danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

PRIMO    8046
4 godziny temu, Nintendo napisał:

U mnie też spadł w okolice 3.9, było nawet 3.8 i nie chce odbić. Wcześniej zwykle 4.3-4.2

Zaczalem dawać pasze bardziej energetyczna, ale nic się nie zmieniło. 

Bufory stosujesz bo mogą być lekko przykwaszone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180
6 godzin temu, ThePerkins napisał:

 

 

Od tego roku nie wymieniam się już, ujowy interes wole zapłacić i mieć nawóz u siebie ... Co do ilości to brałem 10 bel po swojej walcówce za 1x D47 z drewnianymi zakładkami nałożonej ile wejdzie 

To faktycznie ujowa wymiana. Widze  ogloszenie znajomego ze za belke 120 daje 1 tone obornika a za 140 - 1,5 tony i sam prasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Bufory stosujesz bo mogą być lekko przykwaszone. 

Stosuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
29 minut temu, Nintendo napisał:

Stosuje. 

Jakie i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    253

Do podniesienia tłuszczu latem można spróbować większą dawkę drożdży dawać może pomóc, u mnie też spadło do poziomu 4.1 ale nic nie kombinuje z tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Panowie przesiewacie łąki bez randapowania? Nie wiem czy jest sens ryzykować bez, a trochę zależy mi na czasie. Po glifo trzeba odczekać te ok 2 tyg...

  Druga sprawa siać w czystym siewie czy ze zbożem i we wrześniu coś urośnie do ścięcia? 

Z wiosennego czystego siewu jestem niezadowolony bo chwasty okropnie się wdały, teraz okolice żniw może nie będzie takiej presji? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883

@pedro2 ja tam się staram zawsze aby coś innego niż trawę zasiać przy takim przesiewaniu. Chociaż na jeden sezon. Poza tym zależy co na tej łące rośnie. Jak będzie jakiś szczaw kobylak to silnie odbije w nowej trawie jeśli tylko zaorzesz. Jeśli tylko trawa, to tak źle nie będzie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    253

Zależy co tam rośnie na tej łące do przeorania? Ja też mam zamiar przesiewać ale będę palił bo kobylak się rozsiał nie mogę na niego patrzeć na jednej działce. Siew tylko w czystym siewie jesli trafi się z pogodą to najlepsze rozwiązanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3812

Użytkuje ktoś profesjonalne myjki typu karcher hds 10/20-4M? Lub coś podobnego z Kranzla? Która firma będzie lepsza? Wcześniej miałem niedużego stihla i był taki sobie. Teraz mam kranzle i fajna sprawa z tym że po puszczeniu przycisku na lancy silnik pracuje jeszcze około 30 sekund więc nie zużywa się tak szybko. Jak to jest z karcherem? Myjka będzie nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Kobylaka nie ma, ale jest trochę zielska rozniaste kwiatki, trawa rzadka i po pierwszym pokosie się wdało. Chyba nie ma sensu ryzykować jak dziadostwo ma rosnąć zaraz i spieprzyć świeży użytek... 

O ile będzie pogoda łaskawa i da się porządnie zaorać bo popieprzyć to też szkoda roboty.

No ale w połowie sierpnia to już też chyba za późno na siew...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4883

Dla mnie optymalny termin to wtedy kiedy się ze zbożami z pola schodzi. Wtedy możesz jeszcze ściąć przez mrozami i zdąży odrosnąć, ale nie urosnąć na kolejny pokos. Chyba, że u was klimat inny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Podlasie, to już po wrześniowym cięciu nie wyrośnie mocno, tyle co odbije na zimę. Aczkolwiek zależy od pogody. 

Ja na zimę nigdy nie siałem, na zbiorze mi nie zależy bo towaru zapas, bardziej na tym żeby nie było chwastów i na zimę się ukorzeniła...

Ale skoro masz takie doświadczenia to powinno się udać. Dzięki 👍 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14046

Z tym wiosennym siewem to loteria. Jak trafisz z pogodą to trawa będzie ładna, jak bedize sucho to dla chwastów nie będzie za sucho żeby przegonić trawę. W zeszłym roku siałem trawę na pastwisku jakoś w lipcu i było tylko ścięte glebogryzarką. Mamuty jeden dobry pokos zjadły a później jeszcze przygryzaly, zero chwastów. Inne pastwisko siane 11 października i zero chwastów. W tym roku siane pastwisko i kilka łąk to na pastwisku chwastów nie widać a na jednej lace się pokazał rdest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

No zobaczę. U mnie zawsze na wiosnę trawa +100 kg mieszanki i się udawało. A w czystym była bieda. Komosa okropnie wchodzi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    253

Po pierwszym tzw pielęgnacyjnym ścięciu nie powinna już rosnąć tylko nie można czekać z tym za długo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Dokładnie a komórek tez wpieprzają jak glupie😁sieje w czystym i wiosenny to różnie zależnie od pogody ale herbapol jest, drugi pokos juz niedobitki. W sierpniu siane to lucerna koniczyna idzie jak glupia i ziela nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 minuty temu, krzychu121 napisał:

Po ile u was śruta rzepakową?

Obecnie 2200/T ale coś ma iść w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A sojowa? u mnie tydzień temu 3050zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj