danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam obecnie 2 schładzalniki mleka, może miało by to sens. Założyli mi fotowoltaike i bedzie na styk bo łapię się na mikroinstalacje a wiadomo z uzysku dadzą mi zimą 80%. Wiadomo,że do płynów musi być co najmniej 60 stopni, chodziło mi tylko o to żeby wyłączać boiler bo i tak tam wiele wody po myciu nie zostaje. Oczywiscie pod programator pod gniazko. Z tym wymiennikiem ciepła, można by było jakos agregaty szerogowo podłączyć ? 

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

To jak masz fotowoltaikie to kup włącznik czasowy i ci będzie grzał wodę w godzinach kiedy panele będą dawały prąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Chodzi mi o aplikator taki 5m z kawałkiem który nacina glebę i aplikuje w glebę. Stoi tego dosyc u mnie w okolicy. A zawsze ogranicza się straty azotu i smrodu mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
11 minut temu, robert1226 napisał:

Do aplikator musisz mieć rzadką i czysta gnojowicę bo to się zapycha .

Albo młynek/rozdrabniacz bo bez tego to będzie horror a nie rozlewanie. 

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
Dnia 28.12.2021 o 13:48, Kierownik napisał:

jak jest z ziemia rolna? Jak ktoś kupuje to musi uprawiać czy może leżeć odłogiem?

Wyczyść skrzynkę bo chce do ciebie napisać prywatnie mam kilka pytać na temat mleczarni Radomsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, leszek1000 napisał:

Też polecam odzysk, latem elektryczny bojler jest odłączony. 

U mnie przewodowka od 2014 r, razem z nią założony odzysk i bojler. 

Bojler nie użyty nigdy ani razu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie się włączał tylko jak byl odbiór mleka w zime to dogrzewal wtedy wode bo ciepla szla jeszcze na myjnie do zbiornika a bojler 80l miałem tzn mam przy przewodzie

Czyli mówicie ze jak aplikator to tylko z rozdrabniaczem

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ja w zeszłym tygodniu kupowałem po 420zł brutto. Właśnie mam pytanie co do tej konkretnej folii. Producent podaje trwałość 1 rok od owinięcia ale chyba 18msc od daty produkcji. Ta folia którą kupiłem i mogę jeszcze kupić jest ze stycznia 2021, pewnie też trochę mrozu zobaczyła - jak myślicie można zaryzykować całość na pierwszy pokos czy lepiej wziąć resztę świeżej?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Ja kupuję 500 i to nie jakieś ensibale tylko tańsze, często zostaje rolka aibo więcej na nowy sezon i nic się nie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
1 godzinę temu, michal1993 napisał:

Ja w zeszłym tygodniu kupowałem po 420zł brutto. Właśnie mam pytanie co do tej konkretnej folii. Producent podaje trwałość 1 rok od owinięcia ale chyba 18msc od daty produkcji. Ta folia którą kupiłem i mogę jeszcze kupić jest ze stycznia 2021, pewnie też trochę mrozu zobaczyła - jak myślicie można zaryzykować całość na pierwszy pokos czy lepiej wziąć resztę świeżej?

Nic jej nie będzie jak deszcz na nią nie padał. U mnie nie raz zostawała folia w aparacie od prasoowijarki na całą zimę i wiosną wszystko było ok. Prasoowijarka stoi pod wiatą. Ważne aby deszcz na nią nie padał bo później tekturowa rolka puchnie. Na magazynach przecież też zazwyczaj ogrzewania nie ma i folia stoi w mrozie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ChiquitaB napisał:

U mnie się włączał tylko jak byl odbiór mleka w zime to dogrzewal wtedy wode bo ciepla szla jeszcze na myjnie do zbiornika a bojler 80l miałem tzn mam przy przewodzie

Czyli mówicie ze jak aplikator to tylko z rozdrabniaczem

Czy wystarczy zbiornik z wężownicą do c.w.u czy musi być jakis specjalny ? Mam 2 agregaty, zbiorniki o łączej pojemnosci 1000l z czego teraz mam 700l mleka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja mam z nierdzewki albo z kwasowki juz nie pamiętam. Krąży z nim czynnik chłodniczy więc zwykly bojler by się nie nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ma je zapełnione w 70% obecnie a było i 900l. Frigo milk 550 można powiedziec dostalismy za połowe ceny 

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
tomislawwitow napisał:

19 godzin temu, ChiquitaB napisał:

U mnie się włączał tylko jak byl odbiór mleka w zime to dogrzewal wtedy wode bo ciepla szla jeszcze na myjnie do zbiornika a bojler 80l miałem tzn mam przy przewodzie

Czyli mówicie ze jak aplikator to tylko z rozdrabniaczem

Czy wystarczy zbiornik z wężownicą do c.w.u czy musi być jakis specjalny ? Mam 2 agregaty, zbiorniki o łączej pojemnosci 1000l z czego teraz mam 700l mleka 

a ja ci chętnie sprzedam zbiornik wanna 1250l z odzyskiem ciepła i byś miał po problemie😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie 

 

Kupię jałówki wysokocielne, krowy pierwiastki ok 6 szt  

Lokalizacja łódzkie 96-525. W jak najbliższym obrębie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Kierownik napisał:

Też bym kupił. Też łódzkie ;) najlepiej jałówki z terminami na kwiecień. 4-5szt

ukaszProcho napisał:

Panowie 

 

Kupię jałówki wysokocielne, krowy pierwiastki ok 6 szt  

Lokalizacja łódzkie 96-525. W jak najbliższym obrębie

Pozdrawiam

https://youtu.be/86eqMJmeJeM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018

Hej, zdążyło się u was aby krowa nagle dostała krwi w każdej ćwiartce? Był nawet lekarz akurat w czasie udoju, i powiedział, że to może być jakieś zapalnie naczyń, i samo przejdzie. Nie ma sensu podawać leków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjotereł    48

Krył ktoś tym byśkiem? W szepietowie na wystawie rozmawiałem przy kieliszeczku z przedstawicielem top genu który obsługuje Cieszymowo i mówił że sporo go biorą, czekałem na sexowanego od października, dziś mój przedstawiciel piotrek zadzwonił że jest dostępny ale 140-150 zł porcja. 

Screenshot_20220124-203535.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj