danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12047

taa omiń udój to rykiem krowy oborę rozniosą według poprzedniego roku 500L i 50 pozycji w górę 👍😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

jak tam wyniki za rok 2021? u mnie w rankingu w górę :D

nie ma nas w tym roku 😅 , bo w tamtym roku nie zrobiliśmy próbnego i na miesiąc nas wyeksmitowali z oceny😅😅😅😅 bojkotuję książeczkę w tym roku 😁 i tylko szukam sasiadów w niej 🤪

11 minut temu, ChiquitaB napisał:

Te rankingi to naciągane przez niektórych😁 ważne żeby € się zgadzała a nie ranking. Znam takich co dzień przed udojem zawsze szybciej doi żeby na udoju było więcej. A slyszalem ze co niektórzy nawet doj omijali ale to tak z przymrożeniem oka

wszystkie  chwyty dozwolone 😆 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
3 godziny temu, Kierownik napisał:

jak tam wyniki za rok 2021? u mnie w rankingu w górę :D

Są już wyniki w internetach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
32 minuty temu, dejmian90 napisał:

Są już wyniki w internetach?

som som. strona PFHB i dział Ocena i publikacje 

Screenshot_20220327-190313_Samsung Internet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
5 godzin temu, Paulina1985 napisał:

nie ma nas w tym roku 😅 , bo w tamtym roku nie zrobiliśmy próbnego i na miesiąc nas wyeksmitowali z oceny😅😅😅😅 bojkotuję książeczkę w tym roku 😁 i tylko szukam sasiadów w niej 🤪

wszystkie  chwyty dozwolone 😆 

No słyszałem o tej eksmisji. Zdzisiek strasznie narzekał że dużo roboty mu narobiliscie. 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

noooom jesteśmy niegrzeczni 🤪 Trzeba bylo nas nie wywalać😆 Wszyscy wiedzieli, że za miesiac wrócimy 🤷‍♀️ Ale jakieś tam procedury 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Do teraz się z tym gibię...nie mogłam ostatnio inseminacji pierwiastce wpisać 😪😪😪 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    435

a no wszystko brak konkurencji. Ja tam lubię te wyniki bo trochę zawsze jakaś motywacja. W tamtym roku miałem 8500. W tym 9950. Na następny rok już idą pod 11500 więc widać chociaż efekty. A no i sztuk przybywa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Zeby złożyć do dopłat o dobrostan plus na zwiekszona powierzchnie, co trzeba ogarnac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
ChiquitaB napisał:

Zeby złożyć do dopłat o dobrostan plus na zwiekszona powierzchnie, co trzeba ogarnac ?

zrobić plan poprawy dobrostanu i dołączyć pierwsza stronę do wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Doświadczeni życiowo pany i panie , ta wylewka się nada do gnojowicy? Czy coś innego szukać? Oczywiście nie za miliony

Screenshot_20220329-054634_Firefox.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

jak najbardziej się nadaje ale ja wymieniłem na tego typu https://pomot.pl/produkt/rozlewacz-szerokokatny/. Jest po prostu bardziej precyzyjna bo daje pionowa fale która opada więc łatwiej zacząć od granicy.., ale ma sporą wadę w postaci ceny około 1500 za nami dałem 2 lata temu. Pisz na priw to się dogadamy, bo taka jak z twojego zdjęcia leży jeszcze w garazu😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Doświadczeni życiowo pany i panie , ta wylewka się nada do gnojowicy? Czy coś innego szukać? Oczywiście nie za miliony

Screenshot_20220329-054634_Firefox.jpg

To są najlepsze wylewki leją nie za szeroką i równo i na wiatr nie takie wrażliwe bo leci z góry na dół , bo te łyżki z meprozetu to na boki idzie dużo więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
ChiquitaB napisał:

Samemu czy w odr to ogarniają?

plan poprawy dobrostanu musi wykonać osoba która ma do tego kwalifikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
3 godziny temu, RusiL napisał:

jak najbardziej się nadaje ale ja wymieniłem na tego typu https://pomot.pl/produkt/rozlewacz-szerokokatny/. Jest po prostu bardziej precyzyjna bo daje pionowa fale która opada więc łatwiej zacząć od granicy.., ale ma sporą wadę w postaci ceny około 1500 za nami dałem 2 lata temu. Pisz na priw to się dogadamy, bo taka jak z twojego zdjęcia leży jeszcze w garazu😉

Mam taką w zagrabanicznej beczce i tak jak piszesz 👍 robi robotę

Szeroko i równo rozlewa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3780
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Doświadczeni życiowo pany i panie , ta wylewka się nada do gnojowicy? Czy coś innego szukać? Oczywiście nie za miliony

Screenshot_20220329-054634_Firefox.jpg

ch*j.stwo jakich mało . Namówili mnie na to przy zakupie nowej beczki i leży teraz w garażu. Jak wodnista gnojowica to ok. Ale jak gęsta gnojowica to się zapycha a cisnienie w beczce rośnie takie że trzeba wom wyłączać albo zawór bezpieczeństwa puszcza. Zakupiłem lyzke z meprozetu taka jak.mialem w poprzedniej beczce i do gęstej gnojowicy jest lux. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Zozlewam często bardzo gęsto gnojowicę o świń taka że nieraz to ciężko naciągnąć beczkę i nigdy się nie zachalo chyba że puszka od piwa jest w szambie bo pracownicy na chlewni wrzucają by szef nie zauważył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

 ona wali ciśnieniem w dól i mniej na ciągnik gnojowej mgły zaniesie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

A słuchajcie jak u was z gęstym towarem? Jak pompy starsze sobie dają radę? Warto myśleć za wczasu o turbonapelniaczu? Jakby się zapychało zawsze dziure można up wieksza😁

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Ja ciągnę jednemu ze wsi od krów na ruszcie jest tak gęsta że samo gówno bez wody nie  chce sama spływać w kanale , a pompa daje radę bez problemu wąż 150 oczywiście .

Jak wcześniej pisałeś to chyba tobie słabo ciągnie bo ja mam beczkę 5500 l to ok 4 min.jest pełna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Dobra dobra będziemy testować, ciagnik miałem na wom 540 I 1500obr dawalem, wuja ustawia na 1000obr I 1200 obr I mówi że akurat 540 obr wychodzi. Taka sama pompe ma jak ja. Jak nie będzie szlo to pompa do regeneracji.  Chociaż przy tym moim ustawieniu gnojówki ciągnęło z 4minuty do pełna 6tys l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj