danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

@ChiquitaB chciałem wysłać Ci wiadomość, ale wyskakuje mi błąd, że nie możesz otrzymywać wiadomości... a muszę zadać Ci kilka pytań.... może skrzynkę masz pełną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

Leszku to nie u mnie tylko w sąsiedniej wsi w gispodarstwie rodzinnym co gdzieś wspominałem że dwóch braci z dziećmi 140 dojnych i usługi mają

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
18 godzin temu, Primula94 napisał:

Witaminy i dobrze zbilansowana dawka ( białkowa) i ładnie się świecą. 

Takim jałówka dajesz 15-20 kg witamin na tonę? Rzepak czy soja? I jaka dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

kiedyś pytałem to nikt z tego nie korzystał tu na forum. sam założyłem tylko z innej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

cowmonitor tutaj są urządzenia na szyję a nie wpinane w kolczyk. robiłem wyceny i przypadkiem to znalazłem, tak jak na moje stado koszt rewelacja porównując z innymi systemami a swoją rolę spełnia tak samo


https://www.cowmonitor.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

możesz powiedzieć jaki koszt bo zastanawiam sie nad cowmanager ale urządzenia na szyję bardziej do mnie przemawiają niż kolczyk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
4 godziny temu, Supersebusiek napisał:

Patrz żeby było dobrze zrobione , a nie się ceny badasz .

jak nie chcesz odpowiedziec na pytanie to sie nie udzielaj...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jeszcze masz e-stado działa jak cowmanager. Dla mnie dokładniejszy chyba będzie kolczyk w uchu. Żeby działał na szyji odpowiednio to musi krowa robic odpowiedni ruch Góra dół. Kolczyk bedzie lepiej dzialal bo glowa krowa wykonuje większe ruchy plus do tego masz badanie temp krowy. Myślę że to też jest dobre rozwiązanie. Sam się rozglądałem za czymś do wykrywania rui ale na razie inne wydatki są. Te e-stado jest dużo tańsze od cowmanagera

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Ja szukam czegoś dla jałówek 😬 

Kiedys mieliśmy aktywometry na pas z deLavala w systemie i aktywnosć (ruje) super wykazywały zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

no będę dzwonił dzisiaj do cowmonitora. Ciekawe bo to polski produkt więc jak dla mnie duży plus. CowManager to przy 100 kolczykach coś około 8500zl plus przez 2 lata 1300zl rata miesieczna po 2 latach płacisz sam abonament chyba 700zl


i chyba to e stado nawet wypada lepiej od cowmanagera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapuchnięte wymię u krowy kilka dni po porodzie , jest możliwość jej pomóc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

Chyba sterydy trzeba dać ale to musi weterynarz przepisać.Jeden zastrzyk i opuchlizna twardość zniknie bo to silne leki przeciwzapalne.

Jakieś teraz takie polecie ze bydło kaszle jakiś wirus.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

 Wodę zakręć ii wydzielaj ..[Już słyszę ten krzyk na mnie] ,

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

Przyjechał taki człowiek co kupuje cielaki i przyniósł jak mnie nie było a stary wpuścił do obory i kaszlą co raz a niektóre i gorączkę mają i antybiotyk trzeba dawać i pyralginę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

krowa się wycieliła w poniedziałek wieczorem i nie odeszło łożysko, dzwoniłem do weta to powiedział, że w trzeciej dobie a ona dziś już słabo je. Macie jakieś pomysły jak jej ulżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj