danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

szymek    75
ukaszProcho napisał:

Z żyta mleka nie ma. Musi być bardzo dobra sianokiszonka to zoabczysz mleko, żadne cuda nie pomogą jak tego nie będzie i dobrej kukurydzy

no dobra ja rozumiem że z żyta nie ma mleka ale żeby nawet 20l nie przebic przy tej dawce? dzisiaj już się nie wyrobie ale pojadę w poniedziałek kupić belota sianokiszonki zobaczymy co pokażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Pod warunkiem że będzie 1sza klasa i po jednym nalocie nie spodziewaj się cudu że dwa tygodnie podawaj to będzie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak to 🤔 20l i tyle dodatków, pytanie jak to spinasz finansowo. Ktoś ci doradza w żywieniu?. U mnie jest prosta dawka. Kukurydza, sianokiszonka, wysłodki i 6,5kg treściwej(w której jest soja,rzepak,zboże i dodatki ). Wydajność miedzy 29-30l. Te najlepsze dostają jeszcze premie energetyczną.

Z tego co widzę, u ciebie dostają 10kg treściwej,  nie licząc wysłodów melasowych. Ja do tego doszło ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
Sam tak daje nikt mi nie doradza i szukam teraz alternatyw
Sam tak daje nikt mi nie doradza i szukam teraz alternatyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

od miesiaca, od miesiąca mam krowy jestem nowy w tym biznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A to wszystko wyjaśnia. A wiedze skąd posiadasz ? 

Najlepiej ogarnij sobie dobrego żywieniowca, niech ci ułoży dawkę pokarmową. Druga sprawa, jak dalej będziesz tak żywić do kwasica murowana. Masz chociaż paszowóz ? 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

@szymek Bierzesz witaminy to masz za darmo doradztwo, przedzwoń i poproś żeby Ci ułożyli dawkę, bo szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Ja dla pocieszenia powiem, że z trudem przekraczam średnią 20l, a sianokiszonki uważam za udane i żywię paszowozem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja nie daje kukurydzy ani grama średnia 24l od krowy z czego 1/4 stada to mo. I jakiejś super genetyki nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
szymek napisał:

od miesiaca, od miesiąca mam krowy jestem nowy w tym biznesie

na początek zabierz 0.5 rzepaku 1 soi i 0.5 kg zboża niech jedzą więcej objętościowych


Zenonim napisał:

Ja nie daje kukurydzy ani grama średnia 24l od krowy z czego 1/4 stada to mo. I jakiejś super genetyki nie mam. 

dlaczego twierdzisz że masz ,,nie za super genetyke,, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Niektóre krowy zaczęły się mocno pienić . przeżuwają i pobierają paszę normalnie. Czego może im brakować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75
lusjan napisał:

@szymek Bierzesz witaminy to masz za darmo doradztwo, przedzwoń i poproś żeby Ci ułożyli dawkę, bo szkoda pieniędzy.

to już mi chłopak który wozi pasze proponował tylko ja jestem uparty i jak sam czegoś nie zrobię nie spróbuję to nie będę sobą ale w tym.przypadku trzeba zadzwonić i umówić się na następny tydzień z zywieniowcem


krzychu121 napisał:

Niektóre krowy zaczęły się mocno pienić . przeżuwają i pobierają paszę normalnie. Czego może im brakować?

jak mówił wet który przyjeżdża do nas mogą to być początki kwasicy ale ja się nie znam niech się wypowiedzą bardziej obeznani w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Żebym tyle treściwej dawał co ty a mleka 20 l  to by mnie z domu wygonili i . 

Jak koledzy wyżej piszą dobra sianokiszonka to podstawa ale próbuj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Niektóre krowy zaczęły się mocno pienić . przeżuwają i pobierają paszę normalnie. Czego może im brakować?

Napisz chociaż parametry stada. @szymek dobrze napisałeś. Krowa potrzebuje buforu i sama chce go wyprodukować w postaci sodu, która jest w ślinie , Niestety sama nie jest w stanie tyle wyprodukować i trzeba ją buforować dodatkowo. Jednak, podstawa to  parametry. Nie zawsze sama obserwacja, postawi diagnozę. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

w poniedziałek przywożę sianokiszonkę trwawy czy mieszanki ze strączkowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
niesamowity90 napisał:

Ja dla pocieszenia powiem, że z trudem przekraczam średnią 20l, a sianokiszonki uważam za udane i żywię paszowozem...

to że uważasz nie znaczy że są pasze się bada nieraz te co nam mogą wydawać sie lux nie mają parametrów a czasem odwrotnie temat rzeka


krzychu121 napisał:

Niektóre krowy zaczęły się mocno pienić . przeżuwają i pobierają paszę normalnie. Czego może im brakować?

albo czego za dużo jak się pienią nogą się ,,kwasić,,


szymek napisał:

w poniedziałek przywożę sianokiszonkę trwawy czy mieszanki ze strączkowymi?

najlepiej dobre trawy mieszanki to jak się już czegoś nauczysz to wyższy lewel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Parametry b 3,5-3,6 a tł 4,5-4,6. Mocznik niecałe 200. Kał nie jest jakiś mocno rzadki. Najwydajniesze dostają max 4,5 kg treściwej. Tyle że 3 kg 26 % i rozdojeniówki 1,5 kg 22 %. No i do wozu idzie 35 kg rzepaku na 55 sztuk . Wcześniej szła jako głowna pełnoporcjówka 23 % i 25 kg rzepaku ale mocznik był na poziomie 120 i nie chciał się podnieść. Co dorzucić w takim razie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

a słomę jedzą ? bufory ? drożdże?


kał jasny ? ciemny ? jak śmierdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Objętościówki idą od jesieni te same. Około 1000 kg sianokiszonki, 400 kg wysłodek i 1200 kg kukurydzy. Oczywiście +/- . Słomy nie daję . Do tego 2 kg drożdzy i 2 kg buforu, kg soli na wóz. Wiem że może trochę mało ale do tej pory było przy takiej dawce bez problemu. A dziś zauważyłem że 2 sztuki się pienią a u jednej leci cały ślina. Przeżuwają i pobierają pasze normalnie . Kał standardowy. Nie jest wodnisty ani gęsty. 

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

dorzuć słomy 0.5-1kg na szt trudno tak na oko coś doradzić bo nie znam parametrów w mnie 18% suchej masy w sianokiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Nie pamiętam wyników a nie chce skłamać ale coś koło 30 % albo i więcej . Jutro poszukam co tam wyszło z tymi parametrami. Najlepiej może jakby zbadał od tych sztuk mleko i zobaczył jakie są parametry? W przypadku kwasicy co im dorzucić lub odjąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

odjąć skrobi dać drożdży sody buforu . na odległość to trochę tylko można nakierunkować a sianokicha balot czy pryzma?


parametry jak najbardziej zbadać tylko by wynik był miarodajny nie jak u kolegi wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj