danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

piotrek91p    79

Miało być 4 tyg wyszło może 6,takze szybko.  a np ciągnik już ma ponad miesiąc poślizgu i jeszcze go nie widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
2 godziny temu, piotrek91p napisał:

Jak to pójdzie w robotę to się okaże, przedstawiciele mówili że 12 na dwóch to właśnie słabe rozwiązanie, ale jak mówię kilka dni i się okaże 😁szczeliny w trioliecie takiej nie mam stąd też nie bardzo mi to się podoba, a wszystkim tym co stoją właśnie przed wyborem polecam rozważyć zagraniczny ☺️

No to ciekawe bo na wiosce są 2szt euromilka fxx 12 i przedstawiciel właśnie sam obu naciskał żeby nie brać na jednym bo to już za duży gar, pomimo że droższy to obaj zadowoleni, że nie wzięli na jednym. A i chyba raczej bardziej żywotny na 2 będzie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Z tego co mi mówił przedstawiciel to właśnie w 12 na dwóch są wyższe ślimaki niższy kocioł i może wypadać, i najlepiej na dwóch to od 14,jaka w tym prawda nie wiem, ale u mnie z kolei wydaje się zbyt niski 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

Raz miałem na testach strautmanna 14 m3 na dwa ślimaki , fakt był niski ale to co z niego wypadło to 10 krów by nakarmił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

może jak suche i niepociete bele kładziecie to i Wam tona wypada,u mnie różne bele ale pocięte nożami to może czasem i cos wypadnie(20kg) ale w życiu nie zamienił bym na jeden ślimak swojego Strautmanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

Daniel sugerujesz że niektórzy siano nazywają sianokiszonką 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

@piotrek91p A powiedz czy przed wyborem tego paszowozu pojezdziles choć po ludziach co mają takie sprzęty i obejrzales to na żywo czy tylko tyle widziałeś co w katalogu sprzedawca pokazał? Ja dwa lata temu jak wybieralem paszowóz pomiędzy poziomym blattinem i 2 slimakowym strautmannem to odwiedziłem w okolicy wszystkich co mają takie sprzęty i dobrze wszystko obejrzałem i o wszystko się wypytalem dodatkowo tu na forum nekalem pytaniami użytkowników takich maszyn.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ja zanim kupiłem wóz miałem na testach 4 wozy. Pionowe poziome i wybór padł na poziom storti akurat do mojego systemu żywienia sprawdza się rewelacyjnie. Dlatego powtarzam kupując wóz lepiej być pewnym bo potem dzień w dzień wkurwienie bo nie tnie/ słabo miesza itd itd a kiszonki każdy ma inne i nie jest powiedziane ze to co sprawdzilo się u kogoś sprawdzi się też u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Nic nie jeździłem nic nie oglądałem, w tym paszowozie główny problem to ten dyszel który jest za krótki na górny zaczep, no i źle wyprofilowany, reszta może jakoś przejdzie, najważniejsze żeby dobrze mieszał, bo u mnie większość to pryzmy, bel może 300.

Stado 110 szt docelowo może 130-140 więc nie duże, także obsłuży. 

A jeśli chodzi o sam zakup to akurat maszyna na prow, a że plan był taki żeby zrealizować go za rok to za bardzo się nie naoglądałem, nagle wszystko zaczęło drożeć więc plany się zmieniły i na szybko coś zamówiłem co się wydawało racjonalne. A że areał się zwiększył prawie dwukrotnie toteż czasu było mało. 

Także różnie bywa z takimi spontanicznymi decyzjami 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708
1 godzinę temu, michalcium napisał:

Nie stresuj kierowców 😜

Michał posiałem 🌽

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Miał ktoś styczność z taką dojarką?  https://www.olx.pl/d/oferta/dojarka-mobilna-bankowa-przewozna-do-mleka-banka-metalowa-CID757-IDAgNxB.html 

Warte to wogóle zakupu? Mleka nie oddaję jest kilka krów do odchowu cielaków ale czasami trzeba też doić. Teraz 4 jałówki do wycielenia a wiadomo jak z ręcznym dojeniem jałówek średnio fajnie. I jak z myciem tego sprzętu jakoś specjalnie się to robi? Chyba że inną jakąś możecie doradzić. Dobrze zeby była mobilna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14109
19 godzin temu, michalcium napisał:

Ja zanim kupiłem wóz miałem na testach 4 wozy. Pionowe poziome i wybór padł na poziom storti akurat do mojego systemu żywienia sprawdza się rewelacyjnie. Dlatego powtarzam kupując wóz lepiej być pewnym bo potem dzień w dzień wkurwienie bo nie tnie/ słabo miesza itd itd a kiszonki każdy ma inne i nie jest powiedziane ze to co sprawdzilo się u kogoś sprawdzi się też u mnie

Co za stortiego masz? 

2 godziny temu, radekz200 napisał:

Właśnie nie wiem czy kradną 😂 ale by sobie byla 😛

W czwartek mają przyjechać wzorcowanie nowego zbiornika robić 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708
13 minut temu, gregor1284 napisał:

Co za stortiego masz? 

W czwartek mają przyjechać wzorcowanie nowego zbiornika robić 😂

Wiele taki i interes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

Radziu taki bamber jak ty pyta się "ile" ? 🤔

Zawsze myślałem że ty tylko bierzesz a później kartą płacisz 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj