danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

michal_19    181
13 minut temu, pawlak2507 napisał:

Załatwia się czy nie bardzo? Może księgi przypchane? Gorzkich soli spróbuj wlej jej

Wcale się nie załatwia, wczoraj wet robił wlew z drozdzami , olej i sole.

 

3 minuty temu, ChiquitaB napisał:

Wolaj weta bo za dużo możliwości, temp ma?

Tylko w pionowym stanie z boku i się slizga a jak w poziomym zacznie się nawijać i zrobi się beton to może szkód narobić, w nowych materiał jeszcze gruby ale w starszym to musi cos walnąć wkoncu niestety, tak ukrecilem jeden ślimak, ale materiał juz byl blaszka zamiast 1cm grubości. Drugiego slimaka jeszcze nie naprawialem ale jak nieraz słyszę jak paszowoz stęka to strach ze standardowo zrypie się w najgorszym momencie, święta dlugi weekend lub coś podobnego. Bo kiedy indziej zepsuć się nie chce😅

Temperatury nie ma, wet zaraz ma być ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Trawieniec sprawdzał?

Minusem u mnie poziomego jest ze z jednej strony przy wysypie zawiesza mi się zawsze z 50kg żarcia, przeważnie sianokiszonki. Wysypuje zawsze na jedną stronę. Na koniec otwieram ta klapę i grabkami wpycham i wyleci ale zawsze to jest minus. A to tmr moj

20221208_075646.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
5 minut temu, ChiquitaB napisał:

Trawieniec sprawdzał?

Minusem u mnie poziomego jest ze z jednej strony przy wysypie zawiesza mi się zawsze z 50kg żarcia, przeważnie sianokiszonki. Wysypuje zawsze na jedną stronę. Na koniec otwieram ta klapę i grabkami wpycham i wyleci ale zawsze to jest minus. A to tmr moj

20221208_075646.jpg

Sprawdzał trawieniec na miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

33%sm i 33% skrobi , tu poszlo delikatnie za dużo sianokiszonki bo juz końcówka była i tak wrzuciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

Jeśli nie sra wcale to księgi zapchane jak wet nic nie poradzi to wlej w nią 2 butelki anionic i poczekaj dzień

W pionowych paszowozach jak się zawiesi to się nóż w ścianie odblokowuje i się moment odwiesi, ostatnio mieszałem siano bo stare zapasy opróżniałem to może 5 min dłużej cięcia ale zero problemów z zawieszaniem paszowóz storti 10m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
https://www.money.pl/gospodarka/ceny-gazu-beda-zamrozone-ale-nie-dla-firm-nadciaga-tsunami-6842108858255936a.html ciekawe jak to będzie z tymi mleczarniami... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No ciężki temat. 

 

Muszę chyba otworzyć pryzme narazie z sianem i zająć się powoli odtwarzaniem nożyków w wozie. 

Może jak będą lepsze nożyki to wtedy lepiej pójdzie bo narazie wszystko strasznie cierpi. 

 

Jeszcze się zastanawiam czy nie wrzucić na spód wysłodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

To nie ma co sie dziwić że ciężko idzie paszowoz jak noże słabe. Przecież to podstawa żeby jakoś to szło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Likwiduje stado i jeżeli jest ktoś zainteresowany to sprzedam jałówki cielne 3-7 msc do krycia i wszystkie mniejsze

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Na tym suchym sianie i tak dużym balocie to chyba nawet z nożami myślę że nie pójdzie. Będę brał teraz mokrzejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Sluchajcie czy mial ktos z was do czynienia z firmami z olx ktore oglaszaja sie z renowacja i odbudowa przyczep hl 6011 i 8011? Polecacie może któregoś sprawdzonego majstra, który nie oszczędza na materiale i nie robi z pogietych dawców? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32
5 godzin temu, kr9292 napisał:

Likwiduje stado i jeżeli jest ktoś zainteresowany to sprzedam jałówki cielne 3-7 msc do krycia i wszystkie mniejsze

Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Pawel29 napisał:

Sluchajcie czy mial ktos z was do czynienia z firmami z olx ktore oglaszaja sie z renowacja i odbudowa przyczep hl 6011 i 8011? Polecacie może któregoś sprawdzonego majstra, który nie oszczędza na materiale i nie robi z pogietych dawców? 

@Łolek, się pytają gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
16 minut temu, Pawel29 napisał:

Sluchajcie czy mial ktos z was do czynienia z firmami z olx ktore oglaszaja sie z renowacja i odbudowa przyczep hl 6011 i 8011? Polecacie może któregoś sprawdzonego majstra, który nie oszczędza na materiale i nie robi z pogietych dawców? 

Od faceta z gniezna fajne przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@Paulina1985 wszystkiego od A do Z ponad 100 szt ale dojne jeszcze trzymam póki mam pasze. Ok 40 już sprzedałem dzisiaj w poniedziałek  wyjezdzaja. Tak się życie ułożyło 🤷

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
3 godziny temu, kr9292 napisał:

@Paulina1985 wszystkiego od A do Z ponad 100 szt ale dojne jeszcze trzymam póki mam pasze. Ok 40 już sprzedałem dzisiaj w poniedziałek  wyjezdzaja. Tak się życie ułożyło 🤷

rozumiem. Oby się ulożylo na lepsze. Znam kilku hodowców, ktorzy zaprzestali produkcji i hodowli i odżyli 😁 Trzymam kciuki 👍

Edytowano przez Paulina1985
liter
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586

Jak ktoś ma konkretną ilość ha to może na lepsze , ale jak nie ma możliwości powiększenia powierzchni gospodarstwa to już nie jest kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
58 minut temu, Paulina1985 napisał:

rozumiem. Oby się ulożylo na lepsze. Znam kilku hodowców, ktorzy zaprzestali produkcji i hodowli i odżyli 😁 Trzymam kciuki 👍

Ja znam takich co zaprzestali odżyli na chwilę ale teraz myślą czy dobrze zrobili (kredyty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Jak ktoś miał kredyty i zaprzestał hodowli to chyba musiał być naiwny albo głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie brak ludzi do pracy. sami wiecie ile z bydlem jest roboty a jak pisze ze ma 100szt to jest co chodzic przy tym mam podobna ilosc to wiem. Jak sie ma 50ha ornego i dosc fajnej ziemi to da sie zyc. No ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj