danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ThePerkins    934

Ja za tydzień zaczynam, bo za krótko po saletrze troche teraz. Co do wału to każdy aby nie rura i struna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
2 godziny temu, dabrowskit napisał:

Oj chyba to chyba będzie szybki 2 pokos w tym roku

IMG_20220610_210503.jpg

Po koszeniu poszła saletra ? pytanie ile czekasz po skoszeniu na sypanie azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Podsiewał ktoś z was lucernę ? Zasialem na wiosnę ale przy ponad miesięcznym braku opadów powschodzila jakaś rzadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
3 godziny temu, dabrowskit napisał:

Oj chyba to chyba będzie szybki 2 pokos w tym roku

IMG_20220610_210503.jpg

Eeee tam szkoda paliwa ja mam polowe drugiego pokosu w pryzmie pierwszego pokosu 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
23 minuty temu, norbert098 napisał:

Podsiewał ktoś z was lucernę ? Zasialem na wiosnę ale przy ponad miesięcznym braku opadów powschodzila jakaś rzadka

Tak, u mnie w tamtym roku, p  drugim pokosie podsiali i teraz ładnie rośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No u mnie już życica zaczyna się kłosić ale czekam jeszcze z dobry tydzień, bo lucerna jeszcze pnie się do góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, dabrowskit napisał:

w tym roku wyjątkowo długo po 7 dni . Przeważnie to odrazu po wykoszeniu siałem .

Ile saletry tu poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
22 minuty temu, norbert098 napisał:

jaka mieszanka ?

Były mieszane dwie firmy jedna z granum KP-2, a drugiej nie pamiętam. jak sobie przypomnę to ci napiszę. Drugi rok użytkowania, siana na jesieni 2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ile pasuje odczekać po sianiu saletry do wypuszczenia krów?  Siana była jakieś 2 tyg temu i od razu poszedł deszcz trawa juz około 15 cm ma pasowało by paść nie zaszkodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ampicylina to antybiotyk karencja niby tylko 12 h ale ja bym badał mleko bo zastosowaniu. Są bezkarencyjne środki: Efikur(nie wiem ile trzeba zaaplikować) i gotowiec - Fatroximin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
Dnia 10.06.2022 o 16:33, piotrek91p napisał:

Ziemie 4b-6 kl, czyli po prostu wybrać rurowy? Czy któryś jeszcze nadaje się na piach, a robiłby lepszą robotę? 

Ja na IIIb-V wziąłem daszkowy 600mm. Rurowy nie spełnia żadnej funkcji poza utrzymywaniem maszyny na danej głebokości. Ani nie kruszy, ani nie zagęszcza. Packer jest fajny, ale zakleja się a czasami potrafi pchać ziemię przed sobą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj