danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

danielhaker    6901

Parcie na agregaty jest już od jesieni, gdy zaczęli straszyć ludzi blackoutami. Do tego doszła droga miedź i problemy z dostawą prądnic z Włoch. Na koniec do pieca dołożył Władimir, przez którego Ukraina ssie zewsząd agregaty pełną parą. Kolejki w sklepach na kilka miesięcy. Cennik sprzed miesiąca, gdyby ktoś chciał zobaczyć. Nie wiem czy jeszcze aktualny, bo sytuacja jest dynamiczna

Brak opisu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
49 minut temu, greg1985 napisał:

Pany ile za tego buchaja wołać. Teraz ma 3 dni jeszcze 3 dni na handel pójdzie 800zł brutto wystarczy.  Mieszaniec krowa ho byk lm.  Bystry jak woda w klozecie  

16489982468714889425053945165123.jpg

Ja płaciłem za takiego 1100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
35 minut temu, leszek1000 napisał:

Jak krowy będą bez rogów to starczy. Wszystko zależy od krów, jak nie będą takie agresywne, to słabsze jakoś sobie poradzą. 

Stół paszowy 8m na 12szt, wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, Kierownik napisał:

skąd do zabrania? mam chętnego

Ja drugi chętny 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, greg1985 napisał:

Pany ile za tego buchaja wołać. Teraz ma 3 dni jeszcze 3 dni na handel pójdzie 800zł brutto wystarczy.  Mieszaniec krowa ho byk lm.  Bystry jak woda w klozecie  

16489982468714889425053945165123.jpg

jakie to okolice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
6 godzin temu, ChiquitaB napisał:

@agrosqtak, trochę okres wypowiedzenia odstrasza, na razie mi wyrównał do mlekovity z cena, zobacze za kwiecień wtedy co powie. Bo mlekovita 2.1 by było netto. To by musiał mi 10gr dołożyć znowu

poczekaj na aneks do umowy i nie będzie taki straszny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
16 godzin temu, Kierownik napisał:

collector kosztuje 26tys euro netto ;)

 

ale serio obora droga. Jeszcze rozumiem jakby była na rusztach to tak

 

Za 24 tyś można kupić, dużo lepszy jest collector z delavala bo sobie nagarnia a nie jak lely zasysa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
23 godziny temu, michalcium napisał:

Zostawiłem kiedyś 5 pokos i fakt plon w kolejnym roku był konkret fakt nie trzeba zapominać o potasie magnezie i siarce najlepiej zrobić to już jesienią jak dobrze pamiętam z 2,5 ha zebraliśmy w czterech pokosach 127 bel 130cm średnicy po pasowce waga belek w granicach 900kg 

1.7ha Koniczyna barenbrug agil 95szt w 3pokosach. Belki 900-1000kg na tym kawałku bez azotu, tylko npk i kreda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

23 minuty temu, Dodi napisał:

1.7ha Koniczyna barenbrug agil 95szt w 3pokosach. Belki 900-1000kg na tym kawałku bez azotu, tylko npk i kreda

Jak klasa ziemi

Edytowano przez dominik1703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
42 minuty temu, Dodi napisał:

1.7ha Koniczyna barenbrug agil 95szt w 3pokosach. Belki 900-1000kg na tym kawałku bez azotu, tylko npk i kreda

U mnie zwykle koniczyna to w pierwszym pokosie dawała plon a 2 i trzeci to już czasem przysychał na pniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436
Marcin441 napisał:

16 godzin temu, Kierownik napisał:

collector kosztuje 26tys euro netto ;)

 

ale serio obora droga. Jeszcze rozumiem jakby była na rusztach to tak

 

Za 24 tyś można kupić, dużo lepszy jest collector z delavala bo sobie nagarnia a nie jak lely zasysa 

może i tak. ale za to udojowy delaval to jak dla mnie to on będzie miał ciężko wydoić 50szt bez wyłączania mu wszystkiego co mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
2 godziny temu, dominik1703 napisał:

 

Jak klasa ziemi

4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

może i tak. ale za to udojowy delaval to jak dla mnie to on będzie miał ciężko wydoić 50szt bez wyłączania mu wszystkiego co mozliwe

jak nie będą same krowy w szczycie laktacji to wydoi 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

może i tak. ale za to udojowy delaval to jak dla mnie to on będzie miał ciężko wydoić 50szt bez wyłączania mu wszystkiego co mozliwe

Wolny ruch będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marcin441 napisał:

Za 24 tyś można kupić, dużo lepszy jest collector z delavala bo sobie nagarnia a nie jak lely zasysa 

Wiesz może ile powierzchni ogarnia collector z Delaval?

Z lely to w oborze na 4 roboty to chyba 3 sztuki potrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, Kierownik napisał:

Jeśli będzie obora to na pewno wolny ruch. Czy to lely czy gea

czemu tak? Bedziesz sie po nocy z krowami szarpał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

500 m2 ale nie więcej jak 100 krów, chodzi o ilość gówna, ale żeby było naprawdę czysto to 300-350 m2 podobno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pozdrowienia dla miłośników orki, w oborze tez siwo. Dziś bez kolacji bo wystarczy przejść z domu do obory i gębą pełna piachu.

20220404_163725.jpg

20220404_163753.jpg

20220404_163818.jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Do 12 woziłem gnojowice bo jeszcze szlo jakoś ale pola zasłonięte od wiatru, tu mistrze w sobotę urabiali orki a też wiało niemilosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj