna wentylacja i warunki nie sprzyjające ich zdrowiu.

szczepić krowy na rota przed porodem


MajsterMarian napisał:

Np. Pectospeed, pectolit, enroxil 5℅

👍👍☝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4990
8 minut temu, slawek74 napisał:

szczepić krowy na rota przed porodem

 

Nie zawsze to jest panaceum na wszystkie  problemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Kiedyś facet przyjedzie co to wozi to go wypytam.

Co na biegunkę u cielakow polecacie i jakie elektrolity? Czasem się trafią i bym chciał mieć cos pod ręką. Muszę pomyśleć o czymś nowym dla najmniejszych bo stare kanciapy tragiczna wentylacja i warunki nie sprzyjające ich zdrowiu.

Te bolusy co wstawiłem sa też dobre i dość chętnie cielęta je piją oraz cena ok ja płace jesli dobrze pamiętam 6 zł  za jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Po pierwsze test na biegunkę. Wiem że drogi, ale jeden czy dwa może każdy kupić i  poświęcić te 50-100 zł. Ja stosuję gabrocoll. Przy biegunkach i zmianie mleka z krowiego na sztuczne i problemów większych w stadzie nie mam. Ale przede wszystkim musisz wiedzieć co siedzi w twoim stadzie. 

Elektrolit to bolusy musujące które rozpuszczają się w wodzie z firmy Jfarm. Dla mnie obrzydliwy smak, a nie przypominam sobie, aby kiedy kolwiek był u mnie w stadzie cielak który nie chciał by tego pić. Przy zakupionych cielętach obowiązkowo pierwsze pojenie to właśnie 1 max 2 litry takiego elektrolitu w zależności czy przywiozę cielaka w ciągu dnia(1L) czy wieczorem (2L) a kolejne 3-4 pojenia to mleko+ gabrocoll 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
Leszy napisał:

8 minut temu, slawek74 napisał:

szczepić krowy na rota przed porodem

 

Nie zawsze to jest panaceum na wszystkie  problemy. 

ale można zredukować chociaż część

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dla mnie tu jest problem siedliskowy, mam inne miejsce ale dla najmniejszych smyków jedynie jak się cieplej zrobi bo tak to problem z plecami zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepszy jest 3 szt sacrolyte i antybiotyk na cielaka prawie żaden cielak się bez tego nie obędzie do tygodnia po ocieleniu. 😥😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możliwe ale szczepię cielaki i jakąś jest chyba że za późno to zdechnie  😰🥺 hoć ostatnio to zdechł przez złamaną nogę przy porodzie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6699
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Po pierwsze test na biegunkę. Wiem że drogi, ale jeden czy dwa może każdy kupić i  poświęcić te 50-100 zł. Ja stosuję gabrocoll. Przy biegunkach i zmianie mleka z krowiego na sztuczne i problemów większych w stadzie nie mam. Ale przede wszystkim musisz wiedzieć co siedzi w twoim stadzie. 

Elektrolit to bolusy musujące które rozpuszczają się w wodzie z firmy Jfarm. Dla mnie obrzydliwy smak, a nie przypominam sobie, aby kiedy kolwiek był u mnie w stadzie cielak który nie chciał by tego pić. Przy zakupionych cielętach obowiązkowo pierwsze pojenie to właśnie 1 max 2 litry takiego elektrolitu w zależności czy przywiozę cielaka w ciągu dnia(1L) czy wieczorem (2L) a kolejne 3-4 pojenia to mleko+ gabrocoll 

Moim też to dawałeś? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
36 minut temu, Luki99 napisał:

Możliwe ale szczepię cielaki i jakąś jest chyba że za późno to zdechnie  😰🥺 hoć ostatnio to zdechł przez złamaną nogę przy porodzie

A elektrolity dajesz takim. Zbadaj co tam siedzi, bo każdy martwy cielak to strata. Jeżeli to rotawirus, to najszybszym sposobem, jest inne miejsce dla świeżo wycielonych cielaków. U mnie już od kilku lat spokój, zmieniłem tylko pomieszczenie. Sucha dezynfekcja i wrzucenie do czysta po starym cielaku, do tego bielenie raz w roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ja te małe to wrzucam do budek z mauzera na pierwszy okres wystarczają wielkością i łatwo czystość zachować po każdym myje myjka i spryskuje budke i posadzkę wirkonem do tego dezosan z wapnem na posadzkę i jest ok wiadomo czasem się coś trafi ale w porównaniu do tego gdy siedziały od mała grupowo to dzień a noc 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym problem że zimą stoją cielaki wszystkie razem z krowami w oborze uczepione obok siebie. Ale jak w lato trzymam w oddzielnym pomieszczeniu i tak mają biegunki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Dziś jalowka roczna biegunki dostała pręży się i leci z niej taki jakby żel czy to jakieś zatrucie czy co .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie chce żreć to może być trawieniec miałem tak u półrocznej jałówki weterynarz nic nie poradził kazał zażnąć ale ja nie chciałem bo sama skura i kości po 3 dniach przeszło 😀😃😇

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
8 minut temu, robert1226 napisał:

Dziś jalowka roczna biegunki dostała pręży się i leci z niej taki jakby żel czy to jakieś zatrucie czy co .

Bvd,wirus wtedy przejdzie na inne lub jak napisałeś zatrucie, ale od czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

No właśnie od czego stoją trzy razem tamte zdrowe a ta jedna i temperaturę ma za niską. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
5 minut temu, robert1226 napisał:

No właśnie od czego stoją trzy razem tamte zdrowe a ta jedna i temperaturę ma za niską. 

 Kał nie jest innego koloru. Nie ma tam krwi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Nie krwi niema kolor normalny tylko z takim żelem. 

Teraz temperatura ma w normie rano miała niską. 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4990

Trochę jak kokcydioza, ale zazwyczaj młodsze atakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj