danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Mateusz1q    1826

No decyzja należy do ciebie, masz argumenty za i przeciw nikt nie weźmie odpowiedzialności za taką decyzje. Skoszone teraz, więcej białka mniej masy, później odwrotnie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja mam już na poniedzialekvnastepny umówiona przyczepe na lucerny i 3.5ha mam w przeważania koniczynę.  Też bym czekal jeszcze kilka dni ale kolejka juz duza. Poza tym nie pada za bardzo to koniczyna momentalnie pości paczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
Xawier napisał:

Mam do Was pytanie odnośnie sianokiszonki, patrząc na pogodę i na kolejkę z przyczepą zbierającą to pasuje mi kosić we wtorek i zbierać w czwartek ale patrrząc na trawę z  koniczyną to pasuje z tydzień poczekać tylko że ma padać później i nie wiadomo kiedy znów przyczepa będzie mogła do mnie przyjechać? Co byście zrobili na moim miejscu>? Trawy nie wykłoszone a w koniczynie kwaitka nie widać jeszcze

ja zbieram w tym tygodniu młoda trawa = białko część łąk mogła by postać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Słuchajcie pomocy

Pompa od dojarki na zdechnieciu . Mam do wyboru :

nowa Delaval 1600 bez silnika 10 k

uzywana z silnikiem Delaval 1300 nabija ponad normę  .  Chłopa co mi serwisuje , mówi , ze to najlepsze pompy i będę zadowolony . A nowe wytrzymują 3 lata

pompa włoska 1600 bez silnika 5800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Kup uzywke, daj do przejzenia i kupa kasy w kieszeni. Moja nowa na przewodzie 6 lat i tylko swiezy olej zalewałem. Teraz na hali mam 10 letniego delavala i też chodzi elegancko tylko więcej oleju łyka

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
45 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Słuchajcie pomocy

Pompa od dojarki na zdechnieciu . Mam do wyboru :

nowa Delaval 1600 bez silnika 10 k

uzywana z silnikiem Delaval 1300 nabija ponad normę  .  Chłopa co mi serwisuje , mówi , ze to najlepsze pompy i będę zadowolony . A nowe wytrzymują 3 lata

pompa włoska 1600 bez silnika 5800

Używanego delavala mieliśmy 21 lat, aż zdechł kompletnie. Teraz mam druga używkę

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Ja miałem przyczepę na sobotę, ale popatrzyłem na pogodę i będę zbierał środa wieczór, trudno moim zdaniem lepiej mniej a lepszej jakości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No ja widzę pogode to w sumie od soboty deszcz az do czwartku. Tylko że u mnie jak tydzien   przeciągnę to będzie idealny termin.  Bo w sobotę miałem kosic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

u mnie tam gdzie kupkówka to już zaczynał powoli wychodzić kłos. Żeby była zapowiadana dobra pogoda też bym czekał, albo chociaż przyczepa wolna na piatek A tu kicha. W sobotę po południu nalało by w walki to też źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Już wam zaraz naleje. Aby was nie zalało. Chyba duże zapasy wilgoci macie jak tak psioczycie na deszcz

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

a kto tu narzeka na to że ma padać? Niech pada tylko aby dobry towar zebrać ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754
Napisano (edytowany)

Dokladnke  nikt narzekać nie będzie. Wczoraj rozmawiałem z kolegą co ma mi wozic przyczepa to mowil ze od 7 juz ludzie dzwonili a on już 2tyg do przodu ma terminy ustalone. Chociaż mowil ze w tym roku szału nie ma z trawami. W szczególności jak ktoś krowy puszcza to jest tragedia. Same badyle przeważnie. Moje jak postoi to się nic nie stanie bo chciałem wcześniej zebrać trochę dla lepszej jakości bo zapas mam i tak. Pod wieczór z nim rozmawiałem to mowil ze 25ha juz zwiózł a normalnie maks 20 robi więc słabizna jest. U nas trawy 2-3 deszcze dostaly

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891
18 godzin temu, pedro2 napisał:

Już wam zaraz naleje. Aby was nie zalało. Chyba duże zapasy wilgoci macie jak tak psioczycie na deszcz

Co rok większość ma ten problem, że kiedy jest ładna pogoda, to trawa jest jeszcze zbyt młoda. Później zaczyna padać co drugi dzień przez tydzień i momentalnie trawa robi się za stara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

więc trzeba kosić jak jest pogoda u nas już zaczęli ja czwartek koszę na piątek zbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

Po Sokołowem tez już pokoszone.Ale to tylko u tych co nawozu nawalili a gdzie ekologia to rzadka trawa nie opłaca się jeszcze kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To ci lepiej powiem, znajomy posypal nawozu i się żółta zrobila ale na lżejszej ziemi ma to pole, pomyślał i posypał znowu i całość mu wypalilo🤔 u mnie lucerna do kolan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
Napisano (edytowany)

Ładny, jakiej firmy mieszanka ? 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używacie jakichś zakiszaczy do sianokiszonki w pryzmie ? Chcę zastosować na boki pryzmy bo tam zawsze jest mniej ugniecione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
11 godzin temu, dabrowskit napisał:

Noc zarawana ale wszystko leży. A plon  użytki do  3 lat  bardzo ładny 

received_469035698329801.jpeg

Kiedy planujesz zbierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992

Bliźniaki na zwieńczenie dnia. Oczywiście byczek i jałoszka, w tym dodatkowo byczek to ten bardziej w typie HF....

IMG_20220518_212258.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj