danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

szymek    75

moja mleczarnia w chu poleciała bo wyszło za tamten miesiąc 1.57. wszystkim obcięli na cenie i dzisiaj jest zebranie dotyczące podwyżki ceny zobaczymy co wymyśla. tu w intermilku okres wypowiedzenia miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
semos napisał:

A po ile oferuje Ci Bochnia? ja też małopolska

1.75 Bochnia przy naszej ilości od przyszłego miesiąca 10gr do gory cena u nich oddajesz do nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja już nie kupuje jałówek, krów od 2 lat i jestem zadowolony, wiecznie jakiś syfilis za nie małe pieniądze, teraz święty spokój 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Na jesieni poszedł obornik i gnojowica. Wymieszałem to bezorkowcem na głębokość około 30 cm. Warto zastosować teraz wapno i wymieszać na głebokość 15 cm? Czy lepiej zaczekać do jesieni. Na użytki zielone warto stosować wiosną wapno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Co myślicie o fasoli która była sortowana optycznie jako pasza białkowa dla bydła mięsnego bądź krów mlecznych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5004

Jak to można dostać po taniości to chyba można by spróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
16 godzin temu, szymek napisał:

ja małopolska, mlekowita 10 gr więcej niż obecną mleczarnia oferuje. Bochnia też podbija stawkę ale do crleny intermilku nikt nie doszedł bo przy naszej ilości oferuje 2.02. oddajesz do intermilku?

Mają siedzibę 10km ode mnie przy A4 zaraz.Tak jak koledzy pisali do prywaciarza raczej nie idz. Po pojawieniu się covidu zjechali z ceną na dzień dobry 25gr Mlekovita podobnie teraz płąci mi ost 2.05 przy 12 tyś litrów tł 4.5 bi 3.3 ryczałtowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

po zebraniu prezes powiedział że dołoży 12 groszy dla większych tylko nie określił się kto jest tym wiekszym. jutro dzwonię do Bochni pytać co i jak dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

Trzeba było prezesowi dołożyć nie rozumiem podziału na mały i duży mleczarnie powinny płacić za parametry mleka a nie za wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

tu mamy tyle dobrze że pani pomieszała z umowami i nie mamy okresy wypowiedzenia i w każdej chwili możemy odejść. dzisiaj dzwonimy do mlekovity ,Bochni i podejmujemy decyzję gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
szymek napisał:

tu mamy tyle dobrze że pani pomieszała z umowami i nie mamy okresy wypowiedzenia i w każdej chwili możemy odejść. dzisiaj dzwonimy do mlekovity ,Bochni i podejmujemy decyzję gdzie.

po rozmowie z pania w Bochni do 5000tysiecy 1.7 powyżej 5tysiecy 1.74. na udział biorą 2grosze. na wtorek na podjechać pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Nie idź do prywaciarza. Tak jak inni radzą. Co Ci z miesięcznego okresu wypowiedzenia w momencie kiedy cenę uwala pierwsi i nik inny nie będzie przyjmował bo popytu na mleko nie będzie


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
14 godzin temu, Leszy napisał:

Jak to można dostać po taniości to chyba można by spróbować. 

Po taniości czyli 900 zł tona niby białko ok 20-22 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, ukaszProcho napisał:

Po taniości czyli 900 zł tona niby białko ok 20-22 %

Za dużo chyba nie można bo wzdęcia są , to samo co groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Daje byka 200 kg rzepaku na tone to tego trzebaby dać 300 kg na tone wychodzi duzo taniej, na krowach to bym tego nie testował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Śrutu rzepakowej odpadami nie zastapisz, u mnie idzie 1 kg fasoli ale moczonej. Napewno parametry poprawisz. Jeżeli chcesz mielić i dawać to ostrożnie bo biegunki pewne

A jeżeli dla byków to ok. U mnie byki rzepakowej nie widzą🤦‍♀️

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
9 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Trzeba było prezesowi dołożyć nie rozumiem podziału na mały i duży mleczarnie powinny płacić za parametry mleka a nie za wodę

Ja tez czegoś nie rozumiem moze Ty mi wytłumaczysz jaka jest przyszlosc mleczarni z tymi małymi? Których niewiele albo wręcz nic nie trzyma przy produkcji mleka. No chyba ze za malego uznajesz tego co oddaje 200-300 tys rocznie ale patrząc na średnia ilość wyprodukowanego mleka w Polsce to 200-300 tys to juz jest duża produkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
39 minut temu, ukaszProcho napisał:

Po taniości czyli 900 zł tona niby białko ok 20-22 %

Ja kupowałem po 500zł dla byków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj