danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
Dnia 16.08.2022 o 14:58, semos napisał:

aha, czyli już lepiej znów oddać swojego do regenacji.

Miałam taki jeden i jakoś mi szybko padł sama nie pamiętam co się stało. Mam dwa kolejne takie i one już dobrze się sprawdzają. Można regulować właśnie jak jest potrzeba. Już nie oddaje do regeneracji. Jakoś mi słabo działały po tych naprawach. Chwilę dobrze, a zaraz z powrotem coś nie tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

U mnie nic się nie działo. Jak kuleją to robić wg mnie. Jeśli kolejna korekcja ma być dopiero za 6 miesięcy i nie ma możliwości wcześniej to też robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
5 minut temu, kr9292 napisał:

Po ile u was soja i rzepak

Rzepak 1880 najtaniej w tamtym tygodniu 😛

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Witam ktoś się orientuje co to może być i jak zwalczyć w lucernie to badziewie? Wygląda jak jakiś oset i opanowało prawie całą plantacje 

received_435757315280304.jpeg

received_437759971635116.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

to oplata lucernę i ona w tym miejscu znika? tzn już nie rośnie tam? u mnie kiedyś w koniczynie była taka roślina pasożyt ale nie pamiętam nazwy. Tylko raundap na to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
16 godzin temu, Xawier napisał:

U mnie nic się nie działo. Jak kuleją to robić wg mnie. Jeśli kolejna korekcja ma być dopiero za 6 miesięcy i nie ma możliwości wcześniej to też robić

Ciężko dobrać doby termin jak ma się mało sztuk, jedna kuleje a druga ma spore kopyta już.  

 

Wypowie ktoś się o przekręcaniu krów na bok?

 

Rzepak po 1880brutto w BB kupiony zapas ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

u mnie kręcili kilka lat na bok i wszystko ok teraz normalnie podnosi bo przyjeżdża do mnie co 3 miesiące robię minimum dwa razy na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
44 minuty temu, Xawier napisał:

to oplata lucernę i ona w tym miejscu znika? tzn już nie rośnie tam? u mnie kiedyś w koniczynie była taka roślina pasożyt ale nie pamiętam nazwy. Tylko raundap na to działa

W takim razie lipa, w tym roku zasiana i 3 ha do kasacji. Podejrzewam że to musiało być w nasionach bo dosłownie jest na całym polu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
5 godzin temu, piotrek91p napisał:

W takim razie lipa, w tym roku zasiana i 3 ha do kasacji. Podejrzewam że to musiało być w nasionach bo dosłownie jest na całym polu. 

Wpisz sobie KANIANKA w google i będziesz wiedział czy to to. U mnie tylko placami występuje i też na 99% było w nasionach z trawami i koniczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Lucerna właśnie z rynku i to już ostatni raz, jest jakaś szansa że ona sobie z tym poradzi czy raczej będzie tego tylko więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziales teraz. "lucerna z rynku" to jak sianie kukurydzy z skubanej kolby. Na tym nie zaoszczedzisz nigdy. ja tez sie przekonalem juz wiele razy. tylko i wylacznie kwalifikowany material. ja polecam lucerne z barenbrug artemis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
14 godzin temu, Xawier napisał:

Wpisz sobie KANIANKA w google i będziesz wiedział czy to to. U mnie tylko placami występuje i też na 99% było w nasionach z trawami i koniczyną.

U siebie odrazu likwidowaleś plantacje? Bo jak już poczytałem to widzę że to najgorsze co mogło się trafić z chwastów. Niby na forum gdzieś znalazłem, że jest na to Oprysk ale ciężko się dowiedzieć jaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

U mnie było punktowo na 2ha może w pierwszym roku 5m2 w drugim ze trzy place  7m2 trzeci podobnie i w czwartym poszła QQ. Ja często te miejsca kosiłem żeby tak nie rosła i u mnie pojawiła się z kwalifikowanych nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jeszcze nowej faktury nie mam ale 2235 chyba brutto 26% z zeszłego miecha. 

Kuzwa sprzedac zbiornik do mleka masakra wystawiłem za 11tys japy 1380l z odzyskiem i przez 2tyg zero telefona. Zamówiłem sobie japy 3195l w przyszłym tyg ma przywiezc i mój za 8 zabrać. Taki jak na foto tylko ze źródła co bralem kiedyś 1380. 5lat bez awari stał

Screenshot_20220819-170513_OLXpl.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

21tys , to foto tak z Muszynca ale to tak na podgląd co wybralem. Bo wzialem z Radziejowa. Tam dodzwonić wogole się nie mogłem a jechac za daleko i zrezygnowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Min 3000 potrzebowałem bo do agencji tak wpisane miałem.

Widzieliście na face te filmiki i zdj otoz animals? Ktoś coś więcej wie? Bo bydlo nie wygląda zeby było w złej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj