danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ChiquitaB    754

Nie podobał mi się ostatni korektor. Robic robil ale jak coś było to nic nie mówił nie wytłumaczył a człowiek wszystkiego nie wie. Poskrom mieli samorobke ze jak dziksza sztuka weszła to myslalem ze sie rozpadnie bo śrubki z niego leciały. Też brali 25zl / szt plus opatrunek 20zl

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Dnia 24.01.2022 o 18:35, ukaszProcho napisał:

Nie da się do ciebie wysłać prywatnej wiadomości 

Wpisz sobie firmę Mechlex oni mają bazę koło Łowicza jałówki i krowy z importu  od nas brali i chwalą 

16 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Ktoś wie gdzie to produkują bądź czy jest to dobry towar? Nie mówię że najlepszy. 

Ta folia Eco żółta nada się na pierwszy pokos żeby do zimy go skarmic?

331f1d49413b8a2ae50d25d14b73.jpeg

Robiłem 3 pokos tą Eco tylko firmy nie pamiętam do dzisiaj jest ok z tego drugiego sąsiad brał i też sobie chwali 

Screenshot_20220126_070513_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220126_070951_com.android.chrome.jpg

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
10 godzin temu, Leszy napisał:

Widać szczepionka na to coś, działa tak skutecznie jak ta na covid........

nie martw się, to nie musi być bvd. Mi się raz urodził byczek pokoslawiony, do gory ciagle "patrzył" ślepy był, od miednicy w dół wszystkie stawy nieruchome. Zrobiliśmy wtedy pelne badania krwi zanim go uśpiliśmy i nic nie wyszło. Jeden taki odosobniony przypadek to nie jakiś wyrok :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Pomyśl czy opłaca się skracać jej laktację. 

Jesli śluz jest czysty to duze prawdopodobieństwo, ze się zacieli. Pytanie w ktorym d.laktacji bedziesz musiał ja wtedy zasuszyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek2108    176

Też się trafiały u mnie z białymi oczami nawet jedną cieliczkę zostawiłem z takimi białymi plamkami bo od dobrej krowy była . Teraz ma rok i po tych białych oczach nie ma śladu, nie wiem co to było... 🤔


danielhaker napisał:

Ruja w 29 dniu laktacji, zacielacie czy w następnej rui? Wydajność 45l

Ja bym czekał 🙂 chyba że sztuka która ciężko się zaciela to próbuj bo po tych wczesnych rujach często łapią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3204
14 minut temu, danielhaker napisał:

Ruja w 29 dniu laktacji, zacielacie czy w następnej rui? Wydajność 45l

Przy następnej bo mleko jak się zacieli spadnie a i w pierwszej tak wcześniej szkoda nasienia bo pewnie się nie zacieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

No właśnie szkoda by było skracać aż tyle laktację. To jej druga, w pierwszej chyba za raz załapała. Chyba przeczekam. Dziś kryłem taką samą, w 26dniu miała pierwszą, dziś w kolejnej jest idealnie


Strongman napisał:

14 minut temu, danielhaker napisał:

Ruja w 29 dniu laktacji, zacielacie czy w następnej rui? Wydajność 45l

Przy następnej bo mleko jak się zacieli spadnie a i w pierwszej tak wcześniej szkoda nasienia bo pewnie się nie zacieli.

Właśnie mówią że pierwsza tak wczesna jest bardzo płodna, bo ciałko powstało jeszcze w zasuszeniu jak była wypoczęta. Jeśli coś pokręciłem to Paulina poprawi 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3204

A mi się wydaje ze w pierwszej jest mniejsze prawdopodobieństwo zajścia niż w drugiej bo wszystko musi się ustabilizować, wrócić do normy po poradzie.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

szybka porada. Mam dziś mieć mieszalnie I czy będzie ok jak do ospy dla jałowizny też będzie bufor, kwaśny węglan I drożdże? . Bo zrobiłbym sobie jedna mieszanke bo dodatki I tak daje z reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
danielhaker napisał:

Właśnie mówią że pierwsza tak wczesna jest bardzo płodna, bo ciałko powstało jeszcze w zasuszeniu jak była wypoczęta. Jeśli coś pokręciłem to Paulina poprawi 😋

dokładnie jak mówisz najlepiej by kryć przed 60dniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam panowie,

Wywar browarniany w balotach zawartość białka ok 7 %  450 zł tona 

Wywar kukurydziany w balotach 12%  630 zł tona 

Ceny netto 

Co będzie lepsze żeby podnieść białko po wycieleniu? Według moich obliczeń z kukurydzy białko wychodzi taniej dobrze mówię? 

Wiem że luzem byłoby taniej ale nie posiadam wozu paszowego ani miejsca na pryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

jest jakiś chętny na wózek do pojenia cielakow? forster technik 2011r 180l. Dla mnie będzie raczej za duży więc mogę odsprzedac

received_257818253084894.jpeg

received_977749933146921.jpeg

received_1072998446819077.jpeg

Edytowano przez Kierownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

a nie możesz wziąść po trochu jednego i drugiego i przetestować ?

No nie bo to w dwóch firmach jest. Wezmę kukurydziany krowy zjedzą napewno mam po wycieleniu powinny ruszyć. 

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
5 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Witam panowie,

Wywar browarniany w balotach zawartość białka ok 7 %  450 zł tona 

Wywar kukurydziany w balotach 12%  630 zł tona 

Ceny netto 

Co będzie lepsze żeby podnieść białko po wycieleniu? Według moich obliczeń z kukurydzy białko wychodzi taniej dobrze mówię? 

Wiem że luzem byłoby taniej ale nie posiadam wozu paszowego ani miejsca na pryzmy

Nie lepiej dorzucić rzepakowej ? Policz dobrze bo te wywary opłacalne jak sie weźmie wywrotke 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Też mam dylemat czy kryć w pierwszej rui ale przeważnie kryje. Skuteczność bardzo duża. Mam słabe warunki bytowe i często jest tak że jak nie pokryje w pierwszej to następnej nie ma lub cicha i nie wykryje. Krowy to nie petardy co dają jeszcze 25+ dziennie po roku dojenia więc lepiej krótsza laktacja jak przedłużona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
19 godzin temu, michalcium napisał:

Nie lepiej dorzucić rzepakowej ? Policz dobrze bo te wywary opłacalne jak sie weźmie wywrotke 

Na wywrotkę trzeba mieć miejsce i wóz paszowy odpada, sojowa 2600 rzepakową 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Tylko zobacz tam za 7%  płacisz 450 zł rzepakowa ma 36% . Czyli 36:7=5,14×450zł = 2314 czyli rzepak poniżej tej ceny się opłaca bardziej. Mówiąc w skrócie za kilogram rzepakowej musisz dać 5 kg wywaru chyba ze coś źle liczę to niech ktoś poprawi

1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

A kiedyś soja po tyle byla

Najtaniej co pamiętam 1650zl tona sojowej była przez jakiś niedługi czas ale była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj