danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Azor07    765

@DANDYS Pectopro oddzielnie ,u mnie odrazy jak zobaczę że ciele ma biegunkę to węgiel dwie tabletki do pyska, między pojeniem mlekiem  elektrolity ,mleko 1 litr + 1 litr koński szczaw (kobylak)  jeśli po jednym dniu nie pomaga to pectopro .

IMG_20220220_204950.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561
Dnia 20.02.2022 o 10:03, DANDYS napisał:

cielak dostał 2 zastrzyki co 24h witaminy b12 , i nie pomaga dalej nie ma sił .. eh 

U mnie na biegunkę u cieląt super działa antybiotyk Potencil 1ml/10 kg masy ciała. Przy okazji może wyleczy też to czego nie widać(amoksycylina z czymś tam jeszcze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cow_milk    23

Pytanie z innej beczki panowie i panie 

Przy zatrudnianiu pracownika na gospodarstwo oplacacie za niego KRUS lub ZUS? Do tej pory było mu to nie potrzebne ale się ochajtal i własne 4 kąty chce kupić a bank chce od niego podkładkę z umową o pracę. A nie wygonie dobrego pracownika bo chce odemnie umowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    73

Panowie i Panie może ktoś wymyśli co może dolegać krowie.

Jest to jej 4 laktacja, wycielona w sierpniu i zacielona w październiku. Po ocieleniu nie przechodziła żadnych chorób metabolicznych. Do tej pory było z nią wszystko ok.

Aż do wczoraj rana, kiedy to tmr po nocy nawet nie ruszyła. Temperatura 38 stopni, zapalenia wymienia brak, płuca, oskrzela w porządku z nogami również wszystko gra. Wet wczoraj po południu był osłuchał ją i żołądek wczoraj był jeszcze wypełniony treścią i pracował normalnie.  Ale od wczoraj rana całkowity brak apetytu. Jedyną rzeczą która była nie naturalna było to że po wczorajszej nocy cały tmr przed nią był kompletnie mokry i w tej chwili ma coś takiego że stoi na nogach żujka nie pracuje a jej z pyska i nosa leci jakiś płyn, nie jest to ropa bo nie śmierdzi i jest czystego przezroczystego koloru nie jest to piana jak przy kwasicy. Ale leci tego płynu tyle że dziś po rozdaniu świeżego TMR po pół godzinie pasza przed tą krową wyglądała tak jak bym wylał na nią wiadro wody, nie przesadzę jeżeli powiem że praktycznie ciurkiem leci z niej ten płyn. Dodam że wczoraj jak był wet ja obsłuchać to dał jej na wzmocnienie kroplówkę z glukozy, wapno, potas, fosfor i pyralgina ale nawet chwilowej poprawy nie było po tych lekach.

A ja dodatkowo wlewałem jej wczoraj ruchamax na trawienie ale też nic nie pomagało. A dziś rozrobiłem 5 kostek drożdzy i jej to wlałem i w czasie wlewu normalnie gardło przełykało płyn a jak pysk puściłem do dołu to praktycznie cały mój wlew wyleciał pyskiem i nosem.

Ma może ktoś z was co może jej być i jak ją wyleczyć? Dziś wet wymyślił że może to jest zapalenie ślinianek i postawił ją na antybiotyk.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Robicie sami opatrunki na racice? Te opatrunki co korektor założył to w ch..... male i ciasno zawinięte tylko bandazem i gaza czy czort wie co. Pomogło tylko gdzie guzik byl i nic więcej. I teraz pytanie kiedyś inny korektor robil nam ale już nie miał terminów,  on robil chyba siarczanem bo czarnym proszkiem posypywał wtedy cos ala kenogic na ranę i wtedy watą owijał racice z dziegciem i na to bandaz i był ładny bucik na całą racice. Ten przemywal rane siarczanem rozrobionym i ten mini opatrunek z dziegciem gdzie i tak syf się dostawał. Może na uwięzi nie problem ale na luzie racice ciagle w g... . Co polecacie zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

siarczan miedzi jest jasno niebieski. 

Czarny jest nadmanganian potasu - strasznie żre, przy kontakcie z krwią  - wypala moznaby powiedziec. 

Dziegieć to w ogóle przeżytek, normalni korektorzy zrezygnowali z niegi kilka lat temu. Opatrunek z odpowiedniego środka plus 10x10 kompres i na to bandaż samoprzylepny  uzywam pol bandaża na racice i to wystarczy). Bandaż powinien być zdjęty po 3-4 dniach maks. Przy wrzodach i tak masz klocek to goi sie bez bandaza, ewentualnie zmiana. Przy skornych sprawach te 3-4 dni z odpowiednim środkiem załatwiają sprawę, bo dluższe przebywanie optrunku na nodze = ponowny problem - powrot infekcji. 

Edytowano przez Paulina1985
liter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
Pawel29 napisał:

Panowie i Panie może ktoś wymyśli co może dolegać krowie.

Jest to jej 4 laktacja, wycielona w sierpniu i zacielona w październiku. Po ocieleniu nie przechodziła żadnych chorób metabolicznych. Do tej pory było z nią wszystko ok.

Aż do wczoraj rana, kiedy to tmr po nocy nawet nie ruszyła. Temperatura 38 stopni, zapalenia wymienia brak, płuca, oskrzela w porządku z nogami również wszystko gra. Wet wczoraj po południu był osłuchał ją i żołądek wczoraj był jeszcze wypełniony treścią i pracował normalnie.  Ale od wczoraj rana całkowity brak apetytu. Jedyną rzeczą która była nie naturalna było to że po wczorajszej nocy cały tmr przed nią był kompletnie mokry i w tej chwili ma coś takiego że stoi na nogach żujka nie pracuje a jej z pyska i nosa leci jakiś płyn, nie jest to ropa bo nie śmierdzi i jest czystego przezroczystego koloru nie jest to piana jak przy kwasicy. Ale leci tego płynu tyle że dziś po rozdaniu świeżego TMR po pół godzinie pasza przed tą krową wyglądała tak jak bym wylał na nią wiadro wody, nie przesadzę jeżeli powiem że praktycznie ciurkiem leci z niej ten płyn. Dodam że wczoraj jak był wet ja obsłuchać to dał jej na wzmocnienie kroplówkę z glukozy, wapno, potas, fosfor i pyralgina ale nawet chwilowej poprawy nie było po tych lekach.

A ja dodatkowo wlewałem jej wczoraj ruchamax na trawienie ale też nic nie pomagało. A dziś rozrobiłem 5 kostek drożdzy i jej to wlałem i w czasie wlewu normalnie gardło przełykało płyn a jak pysk puściłem do dołu to praktycznie cały mój wlew wyleciał pyskiem i nosem.

Ma może ktoś z was co może jej być i jak ją wyleczyć? Dziś wet wymyślił że może to jest zapalenie ślinianek i postawił ją na antybiotyk.  

mam podobny przypadek tylko na luzie chodzi to slinienia nie zauważyłem. też z dnia na dzień przestała przezuwac nic nie jje, osluchana gorączki też nie ma. jedyne co to cukier skoczył na 100 i dostała wczoraj bolusa z cholina i zastrzyk na poprawę pracy watroby ale dziś żadnej poprawy. U mnie takie objawy jak przy e coli bo krowa ledwo na nogach stoi tylko że mleko normalne i sam nie wiem jakieś pomysły? zaraz obdzwonie innych lekarzy może ktoś coś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

W takich przypadkach ciężko określić co jest krowie. Możliwe, że coś w środku stanęło. Idzie zrobić USG brzucha, bo kiedyś się pytałem to jest problem ze zbyt grubą skórą. Chociaż teraz weterynarze mają taki sprzęt, że może da radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

1 .. 2... 3... Odpowiedni środek przy skórnych sprawach to? Pytanie za 100pkt😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

ja na przykład uzywam Limaxan  - jest z kwasem salicylowym (ktory czesto jest uzywany przez korektorów w postaci sypkiej - ale podraznia sluzowke nosa i kijowo sie go nakłada) - na dermatitis digitalis (truskawkę) czy jak to sie zwie. Goi po 2.dniach. Na limaksy objęte DD tak samo. 

Na wrzody i krwawienia mam pastę z jodyną od korektora jego pomysłu. Ale wczesniej używałam fajnej pasty jodynowej gościa HoofGP (YOUTUBE) :)

poza tym oczywiscie Repiderma :) siarczanu zywego i nadmanganianiu a tym bardziej oksytetracykliny już dawno nie używam 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
7 minut temu, Paulina1985 napisał:

 

Na wrzody i krwawienia mam pastę z jodyną od korektora jego pomysłu. Ale wczesniej używałam fajnej pasty jodynowej gościa HoofGP (YOUTUBE) :)

 

Czasami ma ciekawe przypadki gościu ale mam wrażenie że szybko robi i mogłby bardziej wycinać czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie i Panie (szczególnie jedna Pani :) ) Mam problem z jałówką cielna 6 miesięcy złapały ją chyba płuca. Rano jeszcze było ok tzn zjadła normalnie teraz już nie ruszyła nic, ciężej oddycha z nosa leci glut temperatura 40,5. Mam Floron podać jej? Tyle ze niby w etykiecie jest napisane ze nie podawać w czasie ciąży i laktacji że nie jest to zbadane (swoją drogą ciekawe kiedy można podawać) Waży około 450 kg dać jej 30ml tego floronu?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Ja bym zadzwonił do weterynarza. Pewnie są inne antybiotyki, które można podawać w trakcie ciąży. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
6 minut temu, Xawier napisał:

Czasami ma ciekawe przypadki gościu ale mam wrażenie że szybko robi i mogłby bardziej wycinać czasami

Ostatnio widzialeś te nakrętkę w racicy???😆😆😆😆 

Co do wycinania, to czasem lepiej mniej zeby nie spartollić   - moze z takiego zalożenia wychodzi? lubię ogólnie szczegolnie ta muzyczka na poczatku urzeka mnie 😅 Zadnego innego tak mi się nie ogląda jak jego. Zastanawiam sie dlaczego w Polsce nie ma takich gości 🙃

5 minut temu, Karollorak93 napisał:

Panowie i Panie (szczególnie jedna Pani :) ) Mam problem z jałówką cielna 6 miesięcy złapały ją chyba płuca. Rano jeszcze było ok tzn zjadła normalnie teraz już nie ruszyła nic, ciężej oddycha z nosa leci glut temperatura 40,5. Mam Floron podać jej? Tyle ze niby w etykiecie jest napisane ze nie podawać w czasie ciąży i laktacji że nie jest to zbadane (swoją drogą ciekawe kiedy można podawać) Waży około 450 kg dać jej 30ml tego floronu?  

Lekarza ☝️☝️☝️☝️ Ty mozesz podać co najwyżej przeciwzapalny zeby zbic temp i czekac na doktora. 

W roznyvh stadach inne leki sie sprawdzają jak pisze Leszek. U nas kiedys tylko Biotyl z Borgalem, potem zaś Marbox, na Synulox natomiast wcale nie reagowały :) dzwoń śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117
3 minuty temu, leszek1000 napisał:

Ja bym zadzwonił do weterynarza. Pewnie są inne antybiotyki, które można podawać w trakcie ciąży. 

Przyjedzie to mnie skasuje najmniej ze 3 stówy a gdyby można było użyć tego co mam to było by bez kosztów praktycznie a wiem ze by pomogło. Pytanie tylko czy ktoś stosował to u siebie (tzn krowy) u trakcje ciąży. 

4 minuty temu, Paulina1985 napisał:

Ostatnio widzialeś te nakrętkę w racicy???😆😆😆😆 

Co do wycinania, to czasem lepiej mniej zeby nie spartollić   - moze z takiego zalożenia wychodzi? lubię ogólnie szczegolnie ta muzyczka na poczatku urzeka mnie 😅 Zadnego innego tak mi się nie ogląda jak jego. Zastanawiam sie dlaczego w Polsce nie ma takich gości 🙃

Lekarza ☝️☝️☝️☝️ Ty mozesz podać co najwyżej przeciwzapalny zeby zbic temp i czekac na doktora. 

W roznyvh stadach inne leki sie sprawdzają jak pisze Leszek. U nas kiedys tylko Biotyl z Borgalem, potem zaś Marbox, na Synulox natomiast wcale nie reagowały :) dzwoń śmiało :)

Gdybym miał na parwdę dobrego lekarza to już bym dzwonił po niego a niestety u mnie okolice praktycznie bez hodowli to i wetów mało a specjalistów to już w ogóle... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Zrobisz co uważasz. Badań w tym kierunku nie robili, więc ktoś Ci napisze, ze podał i bylo Ok, a drugi, ze podał i krowa padła, to podasz? 😁😁😁😁😁  Tak czysto teoretycznie 😁😁😁 

P.S. no dobra, nie padła, a poroniła ;) nie badzmy drastyczni 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Czasami się zastanawiam dlaczego co niektórzy pytają o coś na forum , a jak mu chcesz pomóc to i tak ma swoje zdanie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Na razie póki niczego nie mam to spryskuje pediline te miejsca które trzeba wyleczyć. Cosik to da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Pediline chyba jest na siarczanie miedzi??  nie masz krysztalkow siarczanu? 

4 minuty temu, robert1226 napisał:

Czasami się zastanawiam dlaczego co niektórzy pytają o coś na forum , a jak mu chcesz pomóc to i tak ma swoje zdanie .

o matko, ja tak mam 😅😅😅😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Pytam żeby poznać zdanie innych uważam mądrzejszych ode mnie na ten temat. Ewentualnie może ktoś miał taką sytuację u siebie z tym konkretnym lekiem i taką sztuką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Zawiera: aldehyd glutarowy 10-25%, pięciowodny siarczan miedzi 1-5%, chlorek alkilodimetylobeznzyloammonium 1-5%. Siarczan glinu 1-5%

Dopiero zamowilem co lepszego bo u nas lokalnie nic nie ma a wet na zamowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Do kąpieli czy oprysku pewnie jest Ok, ale wiekszego stanu zapalnego nie weźmie. A zamierzasz w ogóle sam robić opatrunki? moze korektor Ci coś poleci. Ja pomimo ceny Limaxanu jestem wierna od dwóch lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Mam 2 sztuki jedna ma jedną prawa nogę z tyłu do zrobienia a druga przednia. Mysle zrobic to sam bo ten co korekcje mi robil to pierwszy i ostatni raz u mnie byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj