danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Leszy    5018
7 godzin temu, szymon09875 napisał:

Mogłeś dać jakiś zakiszacz, miałem jedna taka pryzmę w ubiegłym roku, dużo białej pleśni było bo bardzo ciężko to było ubić... 

Te zakiszacze mnie nie przekonują jakoś. Nie raz się stosowało i efekt taki jak bez niego. Pamiętam, że jedyny efekt był po serwatce, ale zakład z którego to można było przywieść padł lata temu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914
12 minut temu, Leszy napisał:

Te zakiszacze mnie nie przekonują jakoś. Nie raz się stosowało i efekt taki jak bez niego. Pamiętam, że jedyny efekt był po serwatce, ale zakład z którego to można było przywieść padł lata temu.  

Serwatke teraz kupić to wgl jest wielki problem... Ja chcę wywar gorzelniany lać, zobaczę jaki efekt bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Po południu mówisz zgrabiasz i rychło rano zbiór innej opcji nie ma bo siano to już robiłem w pryzmę szkoda paliwa na to lepiej sobie sianko zwinąć w belki taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Leszy napisał:

7 godzin temu, szymon09875 napisał:

Mogłeś dać jakiś zakiszacz, miałem jedna taka pryzmę w ubiegłym roku, dużo białej pleśni było bo bardzo ciężko to było ubić... 

Te zakiszacze mnie nie przekonują jakoś. Nie raz się stosowało i efekt taki jak bez niego. Pamiętam, że jedyny efekt był po serwatce, ale zakład z którego to można było przywieść padł lata temu.  

ja stosuję z sano nawet w zeszłym roku dałem na małą pryzmę qq a lato widać że jest dużo lepiej niż bez konserwantów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
11 godzin temu, danielhaker napisał:

Ile jest warta taka Westfalia? 2003r. Rury na 25szt. Właścicielka nie wie na ile wycenić aby obie strony były zadowolone

20220624_150904.jpg

20220624_150908.jpg

 Pojedyńczo ,to może i trochę ,więcej zarobić ,ale przy demontażu konsumenta  [raczej firmy zakładającej ] to jak 5 tys wyrwie ,to niech jeszcze cieszy się że ktoś to z obory sprzątnął ,bo jak od sąsiada obok to tak ,ale ze dwa razy jechać po rupiecie z lawetą z 200 km ,to już za darmo tylko oplaca się  ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

A właśnie. Tak przy okazji tej dojarki. Jak wiszą sobie te wszystkie puszki elektryczne, gniazdka, kable to Wy to myjecie myjką ciśnieniową z jakąś chemią? Jakoś wyłączyć prąd w tym pomieszczeniu, umyć myjką i po jakimś czasie włączyć? Mycie ręczne wykańcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Myjka nigdy nie leciałem zawsze szmatka lub gąbka  z jakąś chemia potem szmatką do czystego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Chodzi o przewodowke ze te elektryczne skrzynki szmatka leciałem co jakis czas. Hale to piana i jazda na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 hi hi hi ,a ebnij myjką po skrzynkach el ,no wtedy naprawdę nie wiesz czego gdzie szukać 😁😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

W sumie w starej oborze zanim korek bywywalil to już bym swiecil. W nowej to byle g i korek wywali szybko.

Co do tmr to robić wieczorem no i dbać żeby był dobrej jakości bez zagrzanej sianokiszonki czy qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
pawelmf napisał:

Koledzy i koleżanki jak sobie radzicie z grzaniem TMRu

sorbinian pomoże ale nie wyeliminuje i jak kolego robić na wieczorny obrządek bez ''śmieci'' u mnie bordzo mokra sianokiszonka z zakiszaczem lux się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
leszek1000 napisał:

Robota kupić do podgarniania 😛

Na 25 sztuk dojnych to duża inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

U mnie wentylator nad stołem paszowym bardzo pomaga, ale podstawą oczywiście nie wrzucanie do wozu zagrzanej paszy. Jak już się wrzuci to choćbym nie wiem co się robiło to się zagrzeje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018
21 minut temu, pawelmf napisał:

Na 25 sztuk dojnych to duża inwestycja

Opona na tura i podgarniasz. Trzeba być, ale ręcznie nie robisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj