danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

robert1226    1587

Do blachy szekla się nie sprawdza bo się otwór wyrabia lepiej za ogniwo łańcucha zwykłą śrubą do blachy docisnąć wtedy najwyżej ogniwko się prztrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
purtek80    1

Panowie . Mam pytanko czy długość użytkownika Lucerny ma wpływ na jakość chodzi mi głównie o białko . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pany bede szukał beczki do gnojowicy. Nie miałem styczności wcześniej. Na co zwracać uwagę przy kupnie? Jakieś newralgiczne części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Zwróć uwagę czy nie dziurawa ,ocynk czy nierdzewnej stan opon , wylewki , zawory , pompa , wąż ssawny czy w dobrym stanie , pompa czy dobrze ciągnie rama czy cała nie spawana zaczep żeby nie był mocno zozgeldany instalacje hydrauliczną elektryczną i hamulcową , a reszta to już ujdzie chyba że o czymś zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897
43 minuty temu, robert1226 napisał:

Zwróć uwagę czy nie dziurawa ,ocynk czy nierdzewnej stan opon , wylewki , zawory , pompa , wąż ssawny czy w dobrym stanie , pompa czy dobrze ciągnie rama czy cała nie spawana zaczep żeby nie był mocno zozgeldany instalacje hydrauliczną elektryczną i hamulcową , a reszta to już ujdzie chyba że o czymś zapomniałem.

Reszty już nie ma bo wymieniłeś wszystko 😄 no o wężu zapomniałeś. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Szczególnie zwracaj na miejsce spawów na beczce gdzie łączy się z ramą ,podwoziem czy zaczepem jak były poprawiane to szybko te miejsca zgniją , newralgicznym punktem jest też sama góra beczki od przodu tam gdzie wchodzi przewód od pompy tam tez najszybciej gnije i przy tylnym włazie zawiasy i okolice tory wylotu. Kompresor węże da się wymienić tylko wiadomo co za ile i czy się ci opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowa od wczoraj wieczoru nie chce praktycznie nic żreć , nie widzę żeby żuła , od rana zero kału dopiero teraz po południu mała kupka , zapchana może być ?? Dodam że ocieliła się w sierpniu więc żadne tam ketozy . Dałem jej w południe ruchamax 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

alkohol to na zabicie wszelkich bakterii i zatrzymanie fermentacji w zwaczu 😬😬😬😬 Przy wzdęciu  - Ok, ale przy zatrzymaniu ruchów żwacza nie bardzo, bo można pogorszyc to co jeszcze da sie uratować. 

Nie ma temperatury? nie dostala zapalenia wymienia na przykład? 

Na ruszenie to  Ruchamax, uni ruminal, rumen active, drożdże w kostkach, kawa rozpuszczalna rozrobiona w litrze wody 😁 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Paulina krowa co u mnie leżała ponad tydzień po coli utrzymała ciążę i cielna prawie trzy miesiące doi około 20L zacielona 1/2 słomki nasieniem sexowanym 😁🤭

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

no właśnie się chwalę 😁 wet wczoraj był i sporo cielnych i nasienie dzieliłem 🤭😁 ale i opierdziel zebrałem trzeba budować..... 🤭😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Paulina1985 napisał:

alkohol to na zabicie wszelkich bakterii i zatrzymanie fermentacji w zwaczu 😬😬😬😬 Przy wzdęciu  - Ok, ale przy zatrzymaniu ruchów żwacza nie bardzo, bo można pogorszyc to co jeszcze da sie uratować. 

Nie ma temperatury? nie dostala zapalenia wymienia na przykład? 

Na ruszenie to  Ruchamax, uni ruminal, rumen active, drożdże w kostkach, kawa rozpuszczalna rozrobiona w litrze wody 😁 

 

No temperatury nie ma , wieczorem dam drożdży , a ile paczek na taką 700 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

No temperatury nie ma , wieczorem dam drożdży , a ile paczek na taką 700 kg?

5 kostek drożdży do 900ml letniej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12

Moja wet do drożdży i sody to jeszcze piwo zaleca. Kiedyś poszedłem do sklepu i brałem 20 paczek drożdży i do tego sode a sprzedawczyni mówi jeszcze piwo by się przydało żeby dobrze się odbijało krowie😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
11 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Pany bede szukał beczki do gnojowicy. Nie miałem styczności wcześniej. Na co zwracać uwagę przy kupnie? Jakieś newralgiczne części?

Musi mieć koniecznie koguty żeby wszyscy w okolicy wiedzieli że jedzie Pan i władca. No i może z kogutami na polu się nie zakopiesz 😂😂😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Po ile u was śruta rzepakowa? Dziś dzwonilem 2150zl/t i ciężko z dostępnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ufff, do czerwca mam zapas za 1500 zł/t. Krowa około 10 zaczynała ruje, kiedy inseminować?, jutro rano nie będzie za późno ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5004

Słuchajcie. Znajomy hodowca mówił, że stosuje jakieś domięśniowy antybiotyk bezkarencyjny, i krowy tym lecz jak mają zapalenie. . Mówię, aby mi wysłał nazwę. Więc mi ją wysłał. Riffen 😃, ketoprofen 😃. Nie jest to więc nawet antybiotyk. Jednak czy to naprawdę może w czymkolwiek pomóc? Taki lek przeciwzapalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj