danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

MKrajes    133
Dnia 31.05.2022 o 12:25, Paulina1985 napisał:

To ja takie pytanie nie o krowach mam, ale może odpowiecie i mnie nikt nie zbanuje 🥴

Chce kupić podkaszarkę akumulatorową. nie chce badziewia co bedzie tylko kosiła krawezniki, ale taką co też twardsza starszą trawę na obrzeżu pokosi. To kwestia baterii? mocy? czy żyłki? 

Na wiosnę kupiłem Milwaukee https://pl.milwaukeetool.eu/pl-pl/m18-fuel-quik-lok-urzadzenie-podstawowe-w-zestawie-z-podkaszarka/m18-fophltkit/ 

Trochę drożej niż konkurencja ale naprawdę warto zwłaszcza jak masz już kilka narzędzi. bateria 5ah wytrzyma ok 30min koszenia. Mocy nie brakuje. Waga niby większa jak u konkurencji ale naprawdę nie czuć.  Żona jest zachwycona bo szybko możne przykosić podwórko, ogród czy sad. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586

Dziewczyna pytała o podkaszarkie mało lekka i wygodna , a tu wszyscy  kosy jej oferują dobrze że nikt z sieczkarnią nie wyskoczył.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196
1 minutę temu, robert1226 napisał:

Dziewczyna pytała o podkaszarkie mało lekka i wygodna , a tu wszyscy  kosy jej oferują dobrze że nikt z sieczkarnią nie wyskoczył.

 Jak wstydliwa to pytała o coś maluśkiego no nie  ? ,😐 a wiadomo jakie oczekiwania ? ,jak dobra kosa to i sąsiadom pomoże ,😉 [chyba ciut przegiołemO.o].... A tak na poważnie,to niby spalinowa ma cały czas taką samą moc ,a przy sprzętach akumulatorowych już tak miło nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

haha. Moje oczekiwania co do podkaszarki nie są duże, bo starą metrową trawę odpuszczam i zostawiam dla spalinowej kosy męża. 

Właśnie chodziło o takie pierdołki przy plotku, przy skalniaku, przy chodniku z kamieni, przy iglakach wyłozonych korą, przy hustawce i zjezdzalni, ktore mają zająć kilkanascie minut :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

haha. Moje oczekiwania co do podkaszarki nie są duże, bo starą metrową trawę odpuszczam i zostawiam dla spalinowej kosy męża. 

Właśnie chodziło o takie pierdołki przy plotku, przy skalniaku, przy chodniku z kamieni, przy iglakach wyłozonych korą, przy hustawce i zjezdzalni, ktore mają zająć kilkanascie minut :)

 

 

U mnie jest makity na baterie, za 300 zł  bez baterii kupiona bo juz by od innych narzędzi, można kosic jedna ręką, do takich pierdół lux.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7

Byłby ktoś chętny na kupno byczkow 1,5/2 tyg województwo mazowieckie/Podlaskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12
boo45 napisał:

jak myślicie śruta rzepakowa będzie szła do góry? zamawiać na rok z góry? niby z Ukrainy ma wszystko iść bez ceł także może coś spadnie? na dzień dzisiejszy agrolok przy 24t 2000brutto.

zazwyczaj tanieje w żniwa więc ja bym poczekał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66

Mój patent na koty na balotach to przejście na pryzmy😆

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Otóż to dokładnie lajzy zaczęły przylatywac i nawet przez warstwę ziemi przedziobia. Ale teraz już zaczynam zaopatrzać się w siatki na pryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Witam. Koledzy i koleżanki jakie dajecie tubki przy ostrych zapaleniach wymienia lub jakie można że sobą łączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
1 godzinę temu, pawelmf napisał:

Witam. Koledzy i koleżanki jakie dajecie tubki przy ostrych zapaleniach wymienia lub jakie można że sobą łączyć

ostre zapalenie to pobranie próbki na antybiogram (zeby w przyszlości kierowac dobrze antybiotyk), a doraźnie ogólny antybiotyk plus przeciwbolowy/przeciwzapalny. 

U mnie przy Colimastitis lekarz ciagle zalecał tubostrzykawki ze sterydem w skladzie (oprocz antybiotyku), dobrej odpowiedzi to nie dało (tak naprawdę wtedy juz tkanka wymienia jest skolonizowana przez E.Coli i toksyny, a antybiotyk w tubie nie ma wielkich szans działania). 

Tubek masz do wyboru wiele, zapytanie jakie tubki u kogoś działają to wiesz...kazdy z nas poda jedną nazwę i ktorą wybierzesz? 😁 

Przy ostrych zapaleniach wiekszą rolę odgrywa leczenie ogólne i objawowe, wypłukiwanie toksyn :)

Chyba nie pomogłam 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5004

Mieliście kiedyś przypadek krwawej smółki u cielaka. I to nie jakieś tam czerwone włókna, ale dosyć tego dużo, i do tego taka jakaś luźna. Cielak niby pije dobrze, i żwawy jest, ale już trzecia doba a te kupki takie dziwne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Mam problem z biegunką u cielaków świeżo wcielonych takich 3-5 dni się zaczyna. W ostatnim czasie wycieliły się 4 jałówki i krowa i ten sam schemat z kilka dni ok gdzieś około 5 dni zaczyna się biegunka i leci praktycznie sama woda. Podawałem oksytetracykline która zawsze pomagała a teraz nie daje zupełnie żadnego efektu. Borgal też nie daje efektu. Siarę dostają w przeciągu max pół godziny albo prosto od krowy albo z mamki.  W trakcie biegunki elektrolity Hydroceume   nawet węgiel podawałem i nic. U tych najstarszych już przeszło ale trwało to z 10 dni aż sierść zaczęła wychodzić. Te młodsze jeszcze mają. Co to za dziadostwo moze być? Coś w stadzie? Kupiłem też jednego takiego malucha podstawiłem do tych wycielonych i tamten nie ma a jest już ponad tydzień. Wet wiele nie poradził, tylko dawać elektrolity i standardowo że jak piją to im przejdzie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5004

Może zacznij szczepić krowy. Wtedy cielak wypije siarę z przeciwciałami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Mam problem z biegunką u cielaków świeżo wcielonych takich 3-5 dni się zaczyna. W ostatnim czasie wycieliły się 4 jałówki i krowa i ten sam schemat z kilka dni ok gdzieś około 5 dni zaczyna się biegunka i leci praktycznie sama woda. Podawałem oksytetracykline która zawsze pomagała a teraz nie daje zupełnie żadnego efektu. Borgal też nie daje efektu. Siarę dostają w przeciągu max pół godziny albo prosto od krowy albo z mamki.  W trakcie biegunki elektrolity Hydroceume   nawet węgiel podawałem i nic. U tych najstarszych już przeszło ale trwało to z 10 dni aż sierść zaczęła wychodzić. Te młodsze jeszcze mają. Co to za dziadostwo moze być? Coś w stadzie? Kupiłem też jednego takiego malucha podstawiłem do tych wycielonych i tamten nie ma a jest już ponad tydzień. Wet wiele nie poradził, tylko dawać elektrolity i standardowo że jak piją to im przejdzie.  

Zrób test na patogeny. Wet niech ci to ogarnie. Obstawiał rotawirusa albo coś podobnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
4 godziny temu, Karollorak93 napisał:

Mam problem z biegunką u cielaków świeżo wcielonych takich 3-5 dni się zaczyna. W ostatnim czasie wycieliły się 4 jałówki i krowa i ten sam schemat z kilka dni ok gdzieś około 5 dni zaczyna się biegunka i leci praktycznie sama woda. Podawałem oksytetracykline która zawsze pomagała a teraz nie daje zupełnie żadnego efektu. Borgal też nie daje efektu. Siarę dostają w przeciągu max pół godziny albo prosto od krowy albo z mamki.  W trakcie biegunki elektrolity Hydroceume   nawet węgiel podawałem i nic. U tych najstarszych już przeszło ale trwało to z 10 dni aż sierść zaczęła wychodzić. Te młodsze jeszcze mają. Co to za dziadostwo moze być? Coś w stadzie? Kupiłem też jednego takiego malucha podstawiłem do tych wycielonych i tamten nie ma a jest już ponad tydzień. Wet wiele nie poradził, tylko dawać elektrolity i standardowo że jak piją to im przejdzie.  

Z opisu wygląda na Kryptosporydiozę. na Rotawirusa raczej za wcześnie w 5tym dniu (ale nic nie wiadomo). 

Kup sobie w necie test terenowy na biegunkę, tylko zbadaj kal przed podaniem antybiotyku.

https://sklep.farmchamps.pl/produkt/testy-na-biegunki-cielat/

powyzej masz link do testu dla pieciu cieląt. 250zł - cena wyjatkowo atrakcyjna. 

Po teście zdecydujesz o działaniu na przyszlosc.

A doraźnie to duze ilosci elektrolitow na przemian z Mlekiem lub preparatem mlekozast.(inaczej cielaki Ci wychudną, bedą bez sił, bedzie wychodziła siersc). 

Czyli 6.00 planowe mleko lub preparat , o godz. 10.00 2litry elektrolitu, 14.00 2litry elektrolitu, 18.00 mleko. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
5 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Mam problem z biegunką u cielaków świeżo wcielonych takich 3-5 dni się zaczyna. W ostatnim czasie wycieliły się 4 jałówki i krowa i ten sam schemat z kilka dni ok gdzieś około 5 dni zaczyna się biegunka i leci praktycznie sama woda. Podawałem oksytetracykline która zawsze pomagała a teraz nie daje zupełnie żadnego efektu. Borgal też nie daje efektu. Siarę dostają w przeciągu max pół godziny albo prosto od krowy albo z mamki.  W trakcie biegunki elektrolity Hydroceume   nawet węgiel podawałem i nic. U tych najstarszych już przeszło ale trwało to z 10 dni aż sierść zaczęła wychodzić. Te młodsze jeszcze mają. Co to za dziadostwo moze być? Coś w stadzie? Kupiłem też jednego takiego malucha podstawiłem do tych wycielonych i tamten nie ma a jest już ponad tydzień. Wet wiele nie poradził, tylko dawać elektrolity i standardowo że jak piją to im przejdzie.  

Może być kokcydioza .Ja w tym roku też miałem taki przypadek cielak po jałowce ,pomogło podanie Borgal i chanox multi 

 https://www.orionvet.pl/collections-of-products/produkty-lekowe/inne-gatunki/chanox-multi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Elektrolit dostają dwa razy dziennie. Testy zaraz zamówię będą na przyszłość. A jakie leczenie ewentualnie zastosować w przypadku dodatniego wyniku na tą kryptosporydiozę? Faktycznie musi samo przejść czy są jakieś medykamenty na to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj