danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12166

a kolega co pytał wode ''leje'' miałem doś ''specyficzny'' towar i woda i melasa i sorbinianu sporo grzało się i nie chciały pobierać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A wieczorem w lato jak mieszacie to o której godzinie? Mi zywieniowiec polecą o 21 mieszać najlepiej i że wytrzyma do rana do podrzucenia ale wierzyć mi soe nie chve ze ta gromadka która zostanie nie podrzucona przez noc nie zagrzeje się do tego czasu. Wiadomo do pewnego momentu zjedzą co sięgną a reszta zostaje gromadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Znaczy, przy wysokich temperaturach pobranie spada. Dlatego warto robić wieczorem, bo w nocy temperatura spada i krowy zaczynają żerować 🤫😂. Pobiorą więcej świeżego tmru. A grzanie to już sprawa dawki im więcej węglowodanów tym szybciej się zaczyna grać oraz jakoś kiszonek.  

Edytowano przez leszek1000
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
2 minuty temu, leszek1000 napisał:

Znaczy, przy wysokich temperaturach pobranie spada. Dlatego warto robić wieczorem, bo w nocy temperatura spada i krowy zaczynom żerować 🤫😂. Pobiorą więcej świeżego tmru. A grzanie to już sprawa dawki im więcej węglowodanów tym szybciej się zaczyna grać oraz jakoś kiszonek.  

Czyli akurat dla mnie 🤭

Tylko ciekawe co by sąsiedzi gadali jak bym o północy 60tką wóz kręcił 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436
ChiquitaB napisał:

A wieczorem w lato jak mieszacie to o której godzinie? Mi zywieniowiec polecą o 21 mieszać najlepiej i że wytrzyma do rana do podrzucenia ale wierzyć mi soe nie chve ze ta gromadka która zostanie nie podrzucona przez noc nie zagrzeje się do tego czasu. Wiadomo do pewnego momentu zjedzą co sięgną a reszta zostaje gromadka

ale ze przy np 20 stopniach w nocy zagrzeje Ci się tmr? no to sorry ale to nie wina temp a objetosciowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Nie no nie mam problemu teraz tylko pytam praktycznie jak to wygląda. Aktualnie robie rano i maks 8 mam zadane. Wtedy Ok 12 podrzucam i później jeszcze z 2 razy i problemu nie ma żadnego. Pytam jak bedzie dzień w dzień z 30st jak to wygląda bo dopiero zadaje od października na nowej oborze I nie wiem jak wygląda to w lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Pilnować objetosciowki i problemu nie ma. A jeśli wrzucisz na wóz nawet 100 czy 200kg zagrzanej kuku to po ptokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

mieszem kilka lat i z doświadczenia widzę że najlepiej zadawać na wieczór u mnie to około 17/18 latem w dzień jak gorąco to najmniej pobierają a dobre objętościówki to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185
1 godzinę temu, TheraRolnik napisał:

Czyli akurat dla mnie 🤭

Tylko ciekawe co by sąsiedzi gadali jak bym o północy 60tką wóz kręcił 🤔

 Z Twoim grafikiem obrządu ,to i tmr by się pogubił ,i być może nie grzał .Noc ,i bakteria śpi  🤷‍♀️no jak ma zareagować jak nigdy  ,nigdzie tego nie doświadczył ?😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
Dnia 6.06.2022 o 17:20, Troker1979 napisał:

5ton miesięcznie na 25sztuk niestety. Delicja to coś koło 4 tys w workach się kręci. A ile teraz 26ska z agrocentrum?

Ile płacicie za około 22 procentową paszą pełnoporcjową w innych firmach? Bo agrocentrum szleje z cenami ostatnio. Taniej może czy podobnie?

Brałem agrocentrum, ale ostatnio odlecieli z cenami i przeszedłem na biofeeda. 

23% i coś około 7energii 2060brutto.

Słabsza 23% była chyba 1940.

Ceny z maja.

Edytowano przez Nintendo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Biofeed niby gorszy skład ma bo firma przez którą biorę agrocentrum tez ma biofeed i niby bez szału ale każdy ma swoje widzimisię. Mi by się nie chciało skakać co chwilę juz na inną firmę bo chwilowo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
14 minut temu, ChiquitaB napisał:

Biofeed niby gorszy skład ma bo firma przez którą biorę agrocentrum tez ma biofeed i niby bez szału ale każdy ma swoje widzimisię. Mi by się nie chciało skakać co chwilę juz na inną firmę bo chwilowo taniej

Nie ma gorszego. Jest podobny, mam przecież pełny skład jednego i drugiego. 

Różnicy w mleku po przejściu też nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

a jaka różnica w cenie tej paszy tak z ciekawości?

Okolo 200zl tona. 

Nie wiem po ile mają aktualnie z agrocentrum, bo przy ostatnim zamówieniu już się nie pytałem. 

 

Biorę Okolo 6ton,  zawsze coś w kieszeni zostanie. 

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Pisałem wyżej finezja 22 białko energia koło 7 Mj 2395 brutto na dziś dużo drożej. Tylko skład zaczyna się od kukurydzy, śruty rzepakowej, śruty sojowej, pszenicy, pszenżyta i dopiero później wynalazki plus bufory, witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie jestem w mleczarni ponad 3 lata, część jej udziałów wykupiła inna mleczarnia i teraz przyszły nowe umowy do podpisania bardziej niekorzystne oczywiście dla dostawców. Tzn przy odejściu do innej mleczarni okres wypowiedzenia 3 ms a jest do tej pory 1 ms gdy odchodzisz do innej mleczarni bez okresu wypowiedzenia to płacisz równowartość wypłaty z 3 miesięcy a było z jednego Miesiąca. I różne takie. Jak to teraz ugryźć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Nie podpisywać i zmienić mleczarnie teraz. Nie ma innego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A porównaj cenowo z biofeed ta 22 czy 23 do agromix 22 czy 23% bo finezja zawsze była droższa od zwykłej 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj