danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

leszek1000    1816

Kilka porcji wziąłem tego, zamiast MO😅.

IMAG0213.jpg

Wole trochę mniejsze krowy iż ogromne słonie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

syn Pat Reda 😁 Bardzo rozsądny wybór 👍

1 godzinę temu, semos napisał:

masz jakieś szt po SEGRGUT z MCB bo kiedyś pisałaś że wzięłaś kilka porcji?

mam jedną dwumiesięczną jałóweczkę po Sehrgut SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327
3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Jak tam @Supersebusiek sprzedałes już swoje? my wczoraj sprzedaliśmy 14 szt na maj. A ludzie już chcirli z czerwca.😮😮😮😮 chyba doplaty przyszły. i cena za niska 🥴 

Tą co miałem na marzec już sprzedana za 8 tyś brutto , a mam na maj to na razie słabe zainteresowanie u nas na Podlasiu to wiesz inna mentalność najlepiej to by kupowali 2 dni przed terminem bo po co karmić .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

doja dobrze jak dla mnie. najlepsze pierwiastki dziennie 45l, norma to 35-40l, ponizej 30l ze 100sztuk mam 4szt. - pisze o pierwiastkach. A w II i III to 10-13tys za lakt. Sa wybitne szt, ale to jak wszędzie.

Jak dasz tak masz. plus taki, ze mieszanki ktore mamy tolerują nasze zawirowania zywieniowo-mykotoksynowe 😬😬😬😬

Nie mowie, ze u mnie w oborze jest wszystko idealnie, wiec u kazdego moze byc inaczej, ale jak sprawdzamy USG czerwone sztuki, w wiekszosci RW, to z wetem juz sie smiejemy, ze sprawdzamy do formalnosci, bo 90% przypadkow cielna. Duzo szybciej pokazuja ruje i zazwyczaj zacielaja sie przy 1 slomce. Ciezko to wytlumaczyc, ale tak jest. Mam tez jedna sztuke po SIM i jedna NRF, tez za pierwszym zlapaly, a ta po SIM juz 2 laktacja za pierwszym i to przed 2 miesiacem. Dla kontrastu mam czarno-biale HF-y, ktore lapaly po 6-7 slomce...

Mam tez "babcie" chyba 7 laktacja, czerwona jakies geny pewnie RW, to nie pamietam zeby ona kiedys miala jakas powtorke. Zawsze mocna wyrazna ruja przed 2 miesiacem po wycieleniu.

Przy RW roznicy w mleku nie widze. W moim przypadku jedynie na +, bo bardzo dobry okres miedzywycieleniowy wychodzi. Przy dolewie SIM jednak mocniej ucinaja mleko jak zajda.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Może coś jest w tym kolorze 😆 Ja już czarne też pokochałam 😆, ale uważam za mniej wdzięczne 😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50

U mnie wszystkie sztuki czerwone co mam strasznie szalone i najgorzej przeżywają szczepienia itd szaleją dzikusy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Arkadiusz proszę nie dyskredytować czerwonego koloru (chyba, ze to mieszanki z NRFem  - to nalezy wspomnieć i bedzie wybaczone).

A masz już cos co sie doi z dunską pomieszane ? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
5 godzin temu, leszek1000 napisał:

 

Kilka porcji wziąłem tego, zamiast MO😅.

IMAG0213.jpg

Wole trochę mniejsze krowy iż ogromne słonie. 

Po ile  płaciłeś za slomke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50
22 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Arkadiusz proszę nie dyskredytować czerwonego koloru (chyba, ze to mieszanki z NRFem  - to nalezy wspomnieć i bedzie wybaczone).

A masz już cos co sie doi z dunską pomieszane ? 

Mam kilka po NRF ale one akurat czarno białe  mam 4 takie roczne po duńskiej i 2 po Brown świst 1 po Jersey  to narazie widzę że Brown swiss trafił się taki płochliwy A ten Jersey jak pies  :D

Nie wiem czemu nie te czerwone u mnie to są dzikusy  :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

pewnie geny po tatusiu a ten dzikus dla przykładu trzy ostatnie pierwastki hf bardzo spokojne a z poprzedniego roku trzy były dzikusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

Ostatnio był spór o moje jałówki , że są gładkie bo stoją w ciepłej oborze , macie tu zdjęcie moich jałówek które stoją w zimnej stodole , oceniajcie teraz co ma wpływ na wygląd .

20220213_183237.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
Supersebusiek napisał:

Ostatnio był spór o moje jałówki , że są gładkie bo stoją w ciepłej oborze , macie tu zdjęcie moich jałówek które stoją w zimnej stodole , oceniajcie teraz co ma wpływ na wygląd .

20220213_183237.jpg

Ta czerwona ładnie wyrosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
3 godziny temu, Supersebusiek napisał:

Ostatnio był spór o moje jałówki , że są gładkie bo stoją w ciepłej oborze , macie tu zdjęcie moich jałówek które stoją w zimnej stodole , oceniajcie teraz co ma wpływ na wygląd .

20220213_183237.jpg

ja tam się nie spierałam, ale...na tym zdjęciu nic nie widać 😝 Prawda jest taka, że nawet góra obornika grzeje budynek 😝 Ale skoro mówisz, że taka mają siersc od witamin i genetyki to widocznie tak jest. Twoje bydło. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
3 godziny temu, Supersebusiek napisał:

Ostatnio był spór o moje jałówki , że są gładkie bo stoją w ciepłej oborze , macie tu zdjęcie moich jałówek które stoją w zimnej stodole , oceniajcie teraz co ma wpływ na wygląd .

20220213_183237.jpg

Witaminy i dobrze zbilansowana dawka ( białkowa) i ładnie się świecą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
11 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Słabo z tym grzaniem jak jest już -8 to poidło zamarznięte .

U mnie dobrze dostają żarcie ale pod wiatą sama z otwartą ściana szczytową i w 3/4 boczna to jednak od grudnia sierść im rośnie :) teraz cieplej się zrobiło i zaczynają trochę gubić :)

IMG20220208085313.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie w stodole kudłate jak miśki. Woda marznie przy -2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj