danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Karollorak93    117

Jak ma musli i mleko i chętnie to pobiera to ja bym nie wymyślał nic więcej bo jak sraczki z dobrobytu dostanie to dopiero mu kości będą odstawać. Jak hf i to jeszcze genetycznie wyścigowy  to inaczej wyglądał nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    100
Karollorak93 napisał:

Jak ma musli i mleko i chętnie to pobiera to ja bym nie wymyślał nic więcej bo jak sraczki z dobrobytu dostanie to dopiero mu kości będą odstawać. Jak hf i to jeszcze genetycznie wyścigowy  to inaczej wyglądał nie będzie. 

Dzięki. Myślałem jeszcze odrobaczyć go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
16 godzin temu, krzys111 napisał:


Mam problem z byczkiem hf. Pije 3 litry mleka na jeden odpój ( i chce więcej) ma ponad miesiąc i waży 50 kg. a kości stercza na nim, zero mięsa. Wiem że to hf ale powinien przybierać a on nic. Może zna ktoś starter lub coś innego co by mu pomogło, dodam że musli też pobiera i nic.☹️
 

 

Mleko od krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Witam panowie i panie jakie macie opinie na temat paszowozów euromilk? Bo mi przywieźli chyba jakiś bubel 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
37 minut temu, piotrek91p napisał:

Witam panowie i panie jakie macie opinie na temat paszowozów euromilk? Bo mi przywieźli chyba jakiś bubel 😑

W okolicy i sporo i opinie podzielone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Pierwsze i najważniejsze nie da rady go podpiąć pod żaden ciągnik, ponieważ wałek opiera się o zaczep/dyszel 

Drugie to pół centymetrowe szczeliny przy przeciwnożach, a treściwe tanie nie są 

No i trzecie ale tego jeszcze nie jestem pewien, ślimak wydaje się bardzo niski. Jest gdzieś tak 1/4-1/3 wysokości paszowozu. 

received_333854682070644.jpeg

received_1397354760714210.jpeg

received_1490102518054383.jpeg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6703
1 minutę temu, piotrek91p napisał:

Pierwsze i najważniejsze nie da rady go podpiąć pod żaden ciągnik, ponieważ wałek opiera się o zaczep/dyszel 

Drugie to pół centymetrowe szczeliny przy przeciwnożach, a treściwe tanie nie są 

No i trzecie ale tego jeszcze nie jestem pewien, ślimak wydaje się bardzo niski. Jest gdzieś tak 1/4-1/3 wysokości paszowozu. 

received_333854682070644.jpeg

received_1397354760714210.jpeg

received_1490102518054383.jpeg

Kurła toż ten dyszel jest na 4 śrubach i ustawiasz go jak chcesz na jaka wysokość ci pasuje 😂😂 nie gadaj ze treściwe Ci przez to wypadają 😱😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Tak naprawdę na 10 śrubach a nie 4, prawdę mówiąc dużo można robić samemu, ale jeśli płacisz 110 tys i masz sam kombinować jak go podczepić to w zasadzie lepiej kupić używany. 

Też nie wykluczone, że on wgl będzie pasował bo po rozmowie z serwisem stwierdzili że to moja wina że chce górny zaczep i przekładnie redukcyjną, przez co zaczep się krzyżuje z wałkiem. 

No i z tym że samemu to nie każdy ma tyle wolnego czasu żeby robić coś za co odpowiada fabryka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3895

Ja tam widzę jedyna wadę to niskie ślimak. 

Szczelina przy przeciwnozach to normalna sprawa. 

A regulacja dyszla to indywidualna sprawa. Jeszcze się nie zdarzyło żeby jakąś maszyna przyjechała i nie musiałbym regulować dyszla. No przy beczce ale tam nie mam regulacji 😄

a tak czy to paszowoz, prasoowijarka, rozrzutnik to wszystko wyregulowane pod dany ciągnik. Więc nie wiem czemu to ma być najważniejsza wada. Na zdjęciu widać że śrub ma do przedstawiana które są pewnie powiercone do samej góry. Możesz odwrócić zaczep i na moje oko nic nie będzie kolidować. W fabryce przecież nie pytają z jakim ciągnikiem będzie współpracować ze mają ci ustawić wszystko. 

Ale ten ślimak to tragedia. Długo będzie schodziło z mieszaniem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
Napisano (edytowany)

Ta konfiguracja, tak jak teraz nie pasuje pod żaden ciągnik, także nie powinien wyjeżdżać tak skręcony. A to już jednak wada, ten dyszel najprawdopodobniej na górny zaczep nie pasuje.

To może jest tu ktoś kto ma taki paszowóz (12m hd) i czy też ma taki ślimak czy w moim jest jakiś za mały, dla porównania w 8m Trioliet ślimak sięga gdzieś do połowy kosza jak nie lepiej. 

Jeśli chodzi o szczelinę to mogę zrobić zdjęcie jak to wygląda w 15 letnim trioliecie, ogólnie bardzo żałuję że go kupiłem. 

Edytowano przez piotrek91p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Myślę że przeciwnie ślimak przynajmniej nie będzie górą wyrzucał , a co do zaczepu to nie wiem co z tymi zaczepami się wszyscy uparli żeby na górny zaczep czy to prasa czy paszowoz ten zaczep nie jest do jednoosiowych maszyn .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185

 Może ślimak mniejszy ,niższy , to model taki , tańszy pod mniejszy ciągnik zrobiony ,nie wiem ,a przez to może i przekładnia mniejsza ,czyli słabsza i tańsza  ,a wtedy i paszowóz z 15000 zł tańszy 🤷‍♀️ ,a dyszel to pikuś , nawet i przerobić to pikuś  ,a nie mają zamienić na inny że to takie pilne na górę  ?  W nowszych zaczepach jak jest jeden na szynie to są mocne ,ale kiedyśniejsze traktory to ile miały nacisku na górny zaczep 2 t ? ,a tu dojdzie paszy ze 4,5 ton ,plus z paszowozu też z półtory tony nacisku pójdzie na zaczep 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79
Napisano (edytowany)

Toż to ich właśnie najlepszy model rino 12 HD, więc już duży paszowóz Jan na jeden ślimak, a Ty piszesz że mały ślimak bo tańszy, z zaczepem by nie było problemu gdyby powiedzieli, że lepiej na dolny i z górnym nie kombinować. Ten ciągnik który jest do paszowozu aktualnie nie ma dolnego zaczepu. Tylko najprościej to będzie raczej skombinować dolny zaczep do ciągnika i w paszowozie zmienić, bo teraz to jest bubel konstrukcyjny, który sam siebie mógłby zniszczyć. 

Widzę, że ile głów tyle pomysłów. 

Edytowano przez piotrek91p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4991
3 godziny temu, piotrek91p napisał:

Pierwsze i najważniejsze nie da rady go podpiąć pod żaden ciągnik, ponieważ wałek opiera się o zaczep/dyszel 

received_333854682070644.jpeg

 

 

Ktoś tu ewidentnie przekombinował.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, piotrek91p napisał:

Pierwsze i najważniejsze nie da rady go podpiąć pod żaden ciągnik, ponieważ wałek opiera się o zaczep/dyszel 

Drugie to pół centymetrowe szczeliny przy przeciwnożach, a treściwe tanie nie są 

No i trzecie ale tego jeszcze nie jestem pewien, ślimak wydaje się bardzo niski. Jest gdzieś tak 1/4-1/3 wysokości paszowozu. 

received_333854682070644.jpeg

 

 

Wstaw zdjęcia jak ten zaczep jest przykręcany.

Coś mi się wydaje że można go obrócić tak aby był na dolny zaczep. 

Edytowano przez PRIMO
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185

 Napisałem ,że nie wiem ,gdyż mam alimę ,a tam powyżej co nie widać ,przypadkiem nie ma otworów by go podnieść  ? ,skoro 12 m ,to wysoki kosz ,to jak do niego nasypać ,i wysypać gdy już pelny ,ładowarką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Znajomy zamówił Strautmanna, przywieźli mu i stwierdził  że za niski ślimak, to mógł go oddać i zamiast niego przywieźli mu Daf Agro. A co do przeciwnoży to u mnie ciaśniutkie są, żadnych szczelin.

3 godziny temu, piotrek91p napisał:

Pierwsze i najważniejsze nie da rady go podpiąć pod żaden ciągnik, ponieważ wałek opiera się o zaczep/dyszel 

Drugie to pół centymetrowe szczeliny przy przeciwnożach, a treściwe tanie nie są 

No i trzecie ale tego jeszcze nie jestem pewien, ślimak wydaje się bardzo niski. Jest gdzieś tak 1/4-1/3 wysokości paszowozu. 

received_333854682070644.jpeg

received_1397354760714210.jpeg

received_1490102518054383.jpeg

Nie obraź się kolego, ale jak zamawiasz paszowóz za tyle kasy to chyba można ten zaczep dolny do ciągnika też dostawić przy okazji, chyba że jakieś duże przeciwwskazania są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    100
Paulina1985 napisał:

16 godzin temu, krzys111 napisał:


Mam problem z byczkiem hf. Pije 3 litry mleka na jeden odpój ( i chce więcej) ma ponad miesiąc i waży 50 kg. a kości stercza na nim, zero mięsa. Wiem że to hf ale powinien przybierać a on nic. Może zna ktoś starter lub coś innego co by mu pomogło, dodam że musli też pobiera i nic.☹️
 

 

Mleko od krowy?

Piję preparat z wyższej półki 205 za worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Oczywiście masz rację, wszystko można ale też podczas umowy przedstawiciel mówił, że nie ma żadnego problemu, a jak się okazało jest, tu macie porównanie z Triolietem, a tego niebieskiego nie da się nawet na szynie spiąć z fendem, to nie wiem jaki będzie bardziej typowy ciągnik 🤔belarus? 

received_4459744360791734.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    100
Karollorak93 napisał:

Ja odrobaczam dopiero takie około 100 kg 2- miesiące. A widać jakieś objawy zarobaczenia? 

Stojącą sierść jak jeż i brak połysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165
piotrek91p napisał:

Oczywiście masz rację, wszystko można ale też podczas umowy przedstawiciel mówił, że nie ma żadnego problemu, a jak się okazało jest, tu macie porównanie z Triolietem, a tego niebieskiego nie da się nawet na szynie spiąć z fendem, to nie wiem jaki będzie bardziej typowy ciągnik 🤔belarus? 

received_4459744360791734.jpeg

a do czego ta przekładnia redukcyjna? żeby podnieść koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Żeby ciągnik dawał radę kręcić, aktualnie to ok 70 km, a miesza tak ok 3300, zimą być może więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj