danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ukaszProcho    91

Dzisiaj taka sztuka zakupiona w dębołęce. Mam mały problem z zalapywaniem krów, zobaczymy teraz

IMG20220216145023.jpg

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, ukaszProcho napisał:

Dzisiaj taka sztuka zakupiona w dębołęce. Mam mały problem z zalapywaniem krów, zobaczymy teraz

IMG20220216145023.jpg

Ile takie coś kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
5 godzin temu, Supersebusiek napisał:

A ty odpowiedziałeś ? Każdy sugeruje się ceną , a potem to wpisy na forum , że ktoś stado spierdzielił . Nie szukaj zaczepki bo ciekawe jakie masz doświadczenie z hodowlą i firmami robiące takie rzeczy , czy np. lekarzami weterynarii .

Pytam się po ile się teraz taka usługa ceni...  Guzik cię obchodzi moje doświadczenie pajacu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, ukaszProcho napisał:

 Mam mały problem z zalapywaniem krów, zobaczymy teraz

Żywienie leży i kwiczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Żywienie leży i kwiczy. 

Być może nie mówię że nie tutaj też zrobiliśmy zmiany trafił się był fajny to zrobiłem zamianę w sumie nic nie dołożyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    313
1 godzinę temu, bop23 napisał:

Pytam się po ile się teraz taka usługa ceni...  Guzik cię obchodzi moje doświadczenie pajacu...

Pajacem to może ty jesteś i patrz żebyś zaraz nie miał bana jakiegoś , a tak na marginesie to chodzisz do 3 czy 4 klasy podstawówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
7 minut temu, Supersebusiek napisał:

Pajacem to może ty jesteś i patrz żebyś zaraz nie miał bana jakiegoś , a tak na marginesie to chodzisz do 3 czy 4 klasy podstawówki .

 Marginesem to ty jesteś .... Dorwał się dzieciak do internetu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    313

Ty ze zrozumieniem czytać dzieciaczku nie umiesz ,a piszesz w internecie jakieś bzdury o mnie , no pochwal się stadem jakim zarządzasz  czy tatuś nie daje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    252
10 godzin temu, Ursus932 napisał:

A znasz nazwę ? 

Jeśli chcesz nazwę sterydu na opuchniętę wymię to np. dexa- ject 15 cm na sztukę jednorazowo domięśniowo może mleko uciąć na 2 dni trochę ale nie musi zależy od sztuki i jest bezkarencyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Spokojnie ludziska. Ja płace 70zł brutto od krowy. Może i dużo, ale w tym mam bandaże i klocki. Ogólnie korekcję robi były weterynarz, więc znaczy się na rzeczy.Plus ma pomocnika który pomaga wpędzać krowy. Pracuje na automacie hydraulicznym. 

Średnio pewnie po 50zł chodzi korekcja racic. Wszystko zależy od ilości krów, im więcej tym trochę z ceny zejdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    252

U mnie korekcja od krowy 25 zł opatrunek 15 zł a klocek 50 zł, ale trzeba pilnować jak dzieci bo potrafią ci stado zepsuć byle jaką korekcją najgorzej że nie ma w okolicy solidniejszych firm bo człowiek zapłaciłby więcej ale żeby była robota dobrze zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814
2 minuty temu, pawlak2507 napisał:

U mnie korekcja od krowy 25 zł opatrunek 15 zł a klocek 50 zł, ale trzeba pilnować jak dzieci bo potrafią ci stado zepsuć byle jaką korekcją najgorzej że nie ma w okolicy solidniejszych firm bo człowiek zapłaciłby więcej ale żeby była robota dobrze zrobiona

W jakim województwie mieszkasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Placilem 40zl od sztuki korekcje robili starannie jeden ciachal i pomocnik. Poskrom made in garage mieli ale swoje spełniał. Co mi się nie podobało to ich opatrunki, w porównaniu z poprzednią firmą która zawijała cala racice watą i bandazem gdzie powstawał taki fajny but i się trzymał bezproblemowo i syf nie dochodził do rany i ladnie się goiło. To ci zawijali samym bandazem i to niekoniecznie starannie, ludzie niby chwalą ale ja już ich nie wezmę ze względu na te słabe opatrunki i to że facet się spieszył bo rano i wieczorem jeszcze w inseminacje się bawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, pawlak2507 napisał:

Jeśli chcesz nazwę sterydu na opuchniętę wymię to np. dexa- ject 15 cm na sztukę jednorazowo domięśniowo może mleko uciąć na 2 dni trochę ale nie musi zależy od sztuki i jest bezkarencyjny

To już wet podał 😉 tylko pod nazwą rapidexon , to chyba ta sama substancja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    252

Dokładnie, to zostaje smarowanie alta derm no i masz jeszcze furosemid ale to 1 dawka to mało bo zaraz wróci kiedyś to dawałem ale dłuższy czas już nie było takich pilnych przypadków, furosemid raz stosowałem u krowy na nadciśnienie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
MKrajes napisał:

możesz powiedzieć jaki koszt bo zastanawiam sie nad cowmanager ale urządzenia na szyję bardziej do mnie przemawiają niż kolczyk

ChiquitaB napisał:

Jeszcze masz e-stado działa jak cowmanager. Dla mnie dokładniejszy chyba będzie kolczyk w uchu. Żeby działał na szyji odpowiednio to musi krowa robic odpowiedni ruch Góra dół. Kolczyk bedzie lepiej dzialal bo glowa krowa wykonuje większe ruchy plus do tego masz badanie temp krowy. Myślę że to też jest dobre rozwiązanie. Sam się rozglądałem za czymś do wykrywania rui ale na razie inne wydatki są. Te e-stado jest dużo tańsze od cowmanagera

Kierownik napisał:

no będę dzwonił dzisiaj do cowmonitora. Ciekawe bo to polski produkt więc jak dla mnie duży plus. CowManager to przy 100 kolczykach coś około 8500zl plus przez 2 lata 1300zl rata miesieczna po 2 latach płacisz sam abonament chyba 700zl i chyba to e stado nawet wypada lepiej od cowmanagera.

mi e stado też drogi wycenili może taniej od cowmanager ale to nie była wielka różnica chyba że teraz ceny inne. cowmonitor płaciłem 150 netto za jedno urządzenie dla krowy i do tego 65 zł netto abonament na rok więc policzcie sobie ile to wam wyjdzie taniej. anteny zbiorcze już w to wliczone więc rachunek prosty


No i przy każdej wycenie oprócz ceny urządzeń dla krowy pamiętajcie o koszcie pozostałych elementów . Jak dobrze pamiętam scr ruja albo jakoś tak to tam sama baza do obsługi urządzeń około 10k plus do tego urządzenia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    435

tak też będę szedł w cowmonitor. Gadałem z całym pomysłodawcą, fajnie że cały czas coś dokładają, rozwijają się. I tak jak mówisz cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj