danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamik90    9
36 minut temu, DanielFarmer napisał:

Nic nie można,doić do kanału i badać w mleczarni aż wyjdzie

Ona ogólnie i tak ma antybiotyk w tej ćwiartce chodzi mi o to żeby się nie zaszuszyła za wcześnie, ale najwyżej dam za 5 dni na badanie

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Antybiotyk Ci mleka nie utnie,tyle że zasuszeniowe bardzo długo się trzymają no ale jak odrazu zdojony to może nie będzie tragedii i za parę udojow max będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pytanko, zaczynają się pojawiać problemy z racicami. Mimo kąpieli racic przez 3-4dni co miesiąc roztw 5% siarczanu.  I teraz pytanka. Czy na hali udojowej pluczecie racice pod ciśnieniem sztuka które mają mocno zabrudzone? Czy lepiej spryskiwac raz w tygodniu wszystkim sztuka na hali udojowej mocnym roztworem? To co widzę to leczę na bieżącą ale zdążą się ze jakas sztuka po nocy kuleje. Może drastycznie podchodzę bo czyszczę całość pozadnie potem przemywam roztw siarczanu takim z 20% na to przecieram suchym siarczanem i na koniec dziegciem na to i w 95% się sprawdza. I teraz internety piszą że dobry do pryskania kwas salicylowy i siarczan. Co według was użyć i jak postępować? Mysle ze sie przywlokło jakieś dziadostwo albo powstało u mnie co inne się zarażają. Powstaje To w tylnej czesci racicy i czasami dochodzi az do tego stopnia ze sie rana robi. Dosyc szybko musi to postępować. Zdj brudnych racic. Z 30% ma takie reszta czysciochy

20220422_060922.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
46 minut temu, DanielFarmer napisał:

Antybiotyk Ci mleka nie utnie,tyle że zasuszeniowe bardzo długo się trzymają no ale jak odrazu zdojony to może nie będzie tragedii i za parę udojow max będzie ok

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dziwne, że mimo kąpieli racic dalej jest problem. U mnie jeszcze nie ma tej profilaktyki, ale zastanawiam się nad specjalną matą do dezynfekcji, aby łatwiej przechodziły. A racę całą zanurzają ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Pytanko, zaczynają się pojawiać problemy z racicami. Mimo kąpieli racic przez 3-4dni co miesiąc roztw 5% siarczanu.  I teraz pytanka. Czy na hali udojowej pluczecie racice pod ciśnieniem sztuka które mają mocno zabrudzone? Czy lepiej spryskiwac raz w tygodniu wszystkim sztuka na hali udojowej mocnym roztworem? To co widzę to leczę na bieżącą ale zdążą się ze jakas sztuka po nocy kuleje. Może drastycznie podchodzę bo czyszczę całość pozadnie potem przemywam roztw siarczanu takim z 20% na to przecieram suchym siarczanem i na koniec dziegciem na to i w 95% się sprawdza. I teraz internety piszą że dobry do pryskania kwas salicylowy i siarczan. Co według was użyć i jak postępować? Mysle ze sie przywlokło jakieś dziadostwo albo powstało u mnie co inne się zarażają. Powstaje To w tylnej czesci racicy i czasami dochodzi az do tego stopnia ze sie rana robi. Dosyc szybko musi to postępować. Zdj brudnych racic. Z 30% ma takie reszta czysciochy

20220422_060922.jpg

Ja bym zmieniła ten system kąpieli.

Kapiesz 4dni raz w miesiącu. Więc przez miesiac zbierają caly syf w racicach i potem nawet 4 dni mogą tego nie sciagnąć.  Poza tym roztwor jest tak silny, ze nie potrzebujesz 4 dni moim zdaniem.

Ja bym zrobiła jeden dzien w tygodniu (czyli dwa przejścia jesli doisz dwa razy) przez caly miesiac. wyjdzie Ci ta sama ilosc siarczanu zużyta, ale lepszy rezultat moim zdaniem. 

Nie wiem o jakiej chorobie piszesz, prawdopodobnie o Dermatitis Digitalis? i chorobie Mortelaro? takie truskawki się robią wlochate a pod spodem krew? To kapielami regularnymi w siarczanie zatrzymasz, ale te w stadium wyzszym musisz najpierw wyleczyć.

Kwas salisylowy jest Ok tylko uwazaj na oczy :) ja uzywam go w postaci Limaxanu, to taka pasta na bazie kwasu salicylowego, dobrze się aplikuje i po dwoch maks trzech dniach zdejmujesz opatrunek.

Ustawiam sobie zawsze tak, ze robię kąpiel i kolejnego dnia robię opatrunki na DD, kilka dni wyleczenia i zdjac opatrunek zeby wygojona noga wlazła na kolejną kąpiel :)

Nie wiem czy zrozumiale napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Czyli lepiej zrobić raz w tygodniu i konkretnym roztworem rozumiem. I pewnie przed przejsciem na hali potraktować wodą pod ciśnieniem zeby syf wypłukać. Ciężko mi stwierdzić bo te dwa przypadki troche podobnie wyglądają dla mnie ale bardziej skłaniam się ku pierwszemu. To już czaje co robić. A czym robicie opatrunki zeby to się dobrze trzymało? Bo jak kiedyś pisałem przy korekcji to slabo te ich opatrunki wyglądały i nie było co podpatrzeć zeby dobrze robic. Na powrotnym z hali udojowej mam wybetonowane zagłębienie ale wydaje mi się że za płytkie zrobili bo niektórym dobrze nie przykryje całej racicy. I w planach przed kolejna kąpielą chce dorobić takie progi zeby zwiększyć jej głębokość.

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak jesteś z kuj-pom to mogę polecić dobrego korektora. Wcześniej leczył krowy, ale że po technikum weterynarii to od kilki lat tylko zajmuje się korekcją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

woda ma sięgać do koronki, bo ta strefa Ciebie interesuje. pęcina i staw pecinowy to już za wysoko. 

Opryskiwać nie musisz tak naprawdę, ale oczywiscie to dodatkowy plus, lub wanna z wodą przed halą.

Co do opatrunków to ja daję tę maść o ktorej pisałam, na nią kompres niejalowy 10cmx10cm i na to pół bandaża samonośnego. zadnycj dziegciow :) ten opatrunek ma zostać do 3 dni, a potem zdjąć i ma wejśc na kolejną kąpiel :)

Aaa no i Repiderma spray na poczatek jeśli to DD :) jak znajdę zdjecia swoje to wrzucę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
4 minuty temu, ChiquitaB napisał:

Spray mam i staram się zawsze mieć zapas. Tak jestem z kuj-pom.

Dziękuję bardzo za podpowiedzi

Pecus Care Korekcja Racic wpisz na facebooku. Tam jest numer. Chociaż zawalony jest robotą, to może znajdzie czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

@ChiquitaB  tu dermatitis digitalis. Smierdzi mocno, pod warstwą zgnilizny jest żywa bardzo bolesna tkanka. Najgorsze, że to potrafi wlezc pod racicę i żreć, lub miedzy racicami na limaksach.

Powodzenia :)

20210505_140442.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To pewnie u mnie to będzie. Za jakiś czas zdam relacje jak postępy.

 

Dzisiaj pogoda wróciła w łaski  na dalsze wożenie brązowego zlota, jeszcze z 60 kursow🤣 40 juz zrobilem. Na nasze górki to beczka w sam raz pod ciagnik

20220422_101003.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Musze sobie kupić taki 2m wąż pod precona tylko bo tego szkoda ciąć. 5 minut ciągnie beczkę. Wczoraj tylko zasuwa się sp... z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Może na czasie to być w przybliżeniu , ale pompa ma dużo lżej na krótkim , a szczególnie przy gęstej gnojowicy.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
11 godzin temu, kamik90 napisał:

Jaki środek do dipingu polecacie? 

CID Lines mają dobre produkty, chyba Kenomint do dippingu po udoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185
kamik90 napisał:

Jaki środek do dipingu polecacie? 

kersia (hypred) używam stado szczepię ostatnie miesiące poniżej 100 somaty używam też piany do predipingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    101
slawek74 napisał:

kamik90 napisał:

Jaki środek do dipingu polecacie? 

kersia (hypred) używam stado szczepię ostatnie miesiące poniżej 100 somaty używam też piany do predipingu

Jaka szczepionką szczepisz krowy i jaki masz system szczepienia? Dzięki. Ja szczepiłem startvakiem ale efektów nie było a co do systemu szczepienia każdy wet. mówił coś innego.


krzys111 napisał:

slawek74 napisał: kamik90 napisał: Jaki środek do dipingu polecacie?  kersia (hypred) używam stado szczepię ostatnie miesiące poniżej 100 somaty używam też piany do predipingu Jaka szczepionką szczepisz krowy i jaki masz system szczepienia? Dzięki. Ja szczepiłem startvakiem ale efektów nie było a co do systemu szczepienia każdy wet. mówił coś innego. Do dipingu stosuje różne, za każdym razem gdy skończy się bańka 5 litrów kupuje inny.


krzys111 napisał:

slawek74 napisał: kamik90 napisał: Jaki środek do dipingu polecacie?  kersia (hypred) używam stado szczepię ostatnie miesiące poniżej 100 somaty używam też piany do predipingu Jaka szczepionką szczepisz krowy i jaki masz system szczepienia? Dzięki. Ja szczepiłem startvakiem ale efektów nie było a co do systemu szczepienia każdy wet. mówił coś innego.


krzys111 napisał:

slawek74 napisał: kamik90 napisał: Jaki środek do dipingu polecacie?  kersia (hypred) używam stado szczepię ostatnie miesiące poniżej 100 somaty używam też piany do predipingu Jaka szczepionką szczepisz krowy i jaki masz system szczepienia? Dzięki. Ja szczepiłem startvakiem ale efektów nie było a co do systemu szczepienia każdy wet. mówił coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

właśnie starvaciem szczepiłem . pierwastki dwa razy przed porodem jeszcze i raz po potem wszystkie co pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj